محمدرضا شجریان
امروز 17 مهر همزمان با سالروز تولد و درگذشت چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.

این چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 17 مهرند

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به هفدهمین روز از مهرماه رسیدیم. امروز 17 مهر همزمان با سالروز تولد و درگذشت افراد زیادی در دنیاست که ما در این مطلب به معرفی چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته در این روز می پردازیم.

اگر برایتان جالب است که با چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته امروز 17 مهر بیشتر آشنا شوید ادامه این مطلب از چهره های نمناک را از دست ندهید.

محمد متوسلانی

محمد متوسلانی بازیگر، فیلمنامه‌نویس و کارگردان کشورمان 17 مهر 1314 در تهران متولد شد.

محمد متوسلانی

محمد متوسلانی بازیگری را از سال 1337 آغاز کرد و فیلم های زمهریر، شب روباره، گناهکاران و مستانه از جدیدترین کارهای سینمایی این بازیگر است.

عزیزالله هنرآموز

عزیزالله هنرآموز بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 17 مهر 1322 در کرمان متولد شد.

عزیزالله هنرآموز

عزیزالله هنرآموز در فیلم هایی چون سفر به چزابه، بوی پیراهن یوسف، مختارنامه، مدرسه پیرمردها، روزگار قریب و سی امین روز به عنوان بازیگر حضور داشته است.

محمدرضا شجریان

محمدرضا شجریان موسیقی دان و خواننده مطرح موسیقی سنتی کشورمان 11 مهر 1319 متولد شد و در تاریخ 17 مهر 1399 در تهران درگذشت.

محمدرضا شجریان

محمدرضا شجریان استاد آواز ایران بود و بسیاری از مردم او را یکی از نمادهای مهم فرهنگ و موسیقی ایرانی می‌دانند. این هنرمند برجسته از اشعار شاعرانی همچون حافظ، سعدی، مولانا و عطار در کارهای خود استفاده کرده و دعای ربنا یکی از کارهای مشهور او است.

محمدرضا شجریان در طول حیات خویش شاگردانی مشهوری همچون حسام الدین سراج، همایون شجریان، سینا سرلک، محمد اصفهانی و ایرج بسطامی و ... را تعلیم داد. 

بهرام شفیع

بهرام شفیع گزارشگر و مجری تلویزیون سال 1335 در تهران متولد شد و 17 مهر 1397 درگذشت.

بهرام شفیع

زنده یاد بهرام شفیع با برنامه ورزش و مردم در میان مردم شناخته می شود. او از سالهای ابتدایی 60 با این برنامه به صدا و سیما آمد و ماندگار شد و ریاست فدراسیون هاکی را هم برعهده داشت. این مجری و تهیه کننده کشورمان 17 مهر 1397 بر اثر حمله قلبی درگذشت.

چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 17 مهر+ عکس

4.646
این مطلب مفید بود ؟424
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / م.ف/ف
وبگردی