رانندگی
مطالعه جدید محققان انگلیسی نشان می دهد که بیش از 2 ساعت رانندگی در روز ضریب هوشی -آی کیو IQ - را کاهش می دهد.

رانندگی بیش از دو ساعت در روز کند ذهنی می آورد

کارشناسان می گویند:رانندگی برای مدت زمان بیش از دو ساعت در روز سطح هوش را کاهش می دهد.
این کارشناسان در بررسی چگونگی تاثیر بی تحرکی بر قدرت مغز دریافتند سطح IQ در میانسالان انگلیسی که هر روز مسافت طولانی را رانندگی می کنند سریع تر افت می کند.
یکی از متخصصان در این مطالعه گفت:پیش از این مشخص شده بود مرتب رانندگی کردن برای بیش از دو تا سه ساعت در روز برای سلامت قلب مضر است.

همچنین بررسی ها حاکیست از آنجاییکه در طول رانندگی، ذهن کمتر فعال است این کار می تواند برای مغز هم آسیب رسان باشد.

رانندگی

رانندگی

در این بررسی کارشناسان انگلیسی به مطالعه سبک زندگی بیش از 500 هزار فرد 37 تا 73 ساله برای مدت زمان پنج ساله پرداختند و در این بازه زمانی از آنان تست هوش و حافظه گرفته شد. کارشناسان انگلیسی دریافتند 93 هزار نفری که برای مدت دو تا سه ساعت در روز رانندگی می کردند در شروع مطالعه قدرت مغزی پایین تری داشتند و با گذشت زمان این روند کاهشی ادامه پیدا کرده است.

در حالیکه نتایج مطالعات نشان می دهد افت شناختی با کم تحرکی جسمی مرتبط است کارشناسان معتقدند فاکتورهای دیگر هم می توانند در این زمینه نقش داشته باشند.

بلایی که رانندگی بر سر آی کیو می آورد

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از الو دکتر -/ ر
برچسب : آی کیو (IQ)
وبگردی