نمناک بهداشت و سلامتدهان و دندان اقدامات لازم و فوق العاده ضروری بعد از “کشیدن دندان”
کشیدن دندان ، نکات بعد از کشیدن دندان
“کشیدن دندان” خودش بدون عوارض بعد از عمل بهبود می یابد و پزشک جراح دندان پزشک دستورالعمل هایی را به بیمار می دهند که با انجام آن ها میتوانید از عفونت، درد و خونریزی دندان جلوگیری کنید.

باید ها و نباید های بعد از کشیدن دندان

کشیدن دندان چیست؟

این اصطلاح به خارج کردن بدون درد دندان یا ریشه دندان با حداقل آسیب به بافت های اطراف اشاره می کند، به طوری که زخم حفره دندان کشیده شده،و خودش و بدون عوارض بعد از عمل بهبود می یابد.هر زمان که جراحی انجام می شود، اولین چیزی که می خواهیم، این است که اجازه دهید تا زخم به درستی، سریع و صاف بهبود ببخشد به عنوان یک تمرین معمول، اکثر جراحان دندان پزشکی، دستورالعمل هایی برای بعد از عمل دارند که به صورت چاپ شده به بیمار داده می شود ؛ چیزی که باید انجام شود، دستورالعمل هایی هستند که پزشک داده است.

انجام این دستورالعمل ها ،پس از کشیدن دندان، میزان بروز عفونت را کاهش می دهد و شانسی برای خشکی حفره می دهد اگر دستورالعمل های پس از عمل پیگیری نشوند، می تواند موجب عوارضی شود که می تواند بهبودی را به تاخیر بیاندازد در این بخش از سلامت دهان و دندان نمناک مهم ترین بایدها و نبایدهای بعد از کشیدن دندان را برایتان آورده ایم.

کشیدن دندان

توصیه هایی برای بعد از کشیدن دندان 

باید ها بعد از کشیدن دندان 

استراحت کنید

سعی کنید پس از کشیدن دندان استراحت کنید ممکن است احساس خوبی داشته باشید، اما ورزش نکنید و فعالیتهای زیاد و سنگینی را تا حداقل 24 ساعت آینده انجام ندهید. به یاد داتشه باشید که برای جلوگیری از افزایش و تشدید خونریزی و کاهش تورم، برای استراحت یا خواب بعد از جراحی با استفاده از دو بالش، سر خود را بالاتر از بقیه بدن قرار دهید و در کل هنگام استراحت، به این روش سر خود را کمی در ارتفاع بالاتر از یک بالش نگه دارید.

اجازه دهید خونش لخته شود

اجازه دهید لخته در محل کشیدگی دندان تشکیل شود، و محل را پوشش دهدتا اجازه درمان به زخم را بدهد پس از این کار، دندانپزشک شما یک تکه باند گاز را در نزدیکی محل زخم قرار می دهد. سعی کنید آنرا گاز بگیرید و حداقل یک ساعت آن را در محل نگه دارید ، بر روی زخم، فشار وارد می کند و به توقف خونریزی کمک می کند با این حال، اطمینان حاصل کنید که باند گاز را نمی جوید. اگر بتوانید آن را در محل به مدت طولانی تری نگه دارید، بهتر است، اما حتما گاز را هر نیم ساعت تعویض کنید، بر اساس میزان خونریزی. اسپاسم های اعصاب و مویرگ ها، برای محدود کردن عرضه خون ضروری است، و موجب تاخیر در بهبودی می شود.

لخته شدن خون در دندان

لخته شدن خون در محل کشیدگی دندان برای بهبود زخم 

چای کیسه ای

اگر خونریزی، به مدت چند ساعت پس از عمل ادامه یابد، سعی کنید یک چای کیسه ای مرطوب، بر روی محل زخم قرار دهید اسید تانیک موجود در چای سیاه، به روند لخته شدن کمک کند.

