نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت علت و درمان “بی خوابی” شبانه
کمبود خواب ، بی خوابی
“بی خوابی” یکی از عوامل ایجاد انواع بیماری ها در بدن می باشد و همه انسان ها باید سعی کنند خواب کافی داشته باشند و اگر مشکل اختلال در خواب دارند با مراجعه به پزشک آن را برطرف کنند.
بازدید : 378,773 نفر

بی خوابی شبانه را درمان کنید ! 

هر چه درمورد بیماری هایی که به دلیل بد خواب بودن و یا کمبود خواب به جان شما می افتند بگوییم، کم گفته ایم ، از ابتلا به افسردگی گرفته تا چاقی و دیابت حتی دچار شدن به بیماری آلزایمر. محققان کشف کرده اند کسانی که به اختلالات خواب دچار هستند، بیشتر در خطر ابتلا به زوال عقل قرار دارند.

از نظر محققان شاید این عامل، از شایع ترین عوامل دچار شدن به این بیماری باشد و باتوجه به بررسی های آنها افرادی که نمی توانند 7، 8 ساعت از شب را با آرامش بخوابند، دیر یا زود به این بیماری مبتلا می شوند.


خواب کافی داشته باشید تا سالم بمانید

عوارض کم خوابی در شب


• فشارخون بالا می رود

اگر بگوییم که کودکان هم می توانند به مشکل بالا رفتن فشارخون دچار شوند احتمالا تعجب می کنید؛ اما بی خوابی می تواند این مشکل را در میان کودکان هم به وجود بیاورد. به نوشته ام اس ان بی سی، پژوهشگران می گویند بچه هایی که کمتر از شش ساعت و نیم در شبانه روز می خوابند، به مشکلات جدی فشارخون دچار می شوند.

البته نوسان فشار خون تنها مشکلی نیست که سراغ بچه های بی خواب می رود. پژوهشگران می گویند این افراد در نوجوانی 14 درصد بیشتر از دیگران ممکن است بیش فعال شوند. محققان می گویند کودکان به حدود 9 ساعت خواب در شبانه روز نیاز دارند. پس تصور نکنید تنظیم خواب شبانه کودکتان تنها آموزش نظم به اوست؛ بچه هایی که خوابشان ساعات متغییری دارد و تا نیمه شب بیدار می مانند بیشتر چاق می شوند و حتی نوسان های فشار خون را پیش از آدم هایی که ساعات خوابشان تنظیم شده تجربه می کنند.

 • طلاق می گیرید

بله! به همین سادگی! چند ساعت کمتر خوابیدن در شبانه روز می تواند جرقه های اختلاف میان شما و همسرتان را روشن کند و روابط عاطفی تان را دچار مشکل کند. «بی بی سی» به نقل از بنیاد سلامت روانی بریتانیا نوشته است که مشکل در روابط عاطفی، خستگی پذیری بالا و فقدان تمرکز فکری از مشکلاتی است که بخاطر بی خوابی ایجاد می شوند.

این بنیاد ادعا می کند که بی خواب ها چهار برابر دیگران با مشکل در روابط عاطفی شان روبه رو هستند و سه برابر آدم هایی که حدود 8 ساعت در شبانه روز می خوابند، افسرده می شوند و تمرکزشان را از دست می دهند. از نظر محققان بی خوابی افراد را وارد چرخه معیوبی از مشکلات روانی می کند که تا زمان تنظیم شدن خواب افراد نمی توان امیدی به بهبودشان داشت.

 • خوراکی زیاد می خرید

اگر نمی خواهید جیبتان خالی شود، شب ها خوب بخوابید. محققان می گویند فردای روز بی خوابی، میل شما به خریدن مواد غذایی چند برابر می شود. به گزارش مجله چاقی، سطوح هورمون گرلین در خون بی خواب ها بالا می رود و باعث گرسنه شدن و افزایش تمایلشان به خرید خوراکی می شود. محققان می گویند که افزایش این هورمون بر قدرت تصمیم گیری افرادی که خواب کافی نداشته اند تاثیر می گذارد و حتی به جای آنها تصمیم می گیرد.

از نظر پژوهشگران یکی از دلایل چاق شدن بی خواب ها، افزایش سطح همین هورمون است. آنها معتقدند کسانی که به خاطر بیشتر تمرکز داشتن در شب و یا به دلیل اجبار شغلی که مشغول انجامش هستند نظم خوابشان را به هم می ریزند و شب زنده داری می کنند، بیشتر در معرض چاقی هستند؛ حتی اگر اشتهایشان زیاد نباشد و اهل فست فود خوردن و با مصرف غذا های پرکالری هم نباشند.


