پرسپولیس

بهترین گلزن ایرانی لیگ از پنجره بسته دروازه را باز کرد!

تاریخ انتشار : 3 بهمن 1400کد مطلب : 46441زمان مطالعه : 3 دقیقه
پرسپولیس در روزی که پنجره‌اش دوباره بسته شد، 3 امتیاز باارزش از فولاد گرفت و سپاهان هم در رفسنجان کام‌بک خورد تا طی 5 روز از کسب 2 جام ناامید شود.

همشهری آنلاین:هفته شانزدهم لیگ برتر ایران با شکست سپاهان و پیروزی پرسپولیس آغاز شد. رقبای استقلال در راه قهرمانی لیگ بیست‌ویکم، دیروز شرایط متفاوتی را تجربه کردند. سپاهان در رفسنجان به زمین سفت خورد و با وجود زدن یکی از سریع‌ترین گل‌های تاریخ لیگ برتر با کام‌بک سختی از سوی میزبان مواجه شد. حالا دیگر با قطعیت می‌توان گفت محرم نویدکیا در دومین فصل مربیگری‌اش هم هیچ جامی نخواهد برد. ساعتی بعد از این بازی، پرسپولیس در حالی که تازه خبر بسته شدن پنجره‌اش را دریافت کرده بود به مصاف فولاد خوزستان رفت. در آستانه نقل‌وانتقالات نیم‌فصل، پنجره سرخپوشان با شکایت اوساگونا بسته شد که البته طلب این یکی برخلاف قبلی‌ها میلیون دلاری نیست و کارش با 96 هزار دلار راه می‌افتد.

نویدکیا به درهای خروجی نزدیک شد

در پیش‌بازی مس و سپاهان هم پیش‌بینی کرده بودیم که زردپوشان روز خیلی سختی در رفسنجان خواهند داشت. مس در بخش هجومی از موفق‌ترین تیم‌های فصل بوده و مشخص بود تیمی که به پرسپولیس و استقلال گل زده برای خط دفاعی متزلزل سپاهان هم خواب‌های زیادی دیده است. سپاهان که از 6 بازی گذشته‌اش در لیگ فقط 7 امتیاز داشت روی اشتباه خط دفاعی میزبان به یک گل بادآورده در ثانیه 13 بازی رسید اما مس اصلا از این اتفاق جا نخورد و به بازی برگشت تا با 2 گل منشا در نیمه اول و شوت زیبای آذرباد در نیمه دوم، حریف مدعی‌اش را 3 بر یک شکست بدهد. این بار هم یکی از گل‌های مس روی ضربه پنالتی به ثمر رسید تا پنالتی‌گیرترین تیم این فصل به رکورد 7 گل از 8 ضربه پنالتی برسد. جالب اینکه تنها پنالتی هدررفته مس هم مقابل همین سپاهان و در بازی رفت اتفاق افتاد. سپاهان با این شکست روی امتیاز 29 متوقف ماند و به این ترتیب اگر استقلال بازی‌اش را ببرد اختلاف زردها با صدر به 9 امتیاز خواهد رسید که جبران‌ناپذیر به نظر می‌رسد. سپاهان حالا به تیم‌های پشت سرش یعنی مس و آلومینیوم خیلی نزدیک‌تر است تا به تیم‌های اول و دوم!

پنالتی سوخت، 3 امتیاز نسوخت

اما از ساعت 18 دیروز، پرسپولیس پذیرای فولاد بود و تیم نکونام بازی را به همان شکلی آغاز کرد که در همین ورزشگاه مقابل استقلال آغاز کرده بود. فولاد با وجود این که به لحاظ بازیکن و ستاره، تیم بسیار کم‌مایه‌تری نسبت به صدرنشین‌هاست اما مقابل هر دو تیم سرخابی در تهران برتری نسبی داشته و شایستگی امتیاز گرفتن از هر دو تیم پرسپولیس و استقلال را داشته است. اما این تیم باز هم موقعیت‌های پرتعدادش را به‌خصوص در نیمه اول از دست داد تا پرسپولیس در نیمه دوم کمی خودش را پیدا کند و عادت این فصلش را ادامه بدهد؛ عادتِ از دست دادن نیمه‌های اول و برتری در نیمه دوم که حکایت بخش زیادی از بازی‌های این تیم بوده است. این بار هم گل پرسپولیس را مهدی عبدی زد که حالا با 5 گل، چهارمین گلزن برتر فصل و بهترین گلزن ایرانی لیگ است. البته پرسپولیس می‌توانست یک گل هم از روی نقطه پنالتی بزند که داور از خطای هند فولادی‌ها در محوطه جریمه گذشت. پرسپولیس همچنان صاحب رتبه دوم لیگ است و امیدوار به اینکه در نقل‌وانتقالات نیم‌فصل بتواند پنجره را باز کند و با چند خرید خوب، خودش را در رقابت با استقلال بالا بکشد.

انتهای پیام/م

بهترین گلزن ایرانی لیگ از پنجره بسته دروازه را باز کرد!

52
این مطلب مفید بود ؟20
وبگردی