بسته یخ 

بسته یخ را در محلی از صورتتان که جراحی شده، قرار دهید این کار برای کاهش تورم انجام می شود در حالی که در کشیدگی ساده تورم وجود ندارد، اما در مواردی تورم گونه شدیدی رخ می دهد. تورم پس از کشیدگی ،ممکن است بلافاصله رخ ندهد، اما می تواند برای چند روز ادامه یابد و در روز دوم یا سوم به حداکثر میزان خود برسد. استفاده از بسته یخ در طول روز اول کشیدگی بسیار موثر است، و بعد از 24 ساعت هیچ تاثیر مثبتی ندارد ، بسته های یخ را باید به مدت 15 دقیقه بگذارید و بعد بردارید، و برای دوره های 1-2 ساعته انجام شود.

بسته یخ

گذاشتن کیسه یخ برروی صورت برای تسکین درد 

محلول شستشوی آب نمک

هدف اصلی شستشو، تمیز کردن محل کشیدگی است، زیرا حفره زخم را نمی توان مسواک زد ما نمک را مخلوط می کنیم تا محلول ایزوتونیک و محلولی مشابه به مایع بافت طبیعی داشته باشیم و در نتیجه باعث تحریک کمتری تا آب وجود دارد. شستشو معمولا پس از 12 ساعت از کشیدن دندان توصیه می شود بنابراین، شستشو با محلول نمکی به تمیزی و حفظ بهداشت آن منطقه کمک می کند.

شستشو با آب نمک

شستشوی محل کشیدگی دندان با آب نمک برای حفظ بهداشت و تمیزی

داروهای خود را طبق تجویز دندانپزشک خود مصرف کنید

از مصرف داروها خودداری نکنید اگر آنتی بیوتیک ها داده شده، باید آنها را به طور مرتب مصرف کنید. داروهای ضد درد و ضد التهاب پس از کشیدگی دندان باید مصرف شود این داروها به کاهش درد و تورم کمک می کنند اگر درد دندان پس از دو روز از کشیدگی دندان ادامه پیدا کند و خونریزی داشته باشد، باید با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

نباید ها بعد از کشیدن دندان 

سیگار نکشیدن

برای حداقل 48 ساعت پس از کشیدن دندان، سیگار نکشید مواد شیمیایی موجود در سیگار می توانند عمل لخته شدن را تحت تاثیر قرار دهد و همچنین شانس خشک شدن حفره زخم را تا 3-4 روز افزایش می یابد.

سیگارنکشیدن

بعد از کشیدن دندان از سیگارکشیدن پرهیز کنید

بلافاصله مواد جامد نخورید

در حالی که هنوز بی حس هستید، بهتر است که مواد جامد نخورید هنگامی که احساس میکنید قادر به جویدن هستید، این کار را انجام دهید پس از کشیدن دندان، غذاهای نرم و مایع مانند سوپ، پوره سیب زمینی، ماست، کوکتل های شیری، اسموتی و غیره را بخورید.

خوردن سبزیجات سفت پس از کشیدن دندان اجتناب شود سعی کنید گزینه های غذایی نرم و مایعی مانند سوپ، سیب زمینی پخت و پز، ماست، میلکشیک ها، اسموتی هاو غیره را پس از کشیدن دندان امتحان کنید ، از مصرف نوشیدنی های داغ، غذاهای تند، سوداها و غیره اجتناب کنید.

نخوردن مواد جامد

خوردن سوپ و مایعات بعد از کشیدن دندان

تف نکنید

تا چند ساعت بعد از کشیدن و جراحی دندان دهان را نشوید و تف نکنید چرا که این کار اشتباه موجب خونریزی می شود پس بنابراین بهتر است آب دهان قورت داده شود هر چند کمی خونی باشد.

از مصرف آسپرین اجتناب کنید

در این زمان به هیچ وجه آسپرین مصرف نکنید (می توانید ایبوپروفن مصرف کنید). آسپرین یک رقیق کننده خونی است و باعث عدم تشکیل لخته خون خواهد شد و در نتیجه باعث تداخل در بهبودی می شود. مصرف داروها را طبق تجویز پزشک انجام دهید و قبل از مصرف هر دارو با دندانپزشک خود مشورت کنید.

مصرف نکردن آسپرین

مصرف اسپرین باعث عدم تشکیل لخته خون 

تا حد ممکن صحبت نکنید

دندان پزشک شما حتما خواهد گفت که بعداز کشیدن دندان و جراحی دهان بسته باشد و زیاد صحبت نکنید.