 دلایل کمبود خواب و جبران آن

ابتلا به دیابت با کم خوابی


• دیابت می گیرید

اضطراب و افسردگی تنها مشکلات ناشی از بی خوابی نیستند. محققان می گویند سطح قند خون افرادی که خواب شان ناکافی است هم بالاتر از دیگران می رود و توانایی بدنشان در تنظیم میزان انسولین خون پایین می آید. همین دلیل است که بی خواب ها بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع دو قرار می گیرند. محققان می گویند فشارهای روانی از دلایل اصلی ابتلا به دیابت نوع دو هستند و مردانی که دچار این فشارها هستند، دو برابر مردهایی که سلامت روان دارند دچار دیابت می شوند.

به گفته محققان از آنجا که بی خوابی شبانه می تواند تحمل تنش ها برای افراد را دشوارتر کند و از آنجا که کافی نبودن خواب باعث مضطرب شدن و افسردگی می شود، می توان این مشکل را به عنوان یکی از دلایل ابتلا به دیابت معرفی کرد. گذشته از این، خود بی خوابی هم می تواند میزان قند خون را دچار نوسان کند و باعث ابتلا به دیابت شود.

 • سکته مغزی می کنید

مغز تنها به خاطر بی خوابی خسته و فرسوده نمی شود. محققان می گویند بی خوابی شبانه می تواند مرگ این عضو بدن را هم به همراه بیاورد. از نظر محققان تایوانی خطر سکته مغزی به ویژه در میان جوانان بی خواب بیشتر است.

 بی خوابی می تواند خطر سکته مغزی را تا 54 درصد بالاتر ببرد. از نظر آنها خطر سکته مغزی در میان جوانان 18 تا 24 ساله بی خواب، هشت برابر افرادی است که در این سنین خواب مناسب و منظم دارند. از نظر آنها حتی بی خوابی گاه و بی گاه هم می تواند مغز را در مرض چنین خطری قرار دهد.از نظر محققان مغز بی خواب ها در فردای آن روز هم کارایی پایین تری دارد و از پس انجام تکالیف دشواری که در حالت عادی فرد آنها را انجام می دهد برنمی آید. به همین دلیل پژوهشگران توصیه می کنند قبل از انجام کار های مهم، به خوبی بخوابید و حتی می گویند بهتر است کارمندان در میانه روز نزدیک به بیست دقیقه چرب بزنند، تا برای ادامه فعالیت هایشان آماده تر شوند.

 • آلزایمر می گیرید

مغز بی خواب ها زودتر از دیگران توانایی به خاطر آوردن رویدادها و خاطرات را از دست می دهد. نیویورک دیلی نیوز گزارش کرده است که پروتئینی که وجودش می تواند باعث ابتلا به بیماری آلزایمر شود، با به موقع و کافی خوابیدن در شب از بدن تخلیه می شود اما کسانی که خواب شان نظم ندارد و کافی نیست، این پروتئین در بدنشان انباشته می شود و زودتر از دیگران آلزایمر می گیرند.

 از نظر محققان حتی اگر یک شب کم بخوابید، سطح این پروتئین در بدنتان بالاتر می رود و هرچه بی خوابی هایتان بیشتر شود، میزان آن هم بیشتر و دردسرسازتر می شود. آمار ابتلا به آلزایمر در جهان هر روز بالاتر می رود و محققان به دنبال پیدا کردن دلایل این موضوع، کشف کرده اند که بی خوابی در ایجاد چنین بیماری ای می تواند تاثیرگذار باشد.

• 86 مرض به جان تان می اندازد

گفتیم که خطر سکته مغزی، قلبی و ابتلا به مشکلات روانی با بی خواب شدن سراغتان می آید، اما به نوشته دیلی میل مشکلاتی که بی خوابی برایتان ایجاد می کند، متاسفانه از این تعداد بسیار بیشتر هستند. محققان می گویند که با پریدن خواب از سرتان، 86 نوع اختلال و بیماری سراغتان می آید و بسیاری از بیماری های جسمی که نمی توانید دلیلی برای حضورشان پیدا کنید، ناشی از همین یک مشکل می شوند. از نظر محققان نه یکی دو شب بی خوابی، بلکه مستمر شدن این مشکل می تواند چنین عواقبی را به همراه بیاورد و باعث شود که در اوج جوانی، بدنی پیر و خسته داشته باشید.

