برو به :
پوست مرکبات

فواید پوست مرکبات برای سلامتی


دانشمندان تحقیقات بسیاری درباره پوست مرکبات انجام دادند و بر این باورند که پوست این میوه ها حاوی مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان ها برای حفظ سلامتی بدن می باشند.
فلفل دلمه ای

ویتامین های موجود در فلفل دلمه ای


فلفل دلمه ای سرشار از فولات و ویتامین c بوده که ویتامین c به بدن برای ساخت کلاژن کمک می کند که برای حفظ استحکام عروق خونی مورد نیاز است.
پرخوری

خوراکی هایی برای بعد از پرخوری


گاهی پیش می آید که همه ی ما دلی از عزا در میاوریم و خواسته یا ناخواسته پرخوری می کنیم. در این مواقع بهتر است بعضی از مواد غذایی را بعد بدخوریمان مصرف کنیم تا اثرات مخرب ‏پرخوری و رو کاھش دهیم.
گرسنگی

علت گرسنگی بیش از حد در برخی از زنان چیست؟


اگر از اینکه مدام گرسنه هستید در تعجبید، بهتر است نگاهی به عادت های غذایی تان بیندازید. این احتمال وجود دارد که برنامه غذایی تان بتواند علت این گرسنگی ها را برملا کند.
عسل

باورهای غلط و رایج درباره عسل های خالص و طبیعی


عسل ماده ی نیروبخش و یک غذای کامل است .یک اکسیر پر ارزش که سالیان سال به عنوان دارو برای درمان بیماری ها مورد استفاده قرار گرفته است مصرف عسل در عرض چند دقیقه به شخص نیرو می دهد و تحمل بافتی و قدرت ترمیم آن را افزایش می دهد.
آب لیمو

از لیمو ترش برای چاشنی چای استفاده نکنید


برخی افراد تمایل دارند به همراه چای، از لیمو ترش به عنوان چاشنی استفاده نمایند اما این امر موجب از بین رفتن ویتامین C لیمو ترش شده و احتمال آسیب رساندن به مینای دندان و خشکی دهان را افزایش می دهد.