 

از مکیدن هر چیزی خودداری کنید

به هیچ وجه روز اول بعد از جراحی و کشیدن دندان برای نوشیدنی ها از نی استفاده نکنید مکش ناشی از کار بردنی ممکن است باعث شروع مجدد خونریزی شود.

مکیدن

بعدازکشیدن دندان از نی برای نوشیدنی ها استفاده نکنید

به شکاف ایجاد شده سیخونک نزنید

هرچند برای چند روز اول، احساس ناخوشایندی روی شکاف ایجاد می شود، اما این منطقه را با هیچ خلال دندانی یا زبان زدن سیخونک نزنید، زیرا باعث تعویق بهبود زخم می شود، یا می تواند باعث خونریزی شود.

نکاتی که باید حتما بعد از کشیدن دندان رعایت کنید !

اقدامات لازم و فوق العاده ضروری بعد از “کشیدن دندان”
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 1748
برگرفته از بخش بهداشت و سلامت/ن/ز.ت
این مطلب مفید بود ؟ 1587 161
نظر کاربران
لیلا

لیلا

در مورد دررهای ناشی از کشیدن دندان ممنون مفید بود

پاسخ دادن 105 23
فاطمه

فاطمه

ممنون عالی و کامل بود

پاسخ دادن 54 22
Amir

Amir

فدامون شی

پاسخ دادن 38 54
نسرین

نسرین

سلام من امروزصبح دندونموکشیدمولی الان دردش خیلی شدیدترشده میتونم روجای زخم دندونم میخک بزارم

پاسخ دادن 320 110
سجاد

سجاد

سلام سجادم 25ساله خواهشن دندان نکش تا وقتی میشه بهشون برس که مجبور نشی اون را بکشی من الان همه دندانم کشیدم و خیلی پشیمانم .

پاسخ دادن 106 37
علی

علی

سلام من امروز 3 تا ددندونامو کشیدم 9تا دندون هم بیشتر نمونده بعد از کشیدن خیلی خون میاد تا 2روز در ضمن 23سالمه

پاسخ دادن 114 49
مسعود

مسعود

قرقره کردن چای پررنگ و سنگین که سرد شده باشه یه ساعت بعد از کشیدن دندون باعث جلوگیری از خون ریزی میشه.

پاسخ دادن 91 44
حسین

حسین

چای پررنگ سردشده غرغره کن محشره

پاسخ دادن 12 2
رضا

رضا

عصاره چای سبز و یا دم کرده چای سبز(که سرد شده باشد) به طور معنی داری جلوی خونریزی بعد از کشیدن دندان و یا جراحی لثه و دندان را می گیرد.

پاسخ دادن 30 19
amirhossin

amirhossin

سلام گوشت قرمز بزار سرخ بشه و بهش نمکم بزن دردشم خب می کنه نمی زاره عفونتم کنه

پاسخ دادن 39 16
مهدی مولوی

مهدی مولوی

مطالبتان مفید بود ولی من دندان عقل مو کشیدم یه سه روزی میشه الان متورمه و عفونت ازش خارج شد خیلی میترسم به نظرتان چکار کنم

پاسخ دادن 86 44
اسلام

اسلام

سلام تورم بعد از کشیدن تا سه روز طبیعی و با کمپرس سرد و گرم از الان به بعد بی تاثیر است و معمولا از روز چهارم تورم به تدریج کاهش میابد اگر احیانا روی زخم لکه های کوچک عفونت دیده میشود نگران نباشید با اب نمک از بین میرود ولی اگر تورم کاهش نیافت و احساس درد در ناحیه جراحی شده وجود داشت و مقدار تب داشتید حتما به پزشک مراجعه نمایید .

