مواد سمی سیگار

کیوی مواد سمی سیگار را کاهش میدهد!

کد مطلب : 48559زمان مطالعه : 1 دقیقه
مصرف روزی دو عدد کیوی در افراد سیگاری موجب دریافت ویتامین ث می شود و جذب مواد سمی دود سیگار را کاهش می دهد.

از بین بردن مواد سمی سیگار با کیوی

کیوی بخشی از مواد سمی دود سیگار را از بین می برد. سیگاری ها باید 40 درصد بیشتر ویتامین ث مصرف کنند که این مقدار با خوردن دو کیوی در روز تامین می شود. البته کسانی که سیگار می کشند امیدوار نباشند که با خوردن کیوی، دیگر می توانند با خیال راحت و بدون نگرانی از بیماری های قلبی و ریوی و احتمال ابتلا به سرطان، سیگار بکشند. اما می توانند امیدوار باشند که خوردن دو کیوی در روز، وضعیت آنها را بهبود می بخشد و جذب مواد سمی را کاهش می دهد.

کیوی سرشار از ویتامین ث است. مقدار پتاسیم آن از نظر وزنی تا حدی کمتر از موز است. همچنین دارای ویتامین آ، ای، کلسیم، آهن و اسید فولیک است. یک کیوی متوسط 46 کالری انرژی دارد. جالب است بدانید که ویتامین ث در کاهش علائم بیماری آسم بسیار موثر است و مطالعات نشان داده کودکانی که در هفته پنج تا هفت عدد از این میوه مصرف می کنند دارای علائم تنفسی کمتری نسبت به کودکانی هستند که در هفته فقط یک کیوی می خورند.

 

 مواد سمی سیگار

کیوی پادزهر سیگار

کیوی دارای مقادیر زیادی آنزیم حل کننده پتاسیم به نام پاپایین است که از نظر تجاری برای نرم کردن گوشت مفید است اما احتمال دارد برای برخی افراد آلرژی زا باشد. به ویژه افرادی که به آناناس حساسیت دارند مستعد حساسیت به این میوه نیز هستند. این آنزیم با پختن میوه به سرعت از بین می رود.

کیوی مواد سمی سیگار را کاهش میدهد!

3.39
این مطلب مفید بود ؟63
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامت نیوز/ی
برچسب : میوه کیوی
وبگردی