ماست

خاصیت ضد اضطراب و استرس ماست

کد مطلب : 40237زمان مطالعه : 2 دقیقه
کلسیم موجود در ماست، انتقال دهنده های عصبی شادی آور را آزاد می کند و باعث می شود ما شاد شویم، با خوردن ماست کم چرب هم سالم می مانید و هم شاد و هچنین ماست به شما آرامش می بخشد!

ماست آرامش آور است

در زندگی روزانه ی بسیاری از مردم، حساسیت های بیش از اندازه، محرومیت ها و استرس های محیطی، موجب تنش های جسمی و روانی مزمن می گردند که در طول روزها، ماه ها و سال ها بر سلامتی آنها تأثیر می گذارد. نیازهای تغذیه ای همچنین از استرس های حاد ناشی از عفونت ها، سوختگی ها، جراحات، شکستگی استخوان ها و سایر بیماری ها و صدمات و آشفتگی ناگهانی در تعادل عاطفی تأثیر می پذیرد. ماست از جمله خوراکی هایی است که از استرس جلوگیری کرده و موجب آرامش می شود.

اسید لاکتیک موجود در لبنیات به کاهش اضطراب و استرس کمک کرده و باعث آرامش در افراد می شود.

ماست از تخمیر قند شیر(لاکتوز) حاصل می شود.باکتری های ویژه ماست لاکتوز را به اسید لاکتیک تبدیل می کند که مزه ترش ماست نیز به خاطره وجود آن است.لبنیات با توجه به اینکه نسبتا اسید لاکتیک بالایی دارند می توانند در کاهش اضطراب و استرس موثر واقع شوند.
 
ماست به علت وجود باکتری های پروبیوتیکی که در خود دارد می تواند به ترشح بیشتر اسید لاکتیک کمک کرده و احساس آرامش به وجود آورد.
 
حالت خواب آلودگی که افراد پس از مصرف ماست و دوغ دارند از تاثیرات اسید لاکتیک می باشد.
 
وی ابراز داشت:در دستگاه گوارش باکتری های مفید و مضر زیادی وجود دارد که باکتری های خوب می توانند به هضم بهترغذا کمک کرده و عملکرد اکوسیستم طبیعی بدن را حفظ کنند و باکتری های بد علاوه بر اینکه منجر به ناراحتی معده و روده می شوند ، روند هضم غذا را نیز دچار مشکل می کنند.
 
ماست میوه ای
ماست ها را معمولاًبه صورت شیرین و گاه به صورت ترش، و با طعم های مختلف به فروش می رسانند ،ماست میوه ای از افزودن انواع میوه ها تهیه می شود که علاوه بر ایجاد طعم های مختلف ماست، طعم ترش آن را کاهش دهد.
ماست

آرامش با ماست 

 
ماست خامه ای (ماست یونانی) از مخلوط کردن شیر با خامه تهیه می شود تا میزان چربی شیر را به 10 درصد برساند. معمولاً این نوع ماست را به همراه عسل به عنوان نوعی دسر مصرف می کنند.
 
ماست موسیر
ماست موسیر را از ماست با سیر یا موسیر له شده تهیه می کنند. گاهی هم حتی با سبزی ریزشده مخلوط می کنند و طعم های مختلفی از ماست ایجاد می نمایند.
 
ماست

آرامش با ماست 

 
ماست چکیده از آبگیری ماست معمولی درست می شود. این کار را با گذراندن ماست معمولی از صافی های پارچه ای انجام می دهند. 

خاصیت ضد اضطراب و استرس ماست

516
این مطلب مفید بود ؟160
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامت نیوز/ی
وبگردی