طرز تهیه بال مرغ تند
برای درست کردن بال های مرغ تند و خوشمزه در منزل کافیست از دستوراتی که در این مطلب گفته شد، پیروی کنید و به یک روش کاملا سالم این غذا را درست کنید.

طرز تهیه بال مرغ تند خوشمزه 

طرز تهیه بال های مرغ تند خوشمزه ای که در این بخش از آشپزخونه نمناک می گوییم را چک کنید و تمام ترفندها را یاد بگیرید، تا بتوانید هر زمان که خواستید از آن لذت ببرید.اجازه دهید از صحبت درباره ی سلامت شما شروع کنیم ، بله ، این خوب است که در مورد چیزی که وارد بدنتان می کنید، فکر کنید. تند و تیزی غذا و اثرات منفی آن بر روی سلامت ، خیلی مورد انتقاد قرار گرفته است در مورد این مسئله نگران نباشید ؛  اگر بخواهیم عادل باشیم، بین ادویه و غذایی که با سبک زندگی شما سر کار دارد ،کیفیت غذا و اندازه هر پرس غذای شما ارتباطاتی وجود دارد بنابراین، شما نباید اثراتِ ممکنِ خوردن غذاهای تند را نادیده بگیرید، ولی نباید دید منفی نیز در مورد آن داشته باشید برای مثال ، اگر شما مشکل معده دارید، طبیعتا باید از غذاهایی که موجب درد معده می شوند ، اجتناب کنید. همین مسئله در مورد تجربه ی انواع مختلف مزه ها نیز صدق می کند. آن ها مضر نیستند ولی مشکل تعداد دفعات و مقداری است که شما می خورید. 

دستور آماده سازی یک غذای خوشمزه با بال مرغ

طرز تهیه بال مرغ تند

به هر حال، برای درست کردن بال های مرغ تند و خوشمزه در محیط آرام منزلتان، شما فقط به این احتیاج دارید که دقت کنید و از دستوراتی که گفته خواهد شد پیروی کنید. خواهید دید که بدون اینکه طعم و مزه ی اصلی غذا را از دست بدهید، می توانید به یک روش کاملا سالم این غذا را درست کنید. 

طرز تهیه بال مرغ تند

 بال مرغ تند

مواد لازم: 

1 قاشق سوپ خوری پودر کاری ( 25 گرم)

1و نیم پیمانه کره (125 گرم)

10 پیمانه بال مرغ (یک کیلو گرم)

6 قاشق سوپ خوری سس تاباسکو(240 میلی لیتر)

3پیمانه پوره ی گوجه(360 میلی لیتر)

1 قاشق سوپ خوری پودر فلفل قرمز(25 گرم)

1 قاشق سوپ خوری پودر فلفل چیلی (25 گرم) 

دستور پخت بال مرغ تند

 بال مرغ تند

طرز تهیه:

در ابتدا پوست بال های مرغ را جدا کنید، به روشی این کار را انجام دهید که تا حد ممکن ، گوشت بیشتری باقی بماند ، سپس فر را با دمای 190°C گرم کنید. 

در مرحله بعد بال ها را به تنهایی و بدون اضافه کردن چیزی به مدت 15 دقیقه داخل فر بگذارید تا زمانی که پخته شوند و رنگ قهوه ای طلایی قشنگی بگیرند .در نظر داشته باشید که هدف ما این است که به جای عمل سرخ کردن از فر استفاده کنیم. یک کاسه متوسط بیاورید و آماده سازی سس تند را آغاز کنید. 

 بال مرغ تند

شما از کره، سس تاباسکو، پودر چیلی، پودر فلفل قرمز و کاری استفاده خواهید کرد. تمامی مواد را به خوبی مخلوط کنید.سس را در فواصل مختلف امتحان کنید که زیاد شور و تند نباشد. سعی کنید مزه سس را تا جایی که می توانید متعادل حفظ کنید. زمانی که بال های مرغ از فر بیرون آمده اند و گرم هستند ، آن ها را در سس تند غوطه ور کنید و هر کدام را به تنهایی کاملا به سس آغشته کنید. 

حالا تمام بال های مرغ که با سس تند پوشیده شده اند را دوباره به مدت 15 دقیقه داخل فر بگذارید . زمانی که 15 دقیقه تمام شد، بال ها را از فر بیرون بی آوردید و از هر گازی که به آن می زنید لذت ببرید. 

روش متفاوت آماده سازی بال مرغ تند

4.716
این مطلب مفید بود ؟151
منبع : آشپزخانه نمناک / ن / ف
وبگردی