 • نگذارید مزمن شود

همه افراد دوره یی از بی خوابی را در طول سال تجربه می کنند و برخی شب ها خواب به چشم هایشان نمی آید. این بی خوابی گذرا گرچه می تواند خطر ابتلا به برخی بیماری ها را بیشتر کند اما به اندازه بی خوابی مزمن نمی توان جان شما را تهدید کند. اگر دوره های گذرای بی خوابی شما جای خود را به بی خوابی هایی که حدود سه هفته تا شش ماه ادامه پیدا کرده اند داده اند، بهتر است فورا به روانپزشک مراجعه کنید و با پیدا کردن منشا بی خوابی تان، راهی برای درمانش پیدا کنید.

 • بیشتر فست فود می خورید

تنها میل به خرید مواد غذایی با کمبود خواب بیشتر نمی شود. محققان می گویند حتی ذائقه شما هم تحت تاثیر میزان خواب تان قرار می گیرد. از نظر آنها کسانی که شب ها به اندازه نمی خوابند، بیشتر همبرگر و سیب زمینی سرخ شده می خورند. این تحقیقات که نتیجه شان در مجله نیچر چاپ شده است نشان می دهد که بخشی از مغز بی خواب ها، با دیدن فست فود فعال می شود که باعث کم شدن قدرت این افراد در کنترل هوس غذایی شان می شود. به همین دلیل است که از نظر محققان کسانی که خواب کافی ندارند، نمی توانند تغذیه سالمی هم داشته باشند.


خواب کافی ضامن سلامتی شماست

تاثیر کم خوابی در ایجاد کمر درد


کمردرد می گیرید

درد استخوان های تان در پیری را به گردن نخوردن شیر و ماست نیندازید. محققان می گویند میزان خواب شما هم می تواند به اندازه تغذیه تان در سالم ماندن استخوان های شما تاثیر داشته باشد. پژوهشگران بر این باورند که افراد بی خواب در دوران پیری درد بیشتری در ستون فقرات و ناحیه کمرشان تجربه می کنند. از نظر محققان بزرگسالانی که شب ها خوب نمی خوابند، یک و نیم برابر بیشتر از آنهایی که خواب کافی دارند در پیری دچار کمر درد می شوند.

• سرطان می گیرید

محققان می گویند بی خوابی نه تنها خطر ابتلا به سرطان سینه را بیشتر می کند، بلکه مجال رشد سلول های سرطانی را هم بیشتر می کند. از نظر آنها بی خوابی برای بیماران سرطانی سم است و باعث سرعت گرفتن رشد سلولهای سرطانی در بدنشان می شود. اما آنها ادعا می کنند که خواب کافی می تواند یکی از درمان های کمکی برای این بیماران باشد و باعث بهبودشان شود. به نوشته تلگراف، مردان بی خواب 2 برابر دیگران در معرض ابتلا به سرطان پروستات قرار دارند و زنانی که کمتر از 6 ساعت می خوابند هم به احتمال 62 درصد بیشتر از دیگران به سرطان سینه دچار می شوند.

• می میرید

مرگ تدریجی بخاطر ابتلا به بیماری های گفته شده، می تواند گریبان بی خواب ها را بگیرد. اما حتی اگر یک فرد مبتلا به بی خوابی برخی از بیماری های گفته شده را تجربه نکند، باز هم احتمال مردنش بخاطر کافی نبودن میزان خواب زیاد است. رویترز نوشته است که نیمی از آمریکایی ها بی خوابی مزمن دارند و با توجه به گفته های محققان، مزمن شدن این مشکل به احتمال 58 درصد بیشتر خطر مرگ را به همراه می آورد. از نظر محققان کسانی که حداقل 6 سال با این مشکل دست و پنجه نرم کرده اند، بیشتر از دیگران در معرض خطر مرگ قرار دارند.


چگونه بی خواب شدن را درمان کنیم

عوامل بی خوابی شبانه


 

دلایل بی خواب شدن

بی خوابی دلایل متعددی می تواند داشته باشد و از نظر محققان کامل شدن قرص ماه می تواند یکی از آن دلایل باشد.محققان در بوداپست کشف کرده اند که ماه می تواند بر اختلالات خواب و همینطور سلامت روانی انسان ها تاثیر داشته باشد و در زمانی که ماه کامل در آسمان می درخشد، خواب زنان و مردان سبک تر از بقیه روزها می شود.

محققان می گویند گوشی بازی قبل از خواب گذشته از تاثیرات منفی که بر مغز می گذارد، می تواند کیفیت خواب شما را پایین بیاورد و باعث بی خواب شدن تان شود.ا

متخصصان می گویند در بسیاری موارد خود افسردگی هم می تواند باعث بی خواب شدن شما شود.

