جدایی مسی از بارسلونا

روشن شدن دلایل جدایی مسی از بارسلونا

تاریخ انتشار : 7 شهریور 1399کد مطلب : 44484زمان مطالعه : 3 دقیقه
دلایلی که باعث شده تا لیونل مسی تصمیم به جدایی از بارسلونا بگیرد، مشخص شد.

خبرگزاری آنا:  لیونل مسی تصمیم به جدایی از باشگاه بارسلونا گرفته است. این اتفاق، شوک عجیبی به هواداران این باشگاه و جهان فوتبال داده ولی فوق ستاره آرژانتینی تصمیمش را گرفته و می خواهد از این باشگاه جدا شود.

به گزارش رسانه های اسپانیایی مسی دلایل مشخصی برای ترک بارسلونا دارد. او که 6 بار موفق به فتح توپ طلا شده، به این خاطر می خواهد از این باشگاه جدا شود که تلاش هایش در سال های گذشته دیده نشده است. آخرین قهرمانی بارسا در لیگ قهرمانان اروپا به چند سال پیش برمی گردد و مسی با وجود تمامی تلاش هایی که کرده در فصول اخیر شاهد حذف تیمش از لیگ قهرمانان بوده است.

جرقه جدایی مسی در این فصل با کنار گذاشتن ارنستو والورده از سرمربیگری بلوگرانا آغاز شد. فوق ستاره آرژانتینی پس از آنکه متوجه شد والورده کنار رفته و به جای او کیکه ستین سرمربی تیمش شده اعلام کرد من باید صادقه بگویم که برای پیشرفت نیاز به چنین تغییری وجود نداشت. فکر می کنم همه افراد باید مسئولیت وظایف خود و تصمیماتی که می گیرند را بر عهده بگیرند. این موضوع شامل بازیکنان هم می شود. در مورد آنچه در زمین می گذرد، ما اولین کسانی هستیم که وقتی خوب بازی نکنیم باید مسئولیت شکست را بپذیریم. سرمربی تیم و دیگر افراد نیز که در مسئولیت های بالاتر قرار دارند باید از تصمیمات خود دفاع کنند.

دومین دلیل مهمی که مسی تصمیم گرفت تا از بارسلونا جدا شود، رابطه سرد وی با جوزپ ماریا بارتومئو رئیس باشگاه بارسلونا بود. او هیچ گاه نتوانست به عنوان نفر اول باشگاه شرایط را به گونه ای پیش ببرد که پیشرفتی حاصل شود. جالب این است که مسی به کمبودها اشاره کرده بود اما هیچ گاه به این موضوع توجه لازم نشد. شکست برابر تیم بزرگ بایرن مونیخ هیچ گاه فراموش شدنی نیست اما از دست رفتن لالیگا با قبول شکست مقابل اوساسونا باعث شد تا مسی خواهان تغییرات عمده ای در این باشگاه شود و ناراحتی های خود را همان زمان اعلام کرد، ضمن اینکه نارضایتی خود را از حضور کیکه ستین روی نیمکت سرمربیگری تیم نشان داد. با این حال هیچ گاه شرایط تغییر نکرد و پس از شکست مقابل اوساسونا بحران ها در بارسلونا افزایش پیدا کرد و مسی هم به این موضوع اشاره کرده بود که هواداران صبور هستند ولی ما چیزی به آنها نمی دهیم.

پس از برتری مقابل آلاوز شرایط کمی آرام شده بود و پیروزی مقابل ناپولی شرایط را مساعدتر کرد اما شکست غیرمنتظره 8 بر 2 مقابل بایرن مونیخ باعث شد تا مسی بسیار ناراحت باشد و این موضوع را نتوانست پنهان کند. آمدن رونالد کومان به عنوان سرمربی تیم هم نتوانست کمک شایانی به ماندن مسی کند. سرمربی هلندی اعلام کرده بود من نمی دانم باید مسی را قانع کنم یا نه؟ نمی دانم او می ماند یا می رود؟ می خواهم که بدانم او چه فکری می کند ولی امیدوارم که در تیم بماند.

با این حال این اتفاق رخ نداد و مسی نهایتاً با ارسال فکس به باشگاه اعلام کرد طبق بندی در قراردادش می تواند جدا شود. مسی به عبارت بسیار مهمی نیز اشاره کرده. او گفته آنچه میان من و باشگاه بارسلونا وجود دارد، فراتر از یک تکه کاغذ است. در واقع فوق ستاره آرژانتینی احساس عمیق و علاقه خود به این باشگاه را نمی تواند پنهان کند ولی وقتی می بیند شرایط مناسب نیست، ترجیح داد تا برای همیشه از این باشگاه جدا شود و بعید به نظر می رسد مدیران بارسلونا بتوانند نظر او را برای ماندن تغییر دهند. 

انتهای پیام/م 

روشن شدن دلایل جدایی مسی از بارسلونا

56
این مطلب مفید بود ؟60
برچسب :
وبگردی