پاسخ دادن 14 13
تهمینه

تهمینه

من دوتا دندون کشیدم دیشب یکی آسیاب و یکی دندون عقل و تا الان خونریزی داره و قرص هم می خورم حالت تهوع دارم .چه غذاهایی باید بخورم؟

پاسخ دادن 104 52
علی

علی

عالی بود

پاسخ دادن 15 11
گندم

گندم

من دیشب دندان شماره 5پایینمو کشیدم الان و رم شدید همراه باعفونت ودرد خفیف دارم.لطفارهنمایی بفرمایید

پاسخ دادن 89 43
عاطفه

عاطفه

من ديروز دندون ٦ پايينم رو كشيدم ،عفونت هم داشت دكتر گفت همه ي عفونت رو خارج كردم اما خيلي سر درد و گوش درد دارم ميشه راهنماييم كنيد

پاسخ دادن 113 67
زهراسادات

زهراسادات

دوستان از دهانشویه پرسیکا استفاده کنید اینم خوبه

پاسخ دادن 10 8
Meysam

Meysam

ممنون از پیشنهادتون

پاسخ دادن 7 9
حسین

حسین

باسلام من یه هفته هس دندون عقل روکشیدم دردخیلی شدیدی دارم ویه قسمت دهانم پره آفت شده خیلی هم درد داره راهنمایی کنید چیکارکنم ممنون

پاسخ دادن 94 51
اسلام

اسلام

سلام،از آب نمک استفاده کن ،با کپسول چرک خشکن.

پاسخ دادن 11 13
دانیال

دانیال

من دندونم کشیدم چند روزه خون کمی میاد خوب نشده چکار کنم نون نمیتونم بخور چند روز جاش درد میکنه با آن طرفم نمیتونم بخور چون آون یکی هم کشیدم

پاسخ دادن 60 39
محمد جمشیدیان

محمد جمشیدیان

با سلام تشکر از راهنمایی کامل و بی نظیرتون

پاسخ دادن 11 13
میثم

میثم

سلام به دوستان گرامی من تو سن 28 سالگی 2 روزه دندون عقل پایین سمت راست رو جراحی کردم سایز دندونم بزرگ بود و جراحی حدود نیم ساعت طول کشید اولین اقدام دوستان اینه که حتما پیش جراح برن عکس بگیرن تا به فک اسیب نرسه چون ممکنه بشنه در اثر فشار زیاد بعد کشیدن دندون بچسبید به مایعات و کمپرس یخ بعد از 1 روز تقریبا به حالت اول برمیگیرده فقط دوستان توجه کنن نترسن چون واقعا پردردسر

پاسخ دادن 19 8
حسن فتحی45 ساله از و

حسن فتحی45 ساله از و

ممنون از راهنمایی تون - کامل بود

پاسخ دادن 10 12
محمد ملکشاهی

محمد ملکشاهی

چه مدت طول می کشد لثه بعد از کشیدن بهبود پیدا کند؟

پاسخ دادن 112 62
Yas

Yas

سلام،دوستان اگه اب دهنتون رو تا چندساعت بعداز کشیدن دندان قورت بدین و چیزی هم نخورین با اون سمت خونریزی بند میادومشکلی هم پیش نمیاد،البته خوردن بستنی فراموش نشه.

پاسخ دادن 20 4
Meysam

Meysam

مطالب بسیار مفید و کار آمدی بود ،سپاس فراوان

پاسخ دادن 7 6
بیتا

بیتا

من چندروز دندونمو کشیدم پون نمیدونستم باید چیزی سرد بخورم بعداز جراحی ۳ساعت بعدش چای خوردم و پفک،الان جایع زخمم هنوز بازه درد خیلی شدید داره رفتم زکت کپسول چرک خشک کن و مسکن داد،

پاسخ دادن 11 15
معصومه

معصومه

سلام.خیلی مطلب مفیدی بود منم یک روزه دندونمو جراحی کردم خیلی درد داره ولی قابل تحمله فعلا جز مایعات هیچی نخوردم .... من خیلی می ترسیدم ولی خداروشکر الان خیالم راحت تره.فقط یه سوال دارم اینکه بخیه زده نخشو جدا میکنن؟؟یا جذب پوست میشه

پاسخ دادن 29 9
کاظم

کاظم

من دو شب پیش 5 تا از دندانهایم را کشیدم ولی الان خیلی درد دارم با وجود اینکه چرک خشک کن ومسکن میخورم اب نمک هم غرغره میکنم.