محققان می گویند بسیاری از کسانی که بی خواب هستند و یا در میانه شب بارها بیدار می شوند، از مشکل پر بودن مثانه در شب رنج می برند و پس از دستشویی رفتن و روشن کردن چراغ خواب از سرشان می پرد.


راه های درمان بی خواب شدن

راههایی ساده برای درمان بی خواب شدن


بی خوابی را گاهی تنها با داروهای شیمیایی می توان درمان کرد و از نظر متخصصان طب سنتی، گاهی چاره از بین بردنش مصرف برخی دم نوش های گیاهی است. اما محققان می گویند برای خلاص شدن از این مشکل، راه های ساده تری هم وجود دارد. راه هایی که در ادامه آن ها را  با شما درمیان می گذاریم.

 شیر و مغز بخورید

توصیه محققان به بی خواب ها، خوردن یک مشت مغز آجیل و یک لیوان شیر قبل از خواب است. پژوهشگران بر این باوردند که با اضافه کردن این دو مورد به رژیم غذایی بی خواب ها می توان مشکل شان را کمرنگ کرد.

 کیوی بخورید

یکی از میوه هایی که به درمان بیخوابی کمک میکند کیوی است . محققان می گویند اگر 4 هفته به رژیم غذایی تان کیوی اضافه کنید، بی خوابی تان از بین می رود. آنها به شرکت کنندگان یک تحقیق، یک ساعت قبل از خواب دو کیوی دادند و مشاهده کردند که کیفیت خواب آنها بالاتر رفته است.

آلبالو بخورید

از نظر محققان ملاتون موجود در آلبالو می تواند بر مغز بی خواب ها تاثیر مفیدی بگذارد و باعث تنظیم شدن چرخه خوابشان شود. محققان می گویند دو وعده خوردن این میوه در صبح و شب می تواند به تنظیم شدن خواب افراد کمک کند.

 یوگا کار کنید

اگر میان سال هستید و بعد از یائسه شدن به بی خوابی دچار شده اید، گذشته از اضافه کردن خوراکی های گفته شده، باید با ورزش هم آشتی کنید. محققان می گویند ورزش یوگا بیشتر از هر راه دیگری می تواند به تنظیم شدن خواب خانم های یائسه کمک کند. 

بی خوابی ، علت و درمان بی خوابی شبانه

علت و درمان “بی خوابی” شبانه
:
امتیاز : 3.7 تعداد رای : 878
برگرفته از برترین ها -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 641 237
برچسب ها :
نظر کاربران
حسن

حسن

چگونه از دست سردرد بی خوابی یا حالت ضعف خلاص شم من تازه 2یا1سال هست این عادت رو بدنم پیدا کرده نمی دونم چیکار کنم خودم احساس میکنم افسرده شدم

پاسخ دادن 83 22
ناصر

ناصر

۲۶سالمه..از وقتی که یادمه با مشکله بی خوابی همراه هستم خصوصا شبا..کلافه شدم..بخدا دیگه نمیدونم چکار کنم...لطفا لطفا راهنماییم کنید...

پاسخ دادن 78 30
امير

امير

دوست عزيز شب قبل از خواب سير بخوريد يه حبه كوچك نه زيادتر اگر بازم حل نشد يه ليوان دوغ كفير هم اضافه كنيد خوابتون كه ميبره هيچ صبح بايد با توپ نادري بلندتون كنن تازه خواباي قشنگ هم ميبينيد

پاسخ دادن 4 19
وحید

وحید

سلام منم هم سن شما هستم همین مشکل دارم - این امیر ولش کنید چیزی که گفته بدتره- بهترین کار اینه شما اون روز تمام انرژی اضافتونو ورزش کنید شده ورزش سنگین و این باعث میشود از خستگی جای بهانه ای بدنتان برای بیداری نداشته باشد و بیهوش میشوید یکم اولش عادت بهش سخته مشکل منم هست ولی هر بار انجام دادم جواب داده شاید تنها راهش باشه - خوردن کافیین و اب هم قبل خواب بهتره نباشه که به خاطر دستشویی بیدار نشید مثلا من بیدار بشم مجبور میشم تا صبح بیداربمانم

پاسخ دادن 5 3
سمیرا

سمیرا

باسلام مشکل بی خوابی شبانه دارم به طوری که تمام بدنم دردگرفته خصوصاکمرم واقعارنج میبرم همسرم خیلی شاکیه مدتی هست اینطوری شدم ارامش ندارم فکرم خیلی درگیره لطفاراهنماییم کنیدباتشکر

