انواع چاقی
انواع چاقی ! بله اضافه وزن و تجمع چربی ها انواع مختلفی دارد که به دلیل سبک زندگی و مسائل ژنتیکی در افراد ایجاد می شود، اگر دقت کرده باشید همه چاق ها شبیه هم نیستند .

انواع چاقی و چگونگی از بین بردن چربی ها

چربی های اضافه بدن همگام با رژیم غذایی نادرست و ورزش نکردن هستند اگرچه این دو فاکتور تعیین کننده چاقی هستند اما تنها عامل محسوب نمی شود بنابر قرار گرفتن چربی ها درقسمت های مختلف بدن چاقی علل مختلفی دارد به همین دلیل گفته می شودچه قسمت هایی از بدن چربی جمع شده چون آسانتر لاغر می شود.

انواع چاقی و راه رهایی از آنها

باید به این نکته توجه داشته باشید که چاقی انواع مختلف دارد و به دلیل علت ایجاد آن تغییر سایز در بخش های مختلف بدن ایجاد می شود.

چاقی عصبی چیست

انواع چاقی در زنان و مردان

انواع چاقی ، اضافه وزنی که براثرخوردن زیاد ایجاد می شود

این نوع چاقی که ازهمه رایج تر است معمولاً بر اثر رژیم نادرست ایجاد می شود پرخوری و خوردن غذاهایی که حاوی شکر و چربی هستند تجمع چربی ها در بدن بنا بر شکل بدن این نسخه کاهش وزن همیشگی نیست رژیم متعادلی را تعیین و روزانه 30 دقیقه ورزش کنید حتما نتایج خوبی را خواهیددید.

انواع چاقی ، چاقی عصبی

این نوع چاقی معمولا در اثر عصبانیت استرس و افسردگی افزایش میابد و در کل با خوردن شیر ینی همراه است در این نوع اضافه وزن چربی در نقطه خاصی از بدن تجمع پیدا نمی کند.بهترین کار برای رفع این نوع چاقی کاهش استرس ، ورزش هایی مثل یوگااست که با کمک آن در مدت زمان کوتاهی متوجه تغییرات خواهید شد.

انواع چاقی ، چاقی در ناحیه باستن

این نوع چاقی در خانم ها بیشتر رایج است و اصولا به تغییرات هورمونی مرتبط است. تجمع چربی هادر کپلها در نوجوانان افراد یائسه یا سنین دیگر که تغییرات هورمون دربدن صورت می گیرد و در برخی افراد ریشه ژنتیک دارد .
بهترین کار برای رفع این چربی ها این است که زمان زیادی را صرف نشستن نکنند و ورزش انجام دهند نه ورزش هایی مثل ایروبیک دو بلکه ورزش هایی که باوزنه انجام می شود همچنین پیشنهاد می شود که مصرف سیگار و الکل هم قطع شود.

انواع چاقی ، چاقی براثر گردش خون

این چاقی معمولاً ریشه ژنتیکی داردو در دوره جنینی دیده می شود وازپاهای باد کرده قابل تشخیص است.
بهترین کار برای کاهش این چاقی مراقبت از گردش خون است با انجام  ورزش هایی مثل دو و پرش توصیه نمی شود . از آنجایی که این نوع چاقی باعث مشکلاتی میشود سعی کنیدمقدار زیادی آب بنوشید وبه پاهایتان توجه کنیدوشنا را هم فراموش نکنید.

انواع چاقی ، چاقی بر اثر بی تحرکی

این چاقی به دلیل نشستن زیاد انجام ندادن فعالیت های فیزیکی ایجاد می شود که در آقایان نسبت به خانم ها رایج تر است و راه ان نخوردن غذا نیست بلکه ورزش کردن است .روزانه 30 دقیقه انجام فعالیت های فیزیکی ونوشیدن آب است.

انواع چاقی و راه رهایی از شر آنها

3.517
این مطلب مفید بود ؟125
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ز.ن
وبگردی