پاسخ دادن 31 22
سلیم

سلیم

بروفن با استامینوفن کدین با هم معجزه می کنه باور کن تو نیم ساعت دردم خوب شد

پاسخ دادن 9 12
جاوید

جاوید

سلام خواهر عزیز اون باید جدا بشه

پاسخ دادن 9 5
اسد

اسد

روغن زیتون برای عفونت خوب است دردهان بین نگه داریدچ

پاسخ دادن 9 11
سحر

سحر

چند روز دندون کشیدم الان احساس میکنم بازم یه تیکه توشه چکارکنم ممنون از راهنمایتون

پاسخ دادن 22 16
مصی

مصی

سلام خسته نباشید من چهارتا دندان عقل کامل رشد کرده دارم دندان عقل پایین سمت چپ که کشیدم بعد دو روز درد بدون التهاب و ورم و خونریزی خوب شد و سریع زخم بسته شد هفته بعدش دندان عقل سمت راست بالارو کشیدنش بشدت سخت بود چون ریشه کمی انحنا داشت و تاج دندون خرد شد بطوریکه بعد کشیدن فشارم افتاد خونریزیش سریع بند اومد اما اخرشب یه ربع خونریزی کرد الان یک هفته کامله با وجود کمپرس سردوگرم و مسکن و... بهیچ عنوان درد اروم نشده و کاملا به گوش چشم شقیقه و استخون انتهای فک و دندان اسیاب سرایت کرده واقعا کلافم دارم عذاب میکشم که باعث شده کشیدن دوتا دندون عقلای دیگمو تعویق بندازم لطفا راه حل بگید ممنون میشم

پاسخ دادن 49 28
شیوا

شیوا

سلام خوبین منم یک هفته است عمل کردم اینطوری ام ، مشکل شما حل شد؟

پاسخ دادن 3 10
اسلام

اسلام

سلام،داداش ظاهرأ جای کشیدن عفونت کرد ،تا میتونی آب نمک قرقره کن کپسول چرک خشکن بخور تا راحت بشی.

پاسخ دادن 6 6
فرهاد

فرهاد

من در طي دو روز با رضايت خودم ١٣ تا دندون كشيدم و نكته مهم اينه اولا موقع كشيدن ذهن جاي ديگه باشه و دوم اينكه بعد از كشيدن بلافاصله بستني مخصوصا آلاسكا بخوريد تا دهانتان يخ يخ بشه و اينكه مقداري هم خون خودتونو بخوريد آسمون به زمين نميرسه و نيز آب نمك غرغره كنيد و مسكن هم اگه درد داشتيد بخوريد و الان كه دو روز ميگذره از كشيدن ١٣ تا دندون خوب خوبم

پاسخ دادن 23 16
مجتبا

مجتبا

بعد از یک ساعت ک گاز رو از دهانتون خارج کردید, یه تک گوشت رو ب حالت کبابی بپزید روی اجاق و بعد یه کم نمک بزنید و بزارید جای دندون کشیده شده و یکی دو ساعتی نگهش دارید. ب بهبود زخم خیلی کمک میکنه. و بعد اینکه مراقب باشید غذا داخل حفره دندان نره.اگر رفتبا خلال دندان درش بیارید. مصرف مترونیدازول و آموکسی سیلین با هم هشت ساعت یکبار در بهبود و جلوگیری از عفونت خیلی موثره.

پاسخ دادن 7 8
حمید

حمید

ویتامین k برای جلوگیری از خون ریزی خیلی خوبه هم تزریق هم استعمال خارجی ‌ آمپول ویتامین k رو تهیه کنید بریزید روی زخم دندون کشیده شده فوری قطع میکنه

پاسخ دادن 4 3
حسین

حسین

نظرات بسیار کاربردی و دقیق بود

پاسخ دادن 5 3
فاطمه

فاطمه

منم دو روز پیش دندانم را کشیدم ولی رعایت نکردم بعد از دوروزهنوز خونریزی کاملا قطع نشده

پاسخ دادن 7 3
مهسا

مهسا

سلام من سه روز پیش دندون اسیا فک پایینمو کشبدم خونریزی زیاد داشت برا همین هی دسمال میزاشتم و برمیاشتم الان نمیدونم عفونت کرده یا تورم؟

پاسخ دادن 9 10
محمود

محمود

سلام عسلو بزارین لای کاز استریل بزارین پاش

پاسخ دادن 6 2
...