پاسخ دادن 57 23
محمد

محمد

دوست عزیز با خود درمانی هیچ کاری از پیش نمیبرید .اول اگر از شب تا صبح‌هم نخابیدید صبح دیگر به هیچ عنوان نخابید حتی ظهر چرت هم نزنید تا شب ساعته ده هر جور و بهرسختی هست نخابید و ساعته ده به رختخواب بروید و محیطو کاملا ساکت و تاریک کنید .تا سه روزو شب اینکارو ادامه دهیداگر نتیجه نگرفتید حتما به پزشکه روانشناس مراجعه کنید

پاسخ دادن 12 2
لیلا

لیلا

سلام'چند ساله دچار بی خوابی شدم و از قرص آلپرازولام مصرف میکنم بعضی اوقات باید دو تا بخورم تا بخورم از دمنوشای سنتی هم استفاده کردم اثر نداره اگه از قرصا نخورم تا دوسه روز خواب ندارم دیگه خیلی نگرانم فکر کنم معتاد این قرصا شدم راهنماییم بکنین

پاسخ دادن 31 13
ابوالفضل

ابوالفضل

سلام.اگه شب ها تا دیر وقت بیدارید و از اون طزف تا ظهر خوابید.سعی کنید چند روز ساعت مثلا هفت صبح بیدار شید و شب زود تر میخوابید.

پاسخ دادن 11 3
zahra

zahra

خوبه شماحداقل باالپروزولام خوابت میبره رومن که اصلااثری نداره...چندوقته خوابم خیلی عمیق شده انگارمیرم توکمابعددوباره به هوش میام.

پاسخ دادن 8 4
هادی

هادی

سلام من خودم دنبال نظرم چون خانوم خودم همین مشکلو داره هرچی بهش میگم چرا شبا نمیخوابی قبول نمیکنه ،حتی زیربارنمیره ک پیش ی روانشناس ببرمش پس شما تنها نیستی ک این مشکل وداری خیلی هستن نظیرخانوم خودم این مشکل شمارودارن

پاسخ دادن 4 3
عسل

عسل

سلام منم یه ساله بی خوابم فکرو خیال میکنم الان دکتر قرص داده نخورم نمیتونم بخوابم معتاد شدم چه کار کنم .

پاسخ دادن 5 3
مارشال

مارشال

جان مادرت نخور من یکسال این کارو کردم بیست ساله دارم تاوانشو میدم شیر بخور وسعی کن کار خسته کننده انجام بده انشالله خوابت میبره قرص نخور

پاسخ دادن 4 0
امیر

امیر

الان چند ماهی میشه این مشکل رو دارم، که وارد حالت خواب نمیتونم بشم، هر چقدر هم این کارها رو کردم فایده نداشته، این اواخر با کوبیدن چند بار سر به دیوار به دلیل گیجی خوابم میبرد، ولی نسبت به اون هم مقاوم شدم.

پاسخ دادن 12 5
ندا

ندا

قهوه ،،چايي و كلا كافي ميكس،،،كاپوچينو و اين داستانها بيخوابيبدي به ادم ميده مصرف كافئين رو بايدقطع كرد ،،،گوشي موبايل امواج بدي رو مغز ميزاره نبايدكنار تخت و اتاق خواب گوشي موبايل باشه ،،،نفس عميق و شمردن نفس از بيست به يك با تمركز بسيار موثر هست،،،

پاسخ دادن 5 3
tara

tara

سلام وقتتون بخیر، من حدود دوسال مشکل خواب دارم اولین بار اواخر ماه رمضان بخاطر ضعف و سحر بیدار شدن و بهم خوردن ساعت خوابم اینطور شدم که خیلی شدید شد و مجبور به مراجعه به متخصص شدم اسکن و ام ار ای دادم مشکلی نداشتم یه دوره دارو مصرف کردم و خوابم تنظیم شد اما یه مدت بعد از قطع دارو دوباره دچار مشکل شدم و الان این دوره دارو و قطع دارو بارها تکرار شده و مجدد دچار بی خوابی شدید شدم به طوریکه علاوه بدرکم خوابی های اخیر دوشبانه روزه در کل نهایتا 4 ساعت اونم خواب غیر مفید داشتم و کل شبانه روز همیشه دچار سردر و خواب الودگی شدیدم اما نمیتونم بخوابم، واقعا نمیدونم چکار کنم خیلی مواظبم ساعت خوابم تغییر نکنه اما بازم بی دلیل مجددا دچار بی خوابی شدید میشم تقریبا زندگیم متوقف شده.

