سهراب سپهری

سهراب سپهری نقاش و شاعری ماندگار


مادرم میداند که من روز چهاردهم مهر به دنیا آمده ام. درست سر ساعت 12 مادرم صدای اذان را میشندیده است... در ادامه بیوگرافی خلاصه از سهراب سپهری را می خوانید.
کتاب شعر لیلا اوتادی

انتشار کتاب شعر لیلا اوتادی + عکس


لیلا اوتادی بازیگر مشهور سینما و تلویزیون در کنار بازیگری شغل جدید دیگری نیز شروع کرده است او از انتشار نخستین دفتر شعر خود به نام در بهشتی که کلاغی نیست مترسک هم نیست خبر داد.
سهراب سپهری

اشعار زیبای سهراب سپهری


سهراب سپهری شاعر ، نویسنده و نقلاش مشهور ابرانی متولد ۱۵ مهر ۱۳۰۷ در کاشان میباشد. در این مطلب گزیده ای از اشعار زیبای او را میخوانید.
لیلی-و-مجنون

چکیده ای از داستان لیلی و مجنون


پدر لیلی مردی بود مشهور و ثروتمند و نبود دخترک زیبای خود را به فرد بی سر و پایی چون قیس دهد که تنها سرمایه اش یک دل عاشق بود و بس.
شاهنامه-آخرش-خوش-است

ضرب المثل شاهنامه آخرش خوش است


شاهنامه آخرش خوشه از معروف ترین ضرب المثل های فارسی است. اما این سؤال پیش می آید که با وجود پایان تلخ و شکست ایرانیان از اعراب در پایان «شاهنامه»، چرا این ضرب المثل در بین مردم رواج یافته است؟
پهلوانان-شاهنامه

با پهلوانان شاهنامه آشنا شوید


«شاهنامه» 30 سال زمان می خواست تا تبدیل شود به حماسه ملی ایرانیان؛ شاهکاری که با داستان پردازی ها و حماسه سازی های فردوسی حکیم، توانست نام ایران را جاودانه کند.
کوتاه-ترین-داستان-دنیا

کوتاه ترین داستان 6 کلمه ای دنیا


کوتاه ترین داستان 6 کلمه ای دنیا نوشته ارنست همینگوی را که برای مسابقه ی داستان کوتاه نوشته است و برنده ی مسابقه نیز شده است بخوانید.
داستان-کوتاه-زنجیر-عشق

داستان کوتاه و زیبای زنجیر عشق


چند مایل جلوتر زن کافه کوچکی رو دید و رفت تو تا چیزی بخوره و بعد راهشو ادامه بده ولی نتونست بی توجه از لبخند شیرین زن پیشخدمتی بگذره که می بایست هشت ماهه باردار باشه و از خستگی روی پا بند نبود.
هدیه-فارغ-التحصیلی

داستان کوتاه هدیه فارغ التحصیلی


بلاخره روز فارغ التحصیلی فرا رسید و پدرش او را به اتاق مطالعه خصوصی اش فراخواند و به او گفت: من از داشتن پسر خوبی مثل تو بی نهایت مغرور و شاد هستم و تو را بیش از هر کس دیگری در دنیا دوست دارم.
روز پدر

اشعاری زیبا برای روز پدر


اشعاری بسیار زیبا و خواندنی از پروین اعتصامی به نام پدر . مناسب برای روز پدر. پدر آن تیشه که بر خاک تو زد دست اجل تیشه ای بود که شد باعث ویرانی من
داستان-کوتاه-معلم-مهربان

داستان کوتاه معلم مهربان


انگار توانایی و شجاعت پیدا کرده بود و مرا به طرف تابوت راهنمایی کرد . در آنجا می توانست به چهره مادرش نگاه کند و با چهره ی مرگ که انگار هرگز نمی توانست اسرار آن را بفهمد روبرو شود .