...

من برای ارتودنسی باید دوتا دندون بکشم و چهارده سال دارم...درد بعد از کشیدن برام مهم نیست ولی ایا در هنگام کشیدن درد زیادی را باید تحمل کنم؟

پاسخ دادن 10 10
fardin

fardin

نه دوست عزیز چون دندون و لثه رو کامل بی ‌حس میکنن اصلا درد خاصی نداره فقط یکم فشار به فکت میاد که اونم اصلا درد نداره

پاسخ دادن 8 4
سینا

سینا

سلام ن زیاد طول نمیکشه

پاسخ دادن 1 4
محمدرضا

محمدرضا

سلام من امروز دندون شماره ۴بالا رو کشیدم دو سه ساعته خونریزیش بند نمیاد خواهش میکنم ی راه حل بهم بگید

پاسخ دادن 18 14
مهسا

مهسا

من الان دندون عقلما کشیدم از توصیه هاتون ممنونم.منم ی چیز اضافه کنم ک لازم نیست تف کنیدیا اب دهنتونا قورت بدید اروم سرتونا پایین بگیرید و اجازه بدید اب دهنتون بریز بیرون بدون اینکه لازم باش گاز را بردارید یا قدرت مکش و...اسجاد کنید.

پاسخ دادن 12 4
فرخ

فرخ

من دندانم خودش افتاد الان یک چیز قرمز روشه انگار گوشته چیکار کنم 12 ساله هستم لطفا جواب بدین

پاسخ دادن 11 12
ندا

ندا

سلام دوستان من دندون عقل راست پایین رو کشیدم دندونم درشت بود و ریشه اش هم خیلی محکم بود الان بعد گذشت 3 روز هنوزم درد میکنه و اصلا دهنم رو خوب نمیتونم باز کنم برا غذا خوردن و مسواک زدن. تا کی قراره اینجور بمونه

پاسخ دادن 10 21
مریم

مریم

کمی رنگ چای روتواستکان بریز کمی هم نمک قرقره کن کاملا باز میشه

پاسخ دادن 1 1
میثم

میثم

عالی بود ممنون

پاسخ دادن 5 2
زهرا

زهرا

سلام من ۱۰ روز بیشتره که دندان عقلمو کشیدم نکات بعد از کشیدن رو هم رعایت کردم ولی هنوز لثه ام خیلی ورم داره ورم سفید رنگه و درد شدید داره هنوزم از لثه ام کمی خون میاد دندونای بعداز دندان عقلمم درد میکنن چی کار باید کنم؟

پاسخ دادن 47 29

سلام من 5 شنبه دندون آسیاب هفت پایین رو کشیدم تا امروز هنوز درد دارم

پاسخ دادن 11 10
سعید

سعید

سلام ممنون عالی بود

پاسخ دادن 1 2
ab

ab

من امروز صبح دندونم کشیدم وای که دردش دارهئ شروع میشه

پاسخ دادن 6 0
فرشاد

فرشاد

من دیروز دندون عقل خودمو کشیدم تا دوساعت همون گاز استریل که دکتر رو زخمم گذاشته بود رو نگه داشتم بعدش بلافاصله یه آموراکس500خوردم بعدش دوتا بستنی .دوساعت بعدش هم چای قاطیش هم نمک کردم تو دهنم چرخوندم خداروشکر نه درد دارم نه عفونت

