سرطان حنجره
خشونت در صدا بدون علت و برای طولانی مدت را می توان شایع ترین علامت بروز سرطان حنجره دانست و استعمال سیگار، مصرف بیش از حد الکل و نیز تماس با مواد شیمیایی و برخی ویروس ها زمینه ساز ابتلا به این بیماری بیان کرد.

گرفتگی طولانی مدت صدا زنگ خطر بروز سرطان حنجره

سرطان حنجره را شایع ترین سرطان ناحیه سر و گردن است که این سرطان در مردان شایع تر است و معمولا سنین بالای 55 تا 60 سال را مبتلا می کند و شایع ترین علامت ایجاد آن بروز خشونت در صدا برای طولانی مدت است.

به گزارش از روابط عمومی سومین سمینار تومورهای سر و گردن، در آستانه برگزاری این سمینار اظهار کرد:سرطان حنجره از شایعترین سرطان های ناحیه سر و گردن است اما آمار دقیقی از مبتلایان به این بیماری در کشور وجود ندارد.

سرطان حنجره

علل سرطان حنجره

دبیر اجرایی سومین سمینار تومورهای سر و گردن افزود:مصرف دخانیات از شایعترین علل بروز سرطان حنجره است به گونه ای که 98 درصد مبتلایان این بیماری دارای سابقه استعمال مواد دخانی هستند.
وی درباره علایم بروز این سرطان یادآور شد:گرفتگی صدا از شایعترین علل سرطان حنجره است اما نمی توان هر گرفتگی صدا را علامت بروز این سرطان دانست.
رییس مرکز تحقیقات سرطان بیمارستان میلاد تصریح کرد:اگر فرد سیگاری به مدت 2 هفته بدون علت دچار گرفتگی صدا شود، باید برای بررسی بیشتر علت به پزشک مراجعه کند.
با توجه به برگزاری سومین سمینار تومورهای سر و گردن در روزهای 19 و 20 مردادماه سال جاری در مرکز همایش های بیمارستان میلاد متخصصان گوش، گلو و بینی، جراحان سر و گردن، متخصصان رشته رادیوتراپی آنکولوژی، پاتولوژیست ها و رادیولوژیست ها از گروه هدف این گردهمایی علمی هستند.

گرفتگی طولانی مدت صدا و سرطان حنجره

3.719
این مطلب مفید بود ؟145
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایرنا -/ ر
برچسب : گرفتگی صدا
وبگردی