شلوغ ترین کشور دنیا
همانطور که از سرشماری ها معلوم است کشور چین با جمعیت رو به رشدی که دارد همچنان شلوغ ترین و پرجمعیت ترین کشور دنیا به حساب می آید .

شلوغ ترین کشور دنیا

طبق آخرین سرشماری در چین در سال دو هزار و ده، جمعیت این کشور در مقایسه با سرشماری سال دو هزار، هفتاد و سه میلیون و نهصد هزار نفر افزایش داشت.

چین با دارا بودن جمعیتی بیش از 1 میلیارد و 350 میلیون نفر پرجمعیت ترین و شلوغ ترین کشور دنیا به حساب می آید.

از هر 5 نفر انسان ساکن روی کره زمین (جمعیت جهان بیش از 7 میلیارد نفر است) یک نفر آن چینی است و چینی ها به تنهایی 20 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند. درحالیکه سیاست تک فرزندی و اعمال محدودیت برای فرزند آوری در چین همچنان در این کشور بزرگ آسیایی اعمال می شود اما جمعیت چین همچنان رو به رشد است.

شلوغ ترین کشور دنیا

چین شلوغ ترین کشور دنیا

تغییر سبک زندگی طی 4 دهه گذشته و شکل گیری طبقه متوسط و ثروتمند در کنار جهش بزرگ اقتصادی در طی 3 دهه گذشته، از این کشور یک غول رو به رشد ساخته است که بازارهای جهانی را تسخیر کرده است. چین فاصله ای تا بزرگ ترین اقتصاد جهان ندارد و این در حالی است که این کشور هم اکنون بزرگ ترین تولید کننده و صادر کننده کالا به جهان محسوب می شود.
خبرگزاری رویترز با انتشار یک آلبوم، تصاویری از ازدحام جمعیت در چین را به نمایش گذاشته است. این ازدحام در حالی است که به نظر می رسد نظم خاصی نیز در آن وجود دارد. تصاویر زیر گوشه هایی از زندگی در پرجمعیت ترین کشور جهان را روایت می کند.

شلوغ ترین کشور دنیا

کشور چین پرجمعیت ترین کشور دنیا

شلوغ ترین و پرجمعیت ترین کشور دنیا

4.213
این مطلب مفید بود ؟112
برگرفته از مشرق -/ح
وبگردی