نکات خانه داری
خانم های خانه داری که با مشکلاتی مانند بوی بد خانه و تمیز کردن حمام مواجه هستند می توانند با استفاده از نکات خانه داری نمناک راه حلی آسان برای این مشکل پیدا کنند.

نکات خانه داری و تمیز کردن کپک های خانه

ممکن است شما هم با برخی از مشکلات در خانه داری رو به رو شده باشید که شاید به نظر زیاد بزرگ نباشند اما برطرف کردن شان تاثیر بزرگی به دنبال دارد بوی بد, کپک و .... ما در این بخش از نکات خانه داری در نمناک برای این گونه مشکلات شما راه حلی داریم.

نکات خانه داری

آموزش بهترین و مهم ترین نکات خانه داری

خوشبو کردن خانه با پنبه

روش های مختلفی برای خوشبو کردن خانه وجود دارد اما یکی از ساده ترین روش ها استفاده از پنبه برای این کار است . شاید باور نکنید اما می توانید پنبه به این نرمی ، بوهای سفت و سخت را از بین ببرید.

ابتدا یک تکه پنبه را به ادکلن مورد علاقه خود آغشته کنید و داخل کیسه جاروبرقی قرار دهید سپس شروع به جارو کشیدن کنید . خواهید دید با این روش تمام بو های بد از بین می روند و فضا پر از رایحه خوش می شود.

پنبه

روش جالب و عجیب خوشبو کردن خانه با پنبه

از بین بردن کپک در حمام و روی سرامیک

کپک در همه جا به خصوص اطراف وسایل و بین کاشی ها رشد می کنند وبرخی از مواقع از بین بردن آن ها با شستشوی ساده امکان پذیر نیست و باید با ترفندهایی همراه باشد که در زیر برای شما آورده ایم .

نمک دریا

نمک دریا راه حلی عالی برای ازبین بردن قارچ است زیرا سطوح را ضد عفونی می کند و رطوبت را از فضاهای بسته جذب می کند و مانع از ایجاد لکه های سیاه بر روی سرویس بهداشتی و حمام می شود.

سرکه سفید

سرکه لکه های تیره و هر گونه قارچ و باکتری را که در خانه ، حمام و یا سرویس بهداشتی و... یافت می شود را از بین می برد.

مقداری سرکه را در یک بطری اسپری بریزید و روی سطوح قارچ زده اسپری کرده و 1ساعت صبر کنید و پس از 1ساعت محل را با آب داغ بشویید و با یک حوله خشک کنید.

تمیزکردن سرامیک و کاشی

چگونه کپک بین کاشی های حمام را از بین ببریم؟

آمونیاک

آمونیاک را داخل یک بطری بریزید و بر روی سطوح قارچ زده اسپری کنید و سپس با یک برس قارچ ها و کپک ها را بشویید به یاد داشته باشید که هرگز آمونیاک را با مایع سفید کننده ترکیب نکنید زیرا موجب تولید گاز های سمی بسیار خطرناک می شود.

آب اکسیژنه

آب اکسیژنه 3درصد را در یک بطری اسپری بریزید و روی سطوح قارچ زده اسپری کنید و 10الی 20دقیقه منتظر بمانید. سپس آن را با آب بشویید و محل را خشک کنید .

جوش شیرین

جوش شیرین خاصیت ضد قارچی، و ضد باکتری دارد و از رشد قارچ جلوگیری می کند. استفاده از جوش شیرین لکه های سیاه را از بین می برد.

جوش شیرین

تمیز کردن کاشی و سرامیک حمام با جوش شیرین

از بین بردن بوی سوختگی برنج

احتمالا برای همه ما پیش آمده که برنج مان ته بگیرد و یا بسوزد ، شما در چنین مواقعی چه راهکاری به ذهنتان می رسد؟ اگر هنگامی که مهمان دارید این اتفاق برایتان پیش آید چه می کنید ؟ راه حل های زیر برای رفع بوی سوختگی برنج بسیار سودمند هستند.

از بین بردن بوی سوختگی برنج با استفاده از نان

هنگامی که برنج شما ته گرفت سریعا یک تکه نان روی برنج بگذارید، لازم نیست نان را داخل برنج یا لابلای برنج ها قرار دهید فقط تکه نان را روی سطح برنج قرار داده و دم کنی را بگذارید. سپس وقتی که برنج دم کشید تکه نان را از قابلمه خارج کنید. گذاشتن نان روی برنج سبب می شود که نان بوی سوختگی را به خود جذب کند . حالا با خیال راحت برنج را در دیس بکشید و بر سر میز غذا ببرید.

از بین بردن بوی سوختگی برنج با استفاده از پیاز

بدون شک سوختن و ته گرفتن برنج برای هر کسی اتفاق می افتد که با بوی بدی همراه است .برای خلاصی از این بو یک عدد پیاز را پوست کنده و در داخل برنج فرو کنید پیاز بوی سوختگی را بخود می گیرد. این روش کارایی بالایی دارد و اکثر کدبانوها حتما آن را امتحان کرده اند.

بوی سوختگی برنج

برای از بین بردن بوی سوختگی برنج چه باید کرد؟

رفع بوی سوختگی از برنج با استفاده از آب لیمو

برای رفع بوی سوختگی از برنج یک تکه پنبه تمیز برداشته و آن را به آب لیمو آغشته کنید سپس آنرا داخل یک دستمال کاغذی تمیز بپیچید و روی برنج قرار دهید و در قابلمه یا دم کنی را بگذارید. پس از گذشت چند دقیقه پنبه را از قابلمه خارج کنید. خواهید دید آب لیمو بوی سوختگی برنج را کاملا برطرف می کند.

رفع بوی سوختگی از برنج با استفاده از حبه قند

برای رفع بوی سوختگی از برنج در قابلمه را برداشته و چند حبه قند را لابلای برنج ها قرار دهید. حبه قندها پس از چند دقیقه بوی سوختگی برنج را به خود جذب می کنند و سبب می شوند برنج دیگر بو ندهد.

 

هر روز سه نکات خانه داری را یاد بگیرید ! سری 3

4.856
این مطلب مفید بود ؟542
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی