افزایش دما

افزایش دما و بارش پراکنده در برخی مناطق ایران

تاریخ انتشار : 29 فروردین 1400کد مطلب : 60121زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش نسبی دما در نوار غربی کشور و بارش پراکنده در برخی نقاط خبر داد.

ایسنا: صادق ضیاییان مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار کرد:بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری امروز (29 فروردین) در غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، یزد و کرمان بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد به ویژه طی ساعات بعدازظهر پیش بینی می شود.

وی با اشاره به این که فردا (30 فروردین) در استان های کرمان، شمال هرمزگان، سیستان و بلوچستان، ارتفاعات البرز شرقی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ابرناکی و بارش پراکنده دور از انتظار نیست، گفت:طی روز سه شنبه (31 فروردین) در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف و آرام خواهد بود.

ضیاییان ادامه داد:طی روز چهارشنبه (1 اردیبهشت) در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی و طی اوایل شب در استان های گیلان و مازندران افزایش ابر و بارش خفیف باران پیش بینی می شود.

به گفته مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، طی روز پنج شنبه (2 اردیبهشت) در سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز در شرق تهران و مازندران و در استان های سمنان، اصفهان، قم، مرکزی، شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری و فارس بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد به ویژه طی ساعات بعدازظهر رخ می دهد.

ضیاییان در ادامه گفت:طی سه روز آینده در نوار غربی کشور افزایش نسبی دما دور از انتظار نیست.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد:آسمان تهران فردا (30 فروردین) کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد، در بعدازظهر افزایش باد و با حداقل دمای 16 حداکثر دمای 23 درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه (31 فروردین) نیز صاف تا کمی ابری و با حداقل دمای 17 و حداکثر دمای 29 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام/م

 

افزایش دما و بارش پراکنده در برخی مناطق ایران

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : هواشناسی
وبگردی