پاسخ دادن 6 5
بهروز

بهروز

سلام دوستان،یک ساعت بعد از کشیدن دندان،بستنی بخورید خیلی خوبه

پاسخ دادن 1 1
Nima

Nima

من 4 روز پیش دندون 6 چپ پایین رو کشیدم امروز پنجمین روزه.دردش رو میتونم تحمل کنم.هم چنین بعد از کشیدن دندون طبق توصیه پزشک تا دو ساعت بعد بستنی خوردم در ضمن بعد از کشیدن بلا فاصله دهانمو با اب شستم که زیادم تاثیر رو میزان دردم نداشت.بعد از 24 ساعت هم اب نمک قرقر کردم .و تا الان دیگه کاری نکردم جز خوردم غذاهای سرد و نرم شامل بستنی و ... ولی میشه بگید که از کی باید شروع کنم غذاهای گرم و سفت خوردن رو؟

پاسخ دادن 0 2
امیر رضا

امیر رضا

ممنون از مطلب خوبتون من وقتی که دندانمو با نخ کشیدم و این مطلبتونو خوندم خون ریزیش ایستاد

پاسخ دادن 6 1
سیما

سیما

دوستان حرف هیچ کس رو جز پزشکتون گوش ندین

پاسخ دادن 6 3
خاطره

خاطره

خوب شدگازمون نگرفت

پاسخ دادن 2 5
یوسف

یوسف

سلام دوستان .. حتما به توصیه دندانپزشک خودتون گوش کنین .. هر سوالی دارین از اون بپرسین .. توصیه کلی که همه دندانپزشک ها میگن : نگه داشتن گاز استریل به مدت دوساعت روی محل داندانی که کشیده شده و نخوردن چیزی تو این مدت و بعد از ۲ساعت خوردن غذای نرم و سبک با دندان های طرف دیگه دهان و عدم مُک زدن(سیگار نکشیدن ، تف نکردن آب دهان و ... ) .. قلقله کردن آب نمک در روز بعد کشیدن دندان

پاسخ دادن 6 0
Cfz

Cfz

من دندان آسیاب شماره ششم پوسیدگی داره میخواستم برم عصب کشی اما دکتر مبگه باید بکشی اگه عصب کشی شه چند سال بعد باز خراب میشه الان دارو داده تا چرکش خشک شه بعد برم خیلی میترسم چون اونطرف هم همین دندانم کشیده شده

پاسخ دادن 7 2
رضا

رضا

نکات خیلی خوب ومفیدی بود ممنون. بعد ازکشیدن وبعد از برداشتن گاز یه تخم مرغ اب پز رو از وسط نصف کنید و مقداری زرد چوبه روش بریزید و روی لثه بذارید

پاسخ دادن 3 0
مستانه

مستانه

یک سوال داشتم:آیا بعد از کشیدن دندون ششم از بالا جای دندان رو باید بخیه بزنه دکتر؟؟من امروز کشیدم ولی دکتر بخیه نزده برای همین خونش بند نمیاد...قبلا 2تا دندون عقل کشیده بودم هر 2بار برام بخیه زده بودن...

پاسخ دادن 8 7
محمدرضا

محمدرضا

فک کردم فقط من دندونام خرابه

پاسخ دادن 5 0
رویک مرز

رویک مرز

فقط استراحت و سکوت فراموش نشه وگرنه دوباره خونریزی شروع میشه

پاسخ دادن 4 3
نفس

نفس

من یک ساعتی میشه که دندونمو کشیدم.چون خونریزی شدید بود و به طعم خون حس شده توی دهنم بشدت واکنش دادم متاسفانه مجبور شدم گاز استریلو در بیارم و بخاطر عدم اطلاع با آب ولرم شستشو دادم که خونریزی یجورایی دوبرابر شد :( امیدوارم زود خوب شه و گند خاصی نزده باشم :'(

پاسخ دادن 8 8
فرزاد

فرزاد

سلام، امروز صبح دندون عقل پایین رو کشیدم، بعد از زدن آمپول بی حسی پزشک هنوز دندونم خوب بی حس نشده بود که پزشک مشغول شد به کشیدن، فقط پنج ثانیه اولش یه تیر وحشتناک که درد داشت بود و زود گذر هست، فقط چهار روز قبل از کشیدن دندون عقل کپسول چرک خشک کن مصرف کنید تا چرکش خشک بشه و بعد کشیدن عفونت نکنه، اصلا نترسید، برید بکشید راحت کنید خودتون رو اگه واقعا نیاز به کشیدن داره

پاسخ دادن 7 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف