برو به :
نمناک سبک زندگیتناسب اندام اصل ماجرای لاغر شدن با قهوه سبز
قهوه سبز ، قهوه سبز باعث لاغری می شود
می گویند معجزه می کند و برای کسانی که اصلا با هیچ رژیم و ورزشی به کاهش وزن نمی رسند می توانند با مصرف آن لاغر شوند، اما داستان لاغری سریع و راحت با قهوه سبز چقدر واقعیت دارد؟
بازدید : 218,873 نفر

لاغرشدن بدون ورزش و رژیم با قهوه سبز !

قهوه سبز ، حتما شما هم این روزها نام این ماده ی معجزه گر لاغری راحت را شنیده اید ولی آیا واقعا این گیاه مستحق این همه القاب و بزرگنمایی است یا تنها تبلیغاتی برای جلب توجه افراد مبتلا به اضافه وزن و چاقی است ؟ هیچ رژیمی لاغرم نمی کند، هیچ ورزشی نتوانسته چند کیلو اضافه وزن مرا کم کند، قرص های لاغری زیادی را مصرف کرده ام اما نتیجه ای نداشته و...» اینها جملاتی هستند که ممکن است روزانه از زبان افراد زیادی بشنوید. کسانی که نتوانسته اند به وزن دلخواه خود برسند و به دنبال راهی معجزه آسا برای کاهش وزن هستند. در این میان ممکن است عده ای از خواص معجزه آسای قهوه سبز در لاغری برای تان بگویند و شما را تشویق کنند که روزی چند فنجان قهوه سبز بنوشید تا بدون هیچ زحمتی چند کیلو در ماه وزن کم کنید.

خواصی که از قهوه سبز برای کاهش وزن می شنویم

چربی سوزی قوی، کاهش اشتهای موثر، سریع الاثر بودن، کاهش وزن باور نکردنی، انرژی دهنده در طول روز و بدون اثرات منفی و... ازجمله خواصی است که برای این نوشیدنی عنوان می شود. خواصی که ممکن است وسوسه تان کند حداقل برای مدتی هم که شده آن را امتحان کنید. اما آیا این خواص واقعیت دارد و خوردن قهوه سبز لاغر می کند؟ برای اینکه بدانید این گفته ها صحت دارد یا خیر، با دکتر کوروش جعفریان، متخصص تغذیه گفت وگو کرده ایم.

قهوه سبز

قهوه سبز تا چه اندازی باعث لاغری می شود


اغراق نکنید لطفا!
یکی از متخصصان تغذیه در گفت وگویی درباره خواص شگفت انگیز لاغری که برای قهوه سبز عنوان می شود، این طور توضیح می دهد:متاسفانه اکثر افراد درباره خواص مواد غذایی اغراق آمیز صحبت می کنند. به این معنی که اگر ماده ای ممکن است روی لاغری تاثیر داشته باشد، به طور اغراق آمیز آن را به عنوان اکسیر لاغری معرفی می کنند. مثلا عنوان می کنند که خوردن فلان ماده غذایی می تواند تا چندین کیلو در ماه کاهش وزن را ایجاد کند. همین اتفاق هم درباره قهوه سبز روی داده است. سوال این است که اگر واقعا این طور است و خوردن قهوه سبز واقعا چند کیلو در ماه لاغری ایجاد می کند، چرا متخصصان به جای رژیم های برنامه ریزی شده و طولانی مدت لاغری، نوشیدن چندین فنجان قهوه سبز در روز را توصیه نمی کنند؟ مطالعه ای که اخیرا انجام شده بحث لاغرکنندگی قهوه سبز را مطرح کرده است اما به لحاظ علمی با یک مطالعه نمی توان به قطعیت رسید.

