نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت راه جدید درمان آکنه کشف شد
آکنه ، درمان آکنه
دانشمندان مدعی شده اند که یک راه جدید که تاکنون ناشناخته بوده را شناسایی کرده اند که می تواند به درمان های جدیدی برای آکنه منجر شود.

جدیدترین روش درمان آکنه کشف شد

یکی از شایع ترین بیماری های پوستی انسان که فرضیات زیادی در مورد علل پیدایش و درمان آن مطرح شده،آکنه یا جوش غرور جوانی است.این بیماری در بسیاری از جوانان در سنین بلوغ پدید میآید و شدت آن در افراد مختلف متفاوت است و اکثراً پس از سن بیست و پنج سالگی بهبود مِی یابد.
جوش های غرور به صورت دانه های قرمز،جوش های سر سیاه ،و توده های سفت زیر پوستی در ناحیه گونه،بینی،پیشانی،پشتِ گردن،و قسمت فوقانی پشت و سینه ظاهر می شوند. این جوش ها در پایه یک مو به وجود می آیند و ناشی از آماس،التهاب و انسداد مجرای غده چربی کنار مو هستند.

پیدایش آکنه ناشی از یک علت خاص نیست بلکه چندین عامل در پیدایش و شدت آن نقش دارند:ارث،میکروب ها،نوع غذا،مشکلات عصبی و روحی ،تغییرات غددی هورمونی، نوع پوست، بهداشت صورت ، مصرف برخی داروها ، و بعضی از بیماری ها .

دانشمندان مدعی شده اند که یک راه جدید که تاکنون ناشناخته بوده را شناسایی کرده اند که می تواند به درمان های جدیدی برای آکنه منجر شود.

این دانشمندان می گویند راهی را کشف کرده اند که در آن باکتری باعث بروز التهاب در پوست می شود.

پوست اولین خط دفاعی در برابر میکروبها است. اما همچنین به طور مداوم در معرض انواع باکتری ها قرار گرفته و معمولا با آنها مبارزه نمی کند.

درمان آکنه

دانشمندان مدعی کشف راه جدیدی برای درمان آکنه شدند

دکتر ریچارد گالو از دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو اظهار کرد:اینکه انسان چگونه این همه باکتری بر روی پوست خود را تحمل می کند به یک معمای بزرگ تبدیل شده است.

انسان ها معمولا با این باکتری ها کنار می آیند اما در بعضی مواقع این تحمل شکسته شده و فرد به عفونت مبتلا می شود.

در این پژوهش تیم گالو بر روی باکتری Propionibacterium acnes یا P. acnes متمرکز شده اند . همانطور که از نام آن پیداست، این باکتری می تواند به بروز آکنه و همچنین برخی از عفونت های دیگر کمک کند.

P. acnes معمولا بدون هیچ خطری بر روی پوست زندگی می کنند . اما هنگامی که این باکتری ها در برخی از شرایط خاص گرفتار شده و در یک منفذ مسدود می شوند، توسط چربی احاطه شده و هیچ هوایی به آنها نمی رسد که در نتیجه واکنش التهابی به نام آکنه بروز می کند.

تیم گالو مدعی شدند که در این پژوهش سرنخ هایی برای دلیل این اتفاق پیدا کرده اند.

محققان در آزمایشات دریافتند که P. acnes تحت شرایط خاصی، اسیدهای چربی را ترشح می کنند که دو آنزیم در کراتینوسیت(سلول هایی که خارجی ترین لایه از پوست را تشکیل می دهند) را مهار می کنند که این امر به نوبه خود، سبب افزایش واکنش های التهابی سلول ها می شود.

گالو اظهار کرد:ما یک راه جدید را کشف کرده ایم که در آن باکتری باعث بروز التهاب می شود.

به گفته گالو این یافته ها می تواند به توضیح روند اساسی آکنه و فولیکولیت(التهاب فولیکول مو که باعث جوش و علائم دیگر پوستی می شود) کمک کند.

دکتر آدام فریدمن استادیار پوست در دانشگاه پزشکی و علوم بهداشتی جورج واشنگتن در واشنگتن دی سی گفت:درک بهتر از چرایی این موضوع می تواند به ارائه درمان های جدید کمک کند.

وی در انجام این پژوهش نقشی نداشته اما بر این باور است که این پژوهش جدید می تواند درهای زیادی را به سمت پژوهش های آینده باز کند.

این پژوهش در مجله Science Immunology به چاپ رسیده است.

راه جدید درمان آکنه کشف شد

راه جدید درمان آکنه کشف شد
:
امتیاز : 3.1 تعداد رای : 8
برگرفته از ایسنا / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 5 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف