جذابیت جنسی
یکی از مهم ترین اصول برای حفظ و تداوم زندگی مشترک جذابیت جنسی است بیایید با بی توجهی به خود و همسر این اصل را زیر پا نگذاریم.

جذابیت جنسی اصلی مهم در روابط زناشویی

جذابیت جنسی مقوله ای بسیار مهم در زندگی زناشویی است که باید به عنوان یک اصل اساسی در زندگی مورد توجه قرار گیرد. همانطور که کارشناسان میگویند جذابیت جنسی از جمله مسائلی است که می تواند بر زندگی مشترک تاثیر فوق العاده ای بگذارد و گاهی زندگی را به مرز فروپاشی بکشاند.

بنابراین باید در زندگی زناشویی به آن توجه زیادی کنیم . در این بخش از نمناک نکاتی را درباره اهمیت جذابیت جنسی در زندگی بیان می کنیم.

جذابیت جنسی

چگونه برای همسرم جذابیت جنسی داشته باشم؟

مهم ترین عوامل برای حفظ و افزایش جذابیت جنسی در زناشویی

از همسرتان مدام ایراد نگیرید

برخی از مشکلات زناشویی هنگامی ایجاد می شود که یکی از زوجین جذابیت جنسی لازم را نداشته باشد . برای انتخاب همسر باید تمامی ویژگی های مورد نظر خود را بررسی کنید تا در آینده همسرتان را به خاطرویژگی های ظاهری که در حدود اختیار او نیست مثل اندازه اندام جنسی ، فرم بدن مورد شماتت قرار ندهید .

ایراد گرفتن مداوم شما از همسرتان سبب می شود که اعتماد به نفس جنسی او از بین برود.

ایراد گرفتن

جذابیت جنسی چگونه کاهش می یابد؟

چه عواملی موجب کاهش جذابیت جنسی می شوند؟

نیازهای جنسی خودتان را بشناسید

برای برقراری رابطه صمیمانه و جنسی ابتدا خودتان را بشناسید و سپس فرد مقابل را بشناسید! باید منافذ ریزی که در رابطه به وجود می آید و به آن توجهی ندارید را به سرعت حل کنید نه اینکه منتظر باشید اتفاقی بیفتد و بعد برای درمان سراغ درمانگر بروید.

تصویر بدنی تان را بازسازی کنید

گاهی نداشتن اعتماد به نفس یا تصویر بدنی منفی شخص شما موجب می شود که همسرتان را فردی جذاب برای برقراری رابطه جنسی ندانید ، اما در واقع ممکن است همسرتان بسیار فرد جذاب و موفق در رابطه جنسی باشد.

بنابراین ریشه مشکل را در خود جست و جو کنید و با بهانه گیری و اتکا به افکار منفی مانند (جذاب نبودن همسر ، عاشق او نبودن قبل از ازدواج و...) راه به جایی نخواهید برد ، به جای این افکار لازم است علت اصلی را بشناسید و سعی در رفع آن کنید.

تفکر درباره همسر

روش های موثر برای افزایش جذابیت جنسی

جذابیت جنسی در زناشویی تا چه زمانی اهمیت دارد؟

طلاق آخرین راهکار است !!

اینکه شما هنگام ازدواج با خودتان رو راست نبوده اید و توجه کافی به معیارهایتان نداشته اید مشکل خودتان است و همسرتان نباید تاوان ندانم کاری شما را بدهد، اگر همیشه برای راه حل این مشکل به طلاق فکر می کنید باید بدانید که طلاق تنها پاک کردن صورت مساله است نه حل نمودن آن .

در نظر داشته باشید طلاق نخستین راهکار برای فرار از مشکل و دلیلی برای پشیمانی در ماه ها و سال های بعد خواهد بود. مجددا معیارهای خود را برای ازدواج در نظر بگیرید ، اگر به وقت انتخاب، ویژگی های شخصیتی، اصالت، موقعیت اجتماعی و... بر ظاهر و جذابیت جنسی همسرتان غلبه داشته، به این فکر کنید که چه اتفاقی افتاده که معیارتان عوض شده است .

متاسفانه باید بگوییم بلاتکلیفی در رفتار و کلام شما بسیار هویداست، شما هنوز نگاه عمیق و پخته ای به مسأله تان ندارید، پیش از هر اقدامی با خود روراست باشید و ابتدا به تغییر افکار خودتان بپردازید.

طلاق و جدایی

کاهش جذابیت جنسی چه عواقبی دارد؟

راه های افزایش جذابیت برای همسر

لباس های زیبایی را به تن کنید که حس خوبی به شما می دهد، شما باید همیشه نسبت به لباس، سبک و بدن خود حس خوبی داشته باشید. مثلا زیباترین لباس های زیری را که دارید انتخاب کنید و در مقابل همسرتان بپوشید .

هرچیزی که حس عاشقانه و آرام بخش به شما می دهد انجام دهید مثل گوش کردن به موسیقی ، حمام آب گرم ، خوردن یک بستنی و... اگر این حس عاشقانه را خودتان در خود ایجاد کنید در نگاه همسرتان هم جذاب خواهید بود.

ازدواج موفق

چگونه برای همسرم جذابیت جنسی داشته باشم؟

چه کنیم جذابیت جنسی رابطه مان را بالا ببریم؟

اگر میخواهید همسرتان هم ظاهر شما را دوست داشته باشید، باید خودتان هم بدن تان را دوست بدارید. نسبت به پوست، دست، پا و همه بخش های بدن تان با عشق و محبت برخورد کنید تا به همان اندازه همسرتان هم به ظاهر شما علاقمند شود.

یک نگاه جذاب در کنار یک لبخند زیبا می تواند در یک لحظه دل همسرتان را از جا بکند و او را جذب شما کند.

یکی از روش های دیگر برای افزایش جذابیت جنسی لحن صحبت است. شما باید در ارتباط با همسرتان سرگرم کننده ، مرموز ، گاهی شوخی باشید و او را با رفتارتان به سمت خود بکشید.

بوی بدن نیز یکی از فاکتورهایی است که سبب جاذبه های جنسی می شود و طرف مقابل را به سوی شما جذب میکند.پس همیشه عطر بزنید و حمام کنید. 

 

راههای برای حفظ و افزایش جذابیت جنسی در روابط زناشویی

4.511
این مطلب مفید بود ؟101
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
وبگردی