خندوانه

دختر شهید آوینی و همسر و دخترش در خندوانه

تاریخ انتشار : 19 فروردین 1395کد مطلب : 29212زمان مطالعه : 3 دقیقه
برزو ارجمند شب گذشته به جمع کمدین های خندوانه پیوست و پس از آن مهمان ویژه خندوانه حسین معززی نیا و همسرش(دختر شهید آوینی) در این برنامه حضور یافتند.

برزو ارجمند و حسین معززی نیا در برنامه خندوانه

حسین معززی نیا و همسرش دختر شهید آوینی و برزو ارجمند از مهمان های ویژه شب گذشته خندوانه بودند.
برزو ارجمند هنرمندی بود که شب گذشته با دعوت رامبد جوان به روی صحنه خندوانه آمد و قرار شد که مِن بعد نیز از یاران همراه این مجموعه باشد.
 
وی طی حضورش استندآپی را اجرا کرد که در آن از تناقضات زندگی اش گفت و اظهار داشت:نمونه ای از این اضداد، گذراندن دوران دبیرستانم در دوره شش ساله بود، چرا که سال اول از همان خرداد رد شدم ولی در سال سوم تنها با یک تجدیدی رد شدم و از زمانی که دیپلمم را گرفتم تا به الان مادرم هنوز باورش نمی شود.
 
وی ادامه داد:از طرفی در دانشگاه بعد از گذراندن آن مراحل سخت دبیرستان، رتبه دو را کسب کردم و بعد به تهران آمدم و با علی لک پوریان آشنا شدم.
 
رامبد و برزو ارجمند
 
ارجمند در ادامه از آشنایی توسط لک پوریان با علی پاشا تعریف کرد و بعد هم به سراغ خاطراتش با او رفت. خاطراتی که اکثرا رابطه و شوخی های خشن آن ها را با هم روایت می کرد. چرا که ارجمند در بخشی بیان کرد:صبح ها با هدف این که چه طور حال یکدیگر را جا بیاوریم از خواب بیدار می شدیم.
 
پس از رفتن برزو و یک تنفس رسانه ای جوان شروع به خواندن نامه ای از یک دوست کرد که در آن از اولین باری نوشته بود که متوجه سرطانش شده بود. بعد هم نویسنده این نامه که 17 سال از آن گذشته بود را فراخواند.
 
حسین معززی نیا، فیلمساز، مدرس و منتقد سینما هنرمندی بود که همراه همسرش، کوثر آوینی (دختر شهید آوینی) و فرزندش وارد برنامه شدند.
 
جوان بعد از یادآور شدن بیست و سومین سالگرد شهادت شهید آوینی که به تاریخ 20 فروردین است، به سراغ حسین و ماجرای آشنایی با او رفت و از زمانی گفت که برای اولین بار در اوایل بیماری ش به ملاقات او رفته بود.
 
حسین معززی نیا و همسرش
 
معززی نیا هم در این رابطه صحبت هایی از کم بودن شناخت مردم از این بیماری کرد و همچنین به لزوم برنامه سازی و فعالیت های ویژه برای شناساندن بیشتر سرطان به همه تاکید نمود.
 
همسر وی نیز از احساسش در آن زمان گفت، اینکه فکر می کرد زندگی او دیگر رو حال اتمام است.
 
اما در ادامه صحبت ها به سمت شهید آوینی رفت و معززی از زمانی گفت که ایشان را در نشریه به عنوان سردبیر ملاقات کرده بود.
 
وی خوش خلقی، آرامش و جذابیت ناب را از ویژگی های این شهید برشمرد و گفت:او شخصیتی داشت که حتی زمانی که با اندیشه و تفکرش نیز مخالف بودی، پس از رویارویی با ایشان آنقدر تاثیر می گرفتی که ناخودآگاه دوستش می داشتی.
 
حسین معززنیا
 
دختر این شهید نیز ضمن تاکید و تایید این ویژگی ها اظهار کرد:من تنها زمانی صدای بلند و دعوای ایشان را شنیدم که پای تلفن داشتند در خصوص دستمزد کارکنان نشریه بحث می کردند و حقوق آن ها را جویا می شدند.
 
این گفتگوها همچنان ادامه داشتند تا جایی که جوان از آن ها خواست تا هم یک کتاب معرفی کنند و هم کاری برای شاد کردن مردم خارج استودیو انجام دهند که در این راستا کوثر آوینی کتاب «شازده کوچولو» به همراه پیشنهای برای نگهداری از فرزند هر کسی که می خواهد مدتی بدون کودکش جایی برود را ارائه داد؛ حسین معززی نیا نیز کتاب «برادران کارامازوف» را پیشنهاد کرد و قرار شد تا جایی که می شود با خانواده ها و افرادی که به تازگی گرفتار سرطان شده اند صحبت و آن ها را آگاه کند و از تجربه هایش بگوید؛ چرا که وی معتقد است که این برخوردها بر خود فرد و اطرافیانش تاثیر بسزایی دارد.

دختر شهید آوینی و همسر و دخترش در خندوانه

4.612
این مطلب مفید بود ؟111
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ک
برچسب : خندوانه
وبگردی