پاسخ دادن 12 10
زهرا

زهرا

آخه اینم شد زندگی....من واقعا خستم از این بی خوابی....احساس میکنم چشمام داره کور میشه...

پاسخ دادن 19 1
رها

رها

وقتی مشکلات اقتصادی اینقدر زیاد هست که مجبور شی 16 ساعت کار کنی واسه امرار معاش و شبا هم از خستگی و درد و فکر خوابت نبره حرفای تمام این محققها و راهکاراشون ب درد خودشون میخوره

پاسخ دادن 27 2
عسل

عسل

دقیقا با هیچ چیزی نمی شه درمان کرد فقط باید به هیچ چیزی فکر نکنی

پاسخ دادن 1 0
امیر

امیر

سلام من وقتی میخام بخابم ازترس اینکه خوابم نمیبره میترسم وهمیشه درطول خوابیدن دست وپاهام سر میشه وبیخاب میشم .کمکم کنید .ممنون

پاسخ دادن 11 8
مهسا

مهسا

سلام منم همین مشکلو داشتم ولی به لطف خدا حل شد از ترس اینکه نتونم بخوابم تا صب بیدار میموندم اصلا نترس به خودت بگو اگه نخوابم چی میشه نمیمیرم که چشاتو ببند بگو اگه تونستم میخوابم نتونستمم نمیخوابم هیچی نمیشه اصلا به هیچی فک نکن خودتو ول کن پامیشی میبینی صب شده

پاسخ دادن 4 1
رضا

رضا

سلام .من این راه رو صد بار امتحان کردم ولی احساس بدی بهم دست میده احساس میکنم دارم میمیرم خفه میشم .خیلی بده یا خدا خسته شدم .چه زندگی ما داریم.

پاسخ دادن 2 0
matin

matin

هر روز سردرد شديد گردن درد و كمر درد به نظرتون چكار كنم كه سر دردم خوب بشه

پاسخ دادن 8 2
غریب

غریب

سلام، من چند ماهی هست که در خارج کشور زندگی میکنم و احساس غربت و تنهایی روی خوابم اثر گذاشته و دچار بی خوابی شدم، از طرفی اینجا به خیلی از داروهای شیمیایی یا گیاهی دسترسی ندارم و واقعا نمی‌دونم باید چکار کنم!

پاسخ دادن 7 3
دانیال

دانیال

واقعا مطلب جالبی بود.من خودم 26 سالمه و از دوران نوجوانی گاهی شبا بد خواب میشد والبته هیچ بیماری یا مشکل خاصی نداشتم ولی نمیدونم چرا بد خواب مشدم و الان هم گاهی وقتا همینجوریم.

پاسخ دادن 3 2
محمود

محمود

سلام من العان حدود يك ماهي ميشه اين مشكل رو پيدا كردم هرشبانه روز حدود چهار ساعت بيشتر نميتونم بخوابم اين از موقع امتحاناتم شروع شده كه شبا رو تا صب بيدار بودم و ديگه نمتونم شبا بخوابم تو رو خدا راهنماييم كنيد

پاسخ دادن 1 5
حسین

حسین

سلام من شبا تا ساعت ۴ صبح بیدار و از ان به بعد تا ساعت ۱۱ ظهر میخوایم وخیلی سست وبیحال از خواب بیدار میشم

پاسخ دادن 3 0
میلاد

میلاد

کسی که شبا خواب نداره نمازشب رابخونه دعا کنه قرآن آینا باعث میشه که برنامت درست میشه من ظهرکه میخوابیم شب خواب ندارم میرم سمت خدا خداگفته،، وبل اسحاری هم یستقفیرون ،،

پاسخ دادن 11 17
سحر

سحر

سلام دوستان،نظر من اینه تا موقعی که خوب احساس خستگی نکردید به رختخواب نرید یا اینکه از ساعت یازده به رختخواب برید،در طول روز حتی یه چرت کوتاه هم نزنید،من خودم مدتی به بیخوابی دچار بودم،ولی الان دیگه خوب شدم

پاسخ دادن 2 2
محمد

محمد

سلام. اونایی که مشکل بی خوابی دارن کاهو بخورن چون کاهو خودش خواب آوره. امتحانش ضرر نداره

پاسخ دادن 4 0
Saman

Saman

میدونید من روانی دارم میشم...شب و روز از خواب ندارم...خوابم میاد بدجور اما خوابم نمیگیره الان ۶ روزه که نخوابیدم...خدا کمکم کنه برام دعا کنید

پاسخ دادن 10 0
مرتضی

مرتضی

برو عزیرم حتما روانشناس..خوب میشی..چون خودم تجربه داشتم

پاسخ دادن 3 1
helya

helya

سلام ،دوست گرامی من هم این مشکل رو دارم ، خیلی شب ها بی خوابی میکشم وزمانی هم که برای مدت زمانی کوتاه خوابم میبره خواب با کیفیتی ندارم واز نظر جسمی و روحی خیلی دچار ضعف شدم ، گاهی مواقع جسمم کاملا خواب، ولی ذهنم همچنان بیدار ، توی بیداری ذهن - یا در حال خواب های آشفته دیدنم ، یا فلج خواب میشم ،یا که در حالا حرف زدن در خواب ،اون هم به شکلی که خودم صدای خودم رو متوجه میشم،ولی آگاه نیستم به کلماتی که میگم فقط صدای خودم و میشنوم ،و این خواب کیفیتی نداره و همین چند ساعت دم صبح هم بی تاثیر ،و با بیدار شدن احساس خستگی و بی انگیزگی دارم ، دکتر رفتم و داروی زولپیدم 10 تجویز کرد ولی به مشکلم افزود که به سختی و تنش های دیگه عصبی کنارش گذاشتم ،تنها راهی که بهم کار داد قبل از خواب گوش دادن به ی موزیک آرام بخش بود و پس از اون چشمم رو می بستم و کنترل ذهن میگرفتم ، ذهنم رو که عامل تمام این مشکلات بود رو روی جسمم و توجه کردن به نفس کشیدن هام توی خلوت ،متمرکز کردم و هربار اینکارو انجام دادم و میدم عالیه بوده ،میتونی امتحان کنی ،از اونجایی که ذهن همفاز با جسم نیست و مادام در حال سفر به اطراف این راهکار اولش سخته

پاسخ دادن 0 0
بی خواب

بی خواب

خیلی سخته اصلا نمیتونم دیگه کار کنم دیووووونه شدم...

پاسخ دادن 1 0
مرضیه

مرضیه

سلام دوستان برای بی خوابی شبانه یک ساعت قبل از خواب دمنوش داروی اعصاب بخورید..مثل گل گاوزبان...بابونه...تخم شوید...وغیره...شام سبک هم بخورید

پاسخ دادن 2 0
سلام

سلام

سلام.قبل ازخواب دمنوش گل ساعتی بنوشید بابونه هم اثر داره امتحان کردم.علف چای یه گیاه قوی دردرمان افسردگی هست کافیه یه سرچی بکنید دربارش .

پاسخ دادن 0 0
امیر

امیر

دارم میمیرم از بی خوابی الان ی ساله نتئنستم شبا بخوابم فرداشم همش عصبیم واقعا نمیدونم چیکار کنم

پاسخ دادن 1 2
علی

علی

با سلام من صبح زود ساعت 4تا5بیدار میشم شاید آرزو برام شده که یک خواب عمیق صبحگاهی داشته باشم عملا ساعت 8که از خونه میرم بیرون اینگار 4ساعت کارکردم چه تجربه وپیشنهادی دارید

پاسخ دادن 1 0
ب

ب

با سلام خدمت دوستان .من خودم چند ماهی بی خوابی اومده بود سراغم. ب دلیل افسردگی استرس بی کاری و.... اما بعد از مدتی بی خیال همه چیز شدمو رفتم دنبال کارو کاسبیم.اصلا فکرمو درگیر فکرو خیال های توهومی نمیکردم تا میامد به ذهنم خودمو سرگرم میکردم.به مکانهایی که علاقه داشتم میرفتم .خلاصه وقتمو حسابی پر کردم .بعد از چند روز ذهنم کاملا ازاد بود و بدنم خسته که شبها به راحتی خوابم میبرد. در ضمن سعی کنید تغذیه سردو گرمو رعایت کنید و از خوردن قهوه و نسکافه نوشابه و از این قبیل نوشیدنیها اجتناب کنید .به امید پیروزی و سلامتی. دوستدار شما حسین 32 ساله راننده تاکسی

پاسخ دادن 5 1
ناشناس

ناشناس

وای خدا یکی به دادم برسه من از همتون بدترم 20سالمه دوساله که بیخواب شدم خوابم نمیبره چشمامو میزارم روی هم حس میکنم زمین دور سرم میچرخه شبا بیدارم تاصب اما صبح هم خوابم نمیبره خسته ام اما خوابم نمیگیره قرص الپروزلام خوردم سدالام خوردم انواع اقسام خوردم اما چ دوز پایین چ بالا هیچکدوم اثری نکرد ورزش کردم اما نشد دارم دیوونه میشم نمیدونم چیکار کنم نمیدونم چجوری بخواب ی خواب اروم شده حسرت روی دلم

پاسخ دادن 10 2
آتوسا

آتوسا

من مدتی بود زیاد میخوابیدم ولی الان خیلی کم میخوابم و سردرد گرفتم و کسل هستم

پاسخ دادن 1 1
النا

النا

عوامل بیخوابی زیاده ..اضطراب واسترس؛بیکاری؛مشکلات خانوادگی اقتصادی و..بهتره فکرخودتونوازادکنیدمنفی گرایی نکنیدکلسیم وشیروچهارمغزبخورید کتاب بخونیداگه افاقه نکردقرص ملاتونین که باعث افزایش هرمون خواب میشه چاره سازه

پاسخ دادن 4 0
مهسا

مهسا

سلام به همه کسانی که بیخوابی دارن شب ساعت ۹ دمنوش بهار نارنج استفاده کنید و اینکه یه کش قرمز بندازید انتهای انگشت شستتون از غروب بندازید تا موقع خوابتون بتونید بخوابید

پاسخ دادن 0 0
فاطمه

فاطمه

یکی بهم پاسخ بده لطفا؟ شب ها وقتی چشم هام را روی هم میگذارم احساس خفگی بهم دست میده ! کلافه ام کرده ! و حس میکنم دنیا دور سرم میچرخه ؟

پاسخ دادن 1 0
مرادی

مرادی

به احتمال زیادجادوشدی قرآن بخون

پاسخ دادن 2 0
رضا

رضا

سلام بهترین کار برای درمان بی خوابی دو چیزه ۱ -- اول شب گیجگاه و ملاج سر رو با قطره چکان روغن بنفشه بمالید ۲ -- داخل بینی روغن بنفشه چکاندن ۳ -- بعد از یکماه پشت گوشها رو زالو انداختن ۴ --- مدام استشمام کردن گلاب و شستشوی صورت با گلاب

پاسخ دادن 1 0
سپنتا

سپنتا

سلام کتاب بخونین.. روزها پیاده روی کنین...چای و قهوه موقع خواب ممنوع..تاریکی مطلق داشته باشین تو اطرافتون اما مهمتر از همه خواندن کتاب تاریخی بخصوص تاریخ جهان ..خیلی زود خسته میشین...و خوردن ماست هم خوبه...اما در کل باید به هیچ مشکلی فکر نکنین ..ذعن رو ازاد بزارین و ب هیچی فکر نکنین...انشالله جواب بده

پاسخ دادن 0 0
 fsayadi@.com

fsayadi@.com

سلام من‌خودم بیشتر شبا که خوابم‌ نمیبره‌ کتاب هایی که خوندنشون‌سخته‌ یا کتاب اشعار شاعران بزرگ رو میخونم نه کتاب داستان...کتاب داستان خودش بی خوابی میاره..فقط خواندن کتاب های سخت فلسفی یا تاریخی در جا ذهنم خسته میشه و میخوابم...از گوشی هم‌دوری کنین

پاسخ دادن 0 0
ندا

ندا

سلام . 7ساله که دچار بی خوابی شدم ،از یه سرماخوردگی شدید شروع شد.انواع دکترها و داروها رو استفاده کردم ،دمنوش های گیاهی ،ولی وقتی بی خوابی منو بگیره حتی با قرص هم تا دوسه شب خوابم نمیبره ،توروخدا کمکم کنید.

پاسخ دادن 0 0
اسماعیلی

اسماعیلی

من مدت ۱۵ سال است دوچاره بی خوابی. وخواب زیاد در روز شده ام. به تجربه ثابت شده فکر اسوده خواب میاره.البته من بیشتر از چند دفعه تجربه نکردم‌.همش ریشه در اعصاب درگیر بامشکلات زندگی است. بازم اگر راهکاری هست راهنماعی کنید البته ۴۰ سال به بالا دارم.

پاسخ دادن 0 0
فاطمه

فاطمه

همچی از مشکل جوش زدنم شروع شد..همه بهم میگفتن چقدر جوش میزنی.اعتماد به نفسمو از دست دادم وخوابم نمیبره خیلی زودم عصبی میشم وقتی کسی باخودش حرف میزنه بهش فحش میدم خواهش میکنم کمکم کنید تمرکزمم از دست دادم ونمیتونم مسیله های ریاضی راحل کنم

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف