عصاره توت

فواید بی نظیر عصاره توت برای پوست

کد مطلب : 56698زمان مطالعه : 3 دقیقه
استفاده از مواد طبیعی جهت سفید کردن پوست نظیر عصاره توت مانع تجمع رنگدانه ها در بافت های پوست می شود.

عصاره توت برای پوست چه فوایدی دارد؟

عصاره توت در بسیاری از محصولات مراقبتی پوست یافت می شود. این عصاره حاصل برگ های توت است و ثابت شده است که عصاره توت در درمان بی رنگی و یا رنگ رفتگی پوست بسیار مفید است. عصاره این گیاه بدلیل خاصیت روشن کنندگی آن معروف است و سبب خلاصی از هیپرپیگمانتاسیون می شود که در قسمت پایین به ذکر فواید آن می پردازیم.

سفید کننده طبیعی پوست

مراقبت از پوست های لکه دار آسان نیست اگر که شما از محصولات مناسب استفاده نمی کنید.استفاده از مواد طبیعی جهت سفید کردن پوست نظیر عصاره توت مانع تجمع رنگدانه ها در بافت های پوست ـ که اغلب به صورت لکه های تیره رنگ هستند ـ می شود. آربوتین ، یک گلیکوسید موجود در توت یک روشن کننده طبیعی بشمار می آید.این ماده از تولید ملانین ـ رنگدانه های مسئول در تیرگی پوست ـ جلوگیری می کند. عصاره توت با توجه به اثر مهار کنندگی باعث کاهش ملانین و در نتیجه کاهش تغییر رنگ می شود. جای تعجب نیست که با توجه به توانایی آربوتین در سرکوب تیروزینازـ آنزیم های درگیر در سنتز ملانین ـ در محصولات مختلف پوستی بعنوان روشن کننده بکار می رود.

کک و مک که چیزی جز نقاط رنگی نیستند امکان دارد با استفاده از عصاره توت محو شوند. پس فرقی نمی کند که لکه های موجود بعلت افزایش سن ایجاد شده باشند و یا آفتاب سوختگی در هر صورت با استعمال منظم عصاره توت می توانید آنها را از بین ببرید.

 

عصاره توت

سفید کننده طبیعی برای پوستکاهش ملاسما

بیماریهای پوستی نظیر ملاسما که منجر به ایجاد رنگ قهوه ای تیره در پوست صورت می شوند با عصاره توت بهبود می یابند. اغلب افراد شکایت می کنند که لکه های ایجاد شده بعلت ملاسما براحتی قابل درمان نیستند اما بهتر است بدانند که با استفاده منظم از عصاره توت می توانند به روشن شدن پوست مناطق درگیر در این بیماری کمک نمایند.

خواص آنتی اکسیدانی

توت سرشار از آنتی اکسیدان است بنابراین استعمال عصاره آن بر روی پوست به مبارزه با رادیکال های آزاد کمک می نماید. همچنین این امر مانع ایجاد و یا حتی درمان چین و چروک می شود. فعالیت آنتی اکسیدانی عصاره توت بیشتر از سایر گیاهان نظیر شیرین بیان وحشی و سینگا است. بنابراین عصاره با خاصیت ضد پیری آن راه حل مناسبی در درمان لکه های حاصل از افزایش سن می باشد.

نحوه استفاده از عصاره توت

عصاره توت در حالت مایع آن ( به شکل سروم ) توصیه می شود بنابراین به هیچ وجه نباید بطور مستقیم به پوست مالیده شود. قبل از استعمال کمی از عصاره توت را با کرم خود مخلوط نموده و سپس استفاده نمایید. به اینصورت که مقداری از کرم را کف دست خود بریزید سپس چند قطره از عصاره را به آن اضافه نمایید و آن را بر روی نواحی موردنظر بمالید. معمولا 5 تا 10 قطره عصاره توت با هر اونس از کرم مخلوط می شود. این کار را بصورت روزانه انجام دهید و پس از گذشت چند هفته تفاوت را در پوست خود احساس می کنید.

کرم عصاره توت حاوی مواد دیگری نظیر ویتامین 3B و عصاره توت گوجی است که در از بین بردن لکه های تیره، خطوط عمیق و التهاب موثر واقع می شود. بطور کلی ، عصاره توت یکی از بهترین سفید کننده های طبیعی پوست بشمار می آید.اگر فکر میکنید که پوستتان در اثر آفتاب سوختگی و ملاسما و لکه های حاصل از افزایش سن آسیب دیده است بهتر است که از این محصول برای روشن نمودن نواحی مورد نظر استفاده نمایید.

فواید بی نظیر عصاره توت برای پوست

4.511
این مطلب مفید بود ؟101
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از شفا آنلاین/ی
وبگردی