قهوه سبز واقعا لاغرکننده قوی گیاهی است؟

آنچه حقیقت دارد این است که قهوه سبز اگر به طور معقول مصرف شود، می تواند منافعی داشته باشد. یکی از خواص قهوه سبز این است که تا حدی باعث کاهش اشتها می شود. مهم تر از آن، چیزی که درباره قهوه سبز گفته می شود این است که قهوه به دلیل دارا بودن کافئین، می تواند تا حدی متابولیسم بدن را افزایش دهد. همین افزایش متابولیسم، چربی سوزی را افزایش می دهد، بنابراین واقعیت این است که قهوه سبز روی کاهش وزن تاثیر دارد اما این خاصیت زمانی است که قهوه به طور منطقی مصرف شود. به علاوه این تاثیرات به شکل اعجاب انگیز نیست و نمی تواند کاهش وزن چند کیلو در ماه ایجاد کند.

خواص قهوه سبز

ویژگی دیگر قهوه سبز این است که حاوی نوعی آنتی اکسیدان قوی است. مطالعات نشان داده که این آنتی اکسیدان می تواند به تنظیم فشار خون کمک کند. به علاوه این نوشیدنی به مقاومت نسبت به انسولین و کنترل قند خون کمک می کند. قهوه سبز حتی تا حدی برای دفع صفرا و به دنبال آن کاهش کلسترول در بدن هم مفید است. علاوه بر موارد ذکر شده، گفته می شود که قهوه سبز مانع جذب برخی قندها می شود.  در نتیجه اختلال در جذب قندها، انرژی زیادی وارد بدن فرد نمی شود و لاغری اتفاق می افتد. تمام این خواص لاغری درباره قهوه سبز گفته می شود اما اینکه چقدر واقعیت دارد باید تحقیقات و مطالعات بیشتری انجام شود. اما باتوجه به همین خواص هم سوال این است که آیا می توانیم هر اندازه که خواستیم قهوه مصرف کنیم؟ باید بدانید که برای کسب خواص مفید قهوه سبز باید آن را در حد منطقی مصرف کنید وگرنه به جای فایده، ضرر می بینید.

مضرات زیاده روی در مصرف قهوه سبز 

اگر قهوه سبز بیش از اندازه مصرف شود نه تنها مفید نیست بلکه مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت. مصرف افراطی این نوشیدنی باعث افزایش ماده در خون می شود که یکی از عوامل سفت شدن دیواره قلب و عروق است. یعنی قهوه ای که می تواند برای بدن مفید باشد، با مصرف افراطی به یک ماده ایجاد کننده بیماری های قلبی تبدیل می شود. به علاوه حتما می دانید که اکثر افراد بر اثر مصرف قهوه مشکلات گوارشی پیدا می کنند، بنابراین کسی که مشکل گوارشی مثل ریفلاکس یا روده تحریک پذیر دارد با مصرف قهوه به وخیم تر شدن اوضاع خود دامن زده است. بسیاری از افراد هم هستند که با نوشیدن یک فنجان قهوه حتی ممکن است نتوانند یک شبانه روز به خواب بروند. اختلال در خواب هم یکی دیگر از مضرات مصرف زیاد قهوه است. مقدار زیاد قهوه به شدت اضطراب آور است؛ مشکلات بی قراری و... از مشکلات خلقی افرادی است که به طور افراطی قهوه می خورند به این امید که لاغر شوند.

همچنین لازم است بدانید که اگرچه قهوه می تواند نقش مثبتی در کاهش کلسترول خون داشته باشد؛ اما در قهوه ترکیبی وجود دارد که مصرف بیش از اندازه آن کلسترول خون را افزایش می دهد. فشار به سلول های داخل چشم یکی دیگر از عوارض مصرف بیش از حد کافئین است. مصرف بیش از حد کافئین می تواند باعث دفع کلسیم نیز شود که همین موضوع در دراز مدت پوکی استخوان را به وجود می آورد.

