برو به :
افطار و سحر

افطار و سحر چی بخوریم بهتره ؟


در ایام ماه مبارک رمضان مهمترین نکته تغذیه روزه داران است, یک متخصص تغذیه بهترین خوردنی ها برای افطار و سحر را معرفی کرد.
چای موز

درمان بی خوابی با چای موز + طرز تهیه


برای رفع بی خوابی می توانید از موز کمک بگیرید. همچنین برای درمان انواع مختلف مشکلات گوارشی نیز موثر خواهد بود. در این مطلب آموزش تهیه معجون درمانگر با موز را برایتان آورده ایم.
نخود فرنگی

نخود فرنگی چاق کنندست یا لاغر کننده؟


تحقیقات نشان داده افزایش مصرف سبزیجات نشاسته ای مانند نخود فرنگی باعث بالا رفتن وزن می شود اما تحقیقات دیگری نیز هست که می گوید افزایش مصرف فیبر در برنامه غذایی به کاهش وزن کمک می کند.
رژیم پالئو

رژیم پالئو راز سلامتی غارنشین ها


رژیم پالئو که به رژیم غارنشینی نیز شناخته می شود به دلیل گنجاندن مواد غذایی مورد نیاز بدن در خود از بسیاری بیماری ها و مشکلات جسمی جلوگیری می کند.
افطار

روزه خود را چگونه افطار کنیم؟


افراد حتما با آب گرم و چند عدد خرما روزه خود را افطار کنند، زیرا معده ساعت ها خالی بوده و بهتر است با آب گرم یا ولرم که نزدیک به دمای بدن است روزه افطار شود.
روزه

چه کسانی در ماه رمضان نباید روزه بگیرند؟


بیمارانی که باید داروهای خود را طبق زمانبندی خاصی مصرف کنند، نباید در ماه مبارک رمضان روزه بگیرند زیرا ممکن است صدمات جبران ناپذیری به سلامتی جسمی آنها وارد شود.
زیتون

زیتون سبز مغذی تر است یا سبز؟


بخش عمده ای از ارزش غذایی زیتون مربوط به روغن آن است. اگر بر همین مبنا بخواهیم درباره زیتون و ارزش غذایی آن قضاوت کنیم، زیتون های تیره رنگ دارای میزان روغن بیشتری هستند و از این نظر غنی تر محسوب می شوند.