نقل و انتقالات لیگ برتر

4 بمب نقل‌وانتقالات لیگ برتر

تاریخ انتشار : 7 بهمن 1400کد مطلب : 17954زمان مطالعه : 4 دقیقه
نقل‌وانتقالات نیم‌فصل ایران می‌تواند شاهد چند جابه‌جایی خبرساز باشد.

همشهری:با برگزاری بازی‌های هفته شانزدهم لیگ برتر به تعطیلات زمستانی رفت و تیم‌ها در تدارک آماده‌سازی خود برای نیم فصل دوم هستند. اگر چه طی روز‌های اخیر فوتبال ایران بیشتر حال و هوای تیم ملی به خود گرفته است، اما به نظر می‌رسد بعد از 2 بازی تیم ملی شاهد نقل و انتقالات جذابی در لیگ برتر باشیم. با هم نگاهی می‌کنیم به جابه جایی‌هایی که می‌تواند زمستان فوتبال ایران داغ‌تر از همیشه کند.

رشید مظاهری؛ بمب متحرک فوتبال ایران

لیگ برتر ایران دروازه بان باکیفیت چندانی در خود نمی‌بیند و این اتفاق طبیعی است که رشید مظاهری این روز‌ها در شایعات نقل و انتقالاتی میان چندتیم دست به دست شود. پرونده گلر خانه نشین این فصل استقلال خیلی زود توسط فرهاد مجیدی بسته شد. سرمربی آبی‌ها به جز بازی برابر ذوب آهن که به دلیل مصدومیت حسینی ناچار شد تا رشید را به بازی بفرستد هرگز روی خوش به گلر باتجربه تیمش نشان نداد تا او حالا گزینه اول خروج از استقلال در نیم فصل باشد.

اگرچه گفته می‌شود فرهاد مجیدی به مدیران استقلال اعلام کرده که رضایت نامه مظاهری را بدون هماهنگی در خصوص مقصد این گلر صادر نکنند، اما قرارداد سنگین این گلر شاید آبی‌ها را به این نتیجه برساند نیازی به یک سکونشین گران‌قیمت در ادامه فصل ندارند. از طرفی مظاهری هم اعلام کرده به هیچ عنوان در پروژه معاوضه بازیکن میان استقلال و تیم‌های دیگر نقشی ایفا نخواهد کرد و جدایی اش تنها با دریافت رضایتنامه خواهد بود.

در خصوص مظاهری شنیده می‌شود او پیش از استعفای گل محمدی با سرمربی پرسپولیس صحبت‌هایی در خصوص انتقالش به این تیم انجام داده بود. هر چند سپاهان با نمایشی که گلر اتریشی اش داشته بیشتر از هر تیم دیگری به دنبال جذب مظاهری است. با این حال به نظر می‌رشد مظاهری در صورتیکه رضایتنامه در دستانش باشد انتخاب خبرسازی خواهد داشت. فراموش نکنیم او گلری است که عادت به تصمیمات غافلگیر کننده دارد. زمانی که بحث حضورش در پرسپولیس بود ناگهان سر از تبریز درآورد و با سابقه‌ای که از علاقه اش به پرسپولیس رو کرده بود با تبریزی‌ها فسخ کرد و راهی استقلال شد.

انتقال مظاهری به پرسپولیس خبرسازترین انتقال این فصل لقب خواهد گرفت و حضور او در اصفهان شاید به گرانترین انتقال تبدیل شود.

رضاییان؛ گزینه مطمئن سرخ‌ها

مدافع سابق پرسپولیس نزدیک‌ترین خاطره سرخ‌ها از یک بازیکن باکیفیت در سمت راست تیم شان است. بعد از جدایی رامین از پرسپولیس بازیکنان زیادی در این پست برای این تیم به میدان رفتند. از ماهینی و محرمی گرفته تا مهدی شیری و این اواخر صفروف تاجیک، اما هیچ کدام اثرگذاری رضاییان در ترکیب پرسپولیس را نداشتند. رضاییان دو هفته پیش با السیلیه قطر فسخ کرد و حالا تحت قرارداد الدحیل است. مدافع سابق تیم ملی ایران تنها گزینه‌ای است که بیش از هر بازیکنی به پرسپولیس نزدیک شده است.

در خصوص این بازیکن شنیده می‌شود قرار است هفته آینده به قطر بازگردد تا قراردادش با الدحیل را به صورت رسمی فسخ کند و سپس برای سرخپوش شدن پای میز مذاکره با مدیران پرسپولیس بنشیند.

در خصوص رامین نکته‌ای که خیال سرخ‌ها را تا حدودی آسوده کرده این است که پرسپولیس تنها گزینه دلخواه این بازیکن در بازگشت به لیگ برتر است. او در این سال‌ها به اندازه‌ای در لیگ قطر درآمد داشته که حالا در 31 سالگی ریسک از دست دادن پرسپولیس را نکند. با این حال حتی بازگشت احتمالی رضاییان به جمع سرخ‌ها هرگز از جذابیت انتقال او به پرسپولیس کم نخواهد کرد. هر چندتردید‌هایی در خصوص کیفیت او در این فصل وجود دارد.

حردانی؛ آبی‌ها نکونام را راضی می‌کنند؟

مدافع فولاد تنها گزینه داخلی استقلال در نقل و انتقالات نیم فصل لیگ برتر است. هیچ مربی ایرانی به اندازه مجیدی به مدافع ملی پوش تیم نکونام اعتقاد ندارد. فرهاد چند پنجره نقل وانتقالاتی است که به دنبال جذب حردانی است. حتی پیش از آنکه این بازیکن به تیم ملی دعوت شود. بااین حال جواد نکونام برای انتقال حردانی شرایط سختی را در نظر گرفته است که یکی از آن‌ها معاوضه اوبا چند بازیکن استقلال از جمله مظاهری، رضاوند وحتی ارسلان مطهری بوده است.

اگرچه سرمربی فولاد بعد از بازی برابر پرسپولیس اعلام کرد باشگاه فولاد دیگر به این موضوع فکر نمی‌کند، اما با جدی شدن نقل و انتقالات حردانی برگ برنده نکونام در جذب بازیکنان مد نظرش خواهد بود.

مدافع فولاد این روز‌ها با پیشنهاد استقلال هوایی شده و نکونام این تیم در پایان نیم فصل او را نیمکت نشین کرد تا به این ترتیب تذکری جدی به ستاره جوان تیمش داده باشد، اما احتمال معاوضه حردانی با بازیکنان مورد نیاز نکونام در نیم فصل همچنان زیاد است. حردانی به عنوان رقیب و جایگزین وریا غفوری در لیست خرید مجیدی قرار گرفته است. جذب ستاره جوان فولاد انتقالی سخت، اما خبرساز برای آبی‌ها محسوب می‌شود. بازیکنی که می‌توان روی ترانسفر پرسودش در آینده نیز حساب کرد.

ژان کارلوس؛ تکمیل مثلث خارجی استقلال

ژان کارلوس ویسنته هافبک تهاجمی نائوچیکو برزیل یکی از اهداف نقل و انتقالاتی استقلال است. مجیدی اصرار زیادی به پر کردن حفره خط میانی و حمله تمیش دارد و جذب این برزیلی می‌تواند مثلث خارجی تیم فرهاد را با حضور یامگا و ژستد کامل کند. طی هفته‌های اخیر خبر‌های زیادی در خصوص پیشنهاد استقلال به این هافبک طراح منتشر شده که البته با واکنش و تایید مدیران و مربی تیم برزیلی هم همراه شده است.

آخرین پیشنهاد استقلال برای خرید ژان کارلوس رقم500 هزار دلار بوده که این پیشنهاد توسط مدیران نائوچیکو رده شده است. هلیو، سرمربی نائوچیکو در خصوص انتقال ستاره تیمش گفته بود:او قطعا به دلیل مسائل مالی می‌خواهد به فوتبال ایران برود. هر چند خود ژان کارلوس هم اعلام کرده بود که به مدیران باشگاه برای رد کردن این پیشنهاد به دلیل رقم پایین آن حق می‌دهد. حالا باید دید استقلال که در ابتدای فصل رقمی نزدیک به 900 هزار دلار برای جذب یامگا و ژستد هزینه کرد پیشنهادش برای جذب ژان کارلوس را افزایش خواهد داد یا نه.

انتهای پیام/م

4 بمب نقل‌وانتقالات لیگ برتر

52
این مطلب مفید بود ؟20
وبگردی