جور دیگر باید دید

حتما باید یک نگاه معقول و منطقی نسبت به همه غذاها داشته باشید و تاثیرات عجیب و غریب از هیچ خوراکی نخواهید. با صحبت های وسوسه کننده نمی توان با مشکلات برخورد کرد. حتی اگر یک خوراکی برای حل مشکلی مفید است باید آگاهی داشته باشیم که 10مشکل دیگر اضافه نمی کند، پس از آن باید درباره مصرف آن تصمیم گرفت.

قهوه سبز

دستور مصرف قهوه سبز برای لاغری با طب سنتی

برای تناسب اندام در روز چقدر قهوه سبز کافی است

معتقدم در روز نباید بیش از دو فنجان قهوه مصرف کرد، در این صورت می توان از فواید آن بهره گرفت. اما این یک موضوع کلی است؛ مهم این است که در همان دو فنجان قهوه چقدر کافئین وجود دارد. ممکن است یک قهوه کافئین کمی داشته باشد و بتوان بیش از دو فنجان در روز نوشید. اما قهوه دیگری میزان کافئین بالایی داشته باشد و بیش از یک فنجان در روز نتوان مصرف کرد. این است که میزان کافئین مصرفی بسیار مهم تر از تعداد فنجان های قهوه در روز است.

حقیقت چیست؟
معتقدم هیچ غذایی لاغر کننده نیست؛ در حقیقت غذاهای مختلف فقط ممکن است روی لاغری تاثیر گذار باشند. مثلا تصور این است که آب کرفس باعث لاغری می شود اما این طور نیست. در حقیقت وقتی میزان زیادی کرفس می خورید حجم معده خود را با فیبر پر می کنید. فیبر دیر هضم می شود، بنابراین زمان بیشتری احساس سیری خواهید کرد. به همین ترتیب غذای کمتری می خورید و انرژی کمتری دریافت کرده و لاغر می شوید. بنابراین همان طور که دیدید کرفس به خودی خود لاغر کننده نیست، بلکه به طور غیر مستقیم این کار را انجام می دهد. ثابت شده که کافئین می تواند باعث افزایش سوخت وساز شود اما در این مورد هم صحبت های زیادی وجود دارد. من درباره کافئین معتقدم که پس از مدتی نوشیدن قهوه، ممکن است بدن نسبت به آن عادت کند و دیگر اثر افزایشی در سوخت و ساز نداشته باشد.

قهوه سبز ، خواص و مضرات لاغر شدن با قهوه سبز

4.71076
منبع : سیب سبز /ن
این مطلب مفید بود ؟ 1012 64
نظر کاربران
منصور

منصور

ممنونم از اطلاعات خوبتون

پاسخ دادن 8 4
گلی

گلی

تجربه شخصی من در مورد قهوه سبز اینه که واقعا باعث کم کردن سایزم شد به طوری که دوستانی که حدود ۲ هفته بود من رو ندیده بودن در برخورد اول متوجه کم شدن سایز من شدن . از اون جاییکه من قهوه خور حرفه ایی هستم باید بگم که قهوه سبز کافئین نداره یا اگه داره خیلی کم هست و به هیچ عنوان باعث انرژی زایی و بی خوابی نمیشه ولی در جذب و دفع چربی بسیار خوب عمل میکنه.به نظر من جوشیده شده اش بیشتر از دم کرده اش تاثیر داره هر چند که خیلی تلخ تر و بد مزه تر میشه.دیگه اینکه قهوه سبز نمی تونه جایگزین ورزش باشه یا پرخوری کنید و قهوه معجزه کنه ولی میتونه جلوی اشتها رو بگیره .تنها قسمت معجزه آسا بودن قهوه برای بدن من هضم سریع غذا، رفع تنبلی روده و احساس سیری و سبکی در طول روز بوده.امید وارم مطالبم برای شما مفید باشه❤

