وام مسکن روستایی

جزئیات وام 15 میلیون تومانی مسکن روستایی

تاریخ انتشار : 16 تیر 1399کد مطلب : 42265زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام کرد: وام 15 میلیون تومانی قرض الحسنه به 6000 واحد مسکونی روستایی و یا واحد کوچک شهری اختصاص می یابد.

ایلنا: صبح امروز تفاهمنامه بین بانک قرض الحسنه مهر ایران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای اعطای تسهیلات قرض الحسنه به منظور کمک به احداث و تکمیل مسکن روستایی منعقد شد. 

در این مراسم علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه این وام متعلق به کسانی است که نیازمند تسهیلات تکمیلی هستند، گفت:با آورده 30 میلیارد تومانی بنیاد و منابع 60 میلیارد تومانی بانک مهر ایران، میزان تسهیلات تکمیلی مسکن روستایی به 90 میلیارد تومان می رسد که این مبلغ در قالب وام 15 میلیون تومانی قرض الحسنه به 6000 واحد مسکونی روستایی و یا واحد کوچک شهری اختصاص می یابد. 

وی افزود:نرخ سود این تسهیلات 4 درصد است و بازپرداخت آن بین 36 تا 60 ماه در نظر گرفته شده است. 

وی با بیان اینکه نباید این مبلغ وام ها را دست کم گرفت، گفت:این وام حدود 100 میلیارد تومانی برای 6000 خانواری که منتظر منابع برای تکمیل واحدهای مسکونی خود هستند، بسیار ارزشمند است. 

همچنین در ادامه این مراسم معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه در ساز و کار پرداخت این وام 15 میلیون تومانی، خانواده هایی که به دنبال منابع برای ایجاد فضای معیشتی هستند هم در اولویت قرار می گیرند چراکه بحث افزایش اشتغال در روستاها برای ما اهمیت دارد. 

وی تاکید کرد:به غیر از این وام حدود 100 میلیارد تومانی، با بانک مهر ایران تفاهم وام 60 میلیارد تومانی هم در گذشته منعقد کردیم که این تسهیلات هم در حال اجرا هستند. 

در ادامه این مراسم، توکلی رئیس هیات مدیره بانک مهر ایران با بیان اینکه برای این بانک مسئولیت اجتماعی بسیار حائز اهمیت است، گفت:در یک ماه گذشته 500 هزار واحد مسکونی را در سه استان بزرگ سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و ایلام بیمه کردیم. 

توکلی افزود:تاکنون در ساخت 28 هزار واحد با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همکاری داشتیم و بسیار خوشحالیم که با این اقدامات، روستاها از حالت سنتی خارج شدند و دیگر در برابر زلزله 5 ریشتری تخریب نمی شوند.

انتهای پیام/م

جزئیات وام 15 میلیون تومانی مسکن روستایی

2.54
این مطلب مفید بود ؟22
برچسب : وام مسکن
وبگردی