پاسخ دادن 86 8
❤❤❤

❤❤❤

واقعا تاثیر داره؟! مامانه من میگه پول به این چیزا نمیدم چون همش الکیه

پاسخ دادن 5 3
مریم

مریم

من دو هفته هست که شروع کردم به خوردن قهوه سبز. روزی دولیوان قبلو از صبحانه و ناهار. عزیزم شما خیلی خوب اثراتشو توضیح دادید. من هنوز لاغری از نظر سایز یا وزن رو اندازه نگرفتم ولی تمام اثرات دیگه که فرمودین رو تجریه کردم. دقیقا من هم قهوه خور همیشگی بودم و موافقم که قهوه سبز کافءین زیادی نداره چون باعث بیخابی نمیشه. من بسیار پراشتها بودم که جلو اشتهامو میگیره و منم کاملا حس سبکی و زود هضمی دارم. میخام طبق گفته شما اینبار بجای دم کردم بجوشونم و نتیجه رو امتحان کنم :)

پاسخ دادن 4 7
اکرم

اکرم

واقعا قهوه ی سبز 3 فنجان در روز و 15 دقیقه قبل از غذا موثر و چربیسوزه و وزن رو کم میکنه البته اعتدال در غذا و انجام ورزشهای هوازی هم کنارش میتونه بیشتر به روند چربی سوزی کمک کنه

پاسخ دادن 21 6
ثمین

ثمین

خانوم اکرم لطف میکنید طریقه تهیه، مصرف و مقدار مصرفیش رو بگین؟ شما از دانه های قهوه استفاده میکنید؟ این قرصها و لیپتونهایی که تو بازار هستند چی؟ اونها خوب نیستند؟

پاسخ دادن 31 17
خاطره

خاطره

سلام دوستان من قهوه سبزومیجوشونم با عسل میخورم ایا عیبی نداره

پاسخ دادن 16 11
Viva

Viva

مربی ورزشیم گفته بدون عسل (یا هر شیرین کننده دیگه ای) مصرف بشه اثرش خیلی بهتره

پاسخ دادن 2 0
سارا

سارا

سلام، من خودم وزن زیادی ندارم، فقط بخاطر ۲ زایمان، کمی شکم دارم، با قهوه سبز، در یک هفته، ۲ کیلو کم کردم و بطور چشمگیری شکمم رفت تو.

پاسخ دادن 13 4
مرضیه

مرضیه

سلام ساراجان منم اضافه وزنم خیلی کمه ولی بخاطر 2تازایمان شکم آوردم دوست دارم شکمم آب بشه.شما شکمت کوچیک شده ازذصورت لاغر نشدی

پاسخ دادن 5 3
shina

shina

قهوه سبز واقعا تاثیر داره من تو 1 هفته 2 کیلو کم کردم بدون رژیم همه چی هم خوردم فست فود .برنج ....همه چی این قهوه فقط اشتها کم میکنه ولی حتما حتما با ی چیز شیرین باید خورد که فشار ادم نیوفته قرص اهن هم حتما باید خورد چون کم خونی میاره جو دو سر هم خیلی خوبه اگر همراه با قهوه بخوری

پاسخ دادن 1 5
مینا

مینا

من باردارم میشه از قهوه سبز استفاده کنم؟؟

پاسخ دادن 3 6
Azita

Azita

نه نباید مصرف بشه حتی دوران شیر دهی

پاسخ دادن 4 1
سوسن

سوسن

سلام دوستان من قهوه سبز رو به صورت دانه ای گرفتم ولی نمیدونم برای تهیه یه فنجون چه مقدار وچند دقیقه باید بجوشه.لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دادن 52 24
مریم

مریم

تجربه شخصی من اینه که هر وقت مصرف میکنم خالم بد میشه ضربان قلب و فشار خونم بالا می ره و دچار درد قفسه سینه میشم احساس میکنم قلبم به قلبم فشار وارد میشه

پاسخ دادن 11 3
مژگان

مژگان

سلام دوستان منم استفاده کردم خوبه ولی این دفعه پودر امادشو خریدم احساس میکنم باقبل فرق داره روزی دو فاشق چایخوری سرپر می جوشونم توی دووعده قبل از صبحانه ونهار ولی حتما قرص اهن وروی باهاش مصرف کنید چون مانع جذب اهن وروی میشه..اگه قلبتون اذیت میشه مصرف نکنید..بمن انرژی خوبی میده در طی روز وبیخوابم نمیشم درواقع وزنم بالا نیست صرفا بخاطر انرژیش مصرف میکنم موفق باشید

پاسخ دادن 7 1
مژگان

مژگان

من ی سوال دارم ایا نوشیدن قهوه سبز برای بیماری پوستی والتهابات پوستی مضره..هرکی میدونه لطفا ج بده

پاسخ دادن 6 4
دیناز

دیناز

من به توصیه یکی از متخصصان گوارش دو دانه قهوه سبز رو قبل از غذا (نهار) با مقداری آب میخورم. برای کاهش اشتها

پاسخ دادن 6 3
MM

MM

دوستانی که قهوه سبز گرفتن هزینه اش چقدر هست و از کجا تهیه کرده اند

پاسخ دادن 9 4
آرمیتا

آرمیتا

سلام من خودم قهوه سبز مصرف می کنم من کیلویی 44تومن خریدم اما از سایت خریدم عطاری ها دارن اما به شدت تاکید می کنم قهوه سبز فقط به صورت دونه خریداری کنید به هیچ عنوان سراغ پودر کیسه ای قرص نرید.دونه رو خیلی آسیاب نکنید نیم ساعت قبل از ناهار و شام یک قاشق چای خوری تو قهوه جوش به مدت 15 دقیقه بجوشونید از صافی رد کنید و میل کنید.بهتره به صورت خنک با یک عدد خرما یا کشمش دارچین میل شود(از میل کردن قهوه با خوراکی های پر کالری مثل:قند شیر خامه و.... خودداری کنید)

پاسخ دادن 15 3
مریم

مریم

عزیزم بنظر من وقتی گرم هست اثر ضد اشتهاش بیشتره شاید چون مزه بدش بیشتر احساس میشه . :) من گاهی تنیلی میکنم و همون قهوه که صبح دم کردم رو که خنک شده ظهر قبل ناهار میخورم که حس میکنم کمتر جلو اشتهامو میگیره البته این تجربه شخصیمه :)

پاسخ دادن 2 1
مهبسا

مهبسا

من تا الان استفاده نکردم امیدوارم ک جوابگو باشه تا من ب وزن ایده الم برسم توکل بخدا

پاسخ دادن 2 1
علی

علی

برای آقایان که اضافه وزن در قسمت شکم دارن بهترین راه برای جمع کردن شکم ورزش هاش شکم و کمر است، تأثیر این ورزش ها بیشتر از رژیم چون عضلات که قوی بشن علاوه بر اینکه شکم جمع میشه در بهبود دیسک کمر یا عدم ابتلا به آن هم بسیار موثر در ضمن نه باشگاه می خواد نه هزینه ای داره ... تاثیر ظرف یک هفته، فقط یک پتو روی فرش پهن کنید روزی 2 یا 3 مرتبه هر دفعه 10 دقیقه وقت بگذارید در ضمن انجام ورزش های کمری و شکم صبح ها قبل از سوار شدن به ماشین و رانندگی از واجبات حتی شده روزی یکبار فقط صبح ها 5 دقیقه هم وقت بزارید این کار را در منزل انجام بدیدو یاحداقل یک ایستگاه اتوبوس پیاده روی کنید چون عضلات کمر شب ها در اثر بی حرکتی تحلیل میرن و یک راست بیدار شدن پریدن پشت فرمان پس از بیداری = سم خوراندن به ستون مهره ها.

پاسخ دادن 4 5
زهرا

زهرا

سلام دوستان قهوه رابعداز جوشاندن سرد بنوشیم بهتره یا گرم

پاسخ دادن 10 10
زینب

زینب

سلام دوستان ببخشید یه سوال داشتم مصرف قهوه سبز برای کسی ک تروئید داره مضرر است؟؟ مشکلی در اینده برام پیش نمیاد با خوردنش

پاسخ دادن 11 4
......sogi......

......sogi......

خییلی مطلب خوب و مفیدی بود اگر واقعا بشه هفته ای دوکیلو کم کرد پس من تو ده هفته مانکن میشم...

پاسخ دادن 1 2
یکتا

یکتا

دوستان من ذاتا آدم چاقی نیستم و نبودم ۵۵ کیلو بودم که ازدواج کردم و سر مشکلات اعصابی که برام پیش اومد مجبور شدم قرص اعصاب بخورم و شدیدا چاق شدم الان ۸۵ کیلوام و واقعا از این وضعیت ناراحتم اگه واقعا قهوه سبز که گیاهی و سالمه بتونه وزنمو کم کنه خیلی خوشحال میشم ولی سوال من از شما اینه که برای اعصاب و روح و روانم ضرر نداره لطفا اگر کسی اطلاعاتی در این زمینه داره راهنماییم کنه ممنونم دوستای خوبم

پاسخ دادن 4 12
Maryam karimi

Maryam karimi

سلام چجوری باید قهوه سبز رو درست کنم؟ ببخشید ی سوال دیگه ایا بعد استفاده وزنمون ممکنه ک برگرده ؟؟

پاسخ دادن 14 8
مژده

مژده

سلام من ١۶سالمه اول ٨۰کیلو بودم تااین که با پیاده روی و ورزش شدم ۶٧کیلو قدم هم بلنده استخون بندیم کلفته میخوام برسم به ۵٨ من قهوه سبزو تازگیا خریدم با چایی سبز میخورم تو سه روز شدم ۶۶ کیلو ۴۰۰گرم

پاسخ دادن 9 0
Neda

Neda

مطالبه خیلی مفیدی بود دوستان و مورد استفادمون قرار گرفت،ازتون ممنونم

پاسخ دادن 2 1
Amir

Amir

سلام دوستان نظراتتون خیلی خوب و تاثیر گذاره منم سه چهار روزی هست که دارم قهوه سبز استفاده میکنم و امیدوارم تا چند هفته اینده به وزن ایده ال خودم دست پیدا کنم .موفق باشید.

پاسخ دادن 1 0
مریم

مریم

سلام به همگی من با کارشناس مصرف قهوه سبز صحبت کردم وسفارش دادم گفت به هیچ عنوان پودرشومصرف نکنید و۱۰الی۱۵دانه قهوه را بکوبید وبایه لیوان ده دقیقه بجوشانید ونیم ساعت قبل صبحانه وقبل شام مصرف کنید ودرروزحتما هفت الی هست لیوان آب مصرف کنید ونیم ساعت درخانه برقصید دوستای من جواب خیلی خوبی گرفتند

پاسخ دادن 1 0
مینا

مینا

سلام . من از دیروز خوردن قهوه سبز را شروع کردم . الان 24 ساعت گذشته و من قبل از ناهار ؛ قبل از شام و قبل از صبحانه خوردم . امروز احساس کردم درجه دوربین چشمم بالا رفته و تصاویر را واضح نمی بینم . لذا در نظر دارک اگر این وضعیت ادامه پیدا کند قطع کنم . اما من در شبانه روز یک بار قهوه می خورم به خصوص ساعت 5 بعد از ظهر و چنین اثری روی چشمم ندیده بودم . آیا این قهوه می تواند جایگزین قهوه معمولی شده و با یک بار می تواند کفایت کند؟

پاسخ دادن 1 6
نفیسه

نفیسه

من هنوز استفاده نکردم ولی تعریفشو خیلی شنیدم

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف