تولد
درمان خانگی سلولیت

درمان خانگی و گیاهی سلولیت با بیش از 20 نسخه طب سنتی

کد مطلب : 39980تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 9 دقیقه
سلولیت به تجمع چربی ها در زیر پوست گفته می شود که تاثیر منفی بر زیبایی پوست می گذارد اما این مشکل با درمان های ساده خانگی و گیاهی به راحتی از بین می رود.

درمان خانگی سلولیت با گیاهان دارویی

سلولیت به چربی ذخیره شده زیر پوست گفته می شود که این چربی اغلب در قسمت ران، باسن و در پایین شکم دیده می شود. سلولیت بیش از 85 درصد زنان را تحت تاثیر قرار می دهد، در ران بسیار رایج است، اما می تواند روی پاها، کفل و یا شکم نیز وجود داشته باشد.

سلولیت از سلول های چربی شناور آزاد تشکیل یافته است که درست زیر پوست رسوب می کنند اما ظاهر متمایزی دارد، مثل گودی چانه یک تکه پوست پرتقال و یا پنیر کوتاژ.

هورمون ها، ژنتیک و سبک زندگی ناسالم، علل اصلی سلولیت هستند. سلولیت با گذشت زمان بدتر می شود. برای مدیریت سلولیت، برخی از این درمان های خانگی پیشنهاد شده در بخش سلامت نمناک ساده و آسان را امتحان کنید.

درمان خانگی سلولیت

درمان خانگی سلولیت بدون جراحی و دارو

در زیر روشهای برتر برای خلاص شدن از شر سلولیت در ران وجود دارد.

1. برس خشک:

برس خشک یکی از ساده ترین روش ها برای خلاص شدن از شر سلولین در ران است. فرآیند برس خشک گردش خون و سلامت بهداشتی را بهبود می بخشد و تجمع سموم را از بدن دفع می کند و همانطور که در بخش سلامت نمناک توضیح داده شده است علاوه بر این، این باور وجود دارد که جریان خون بهبود یافته به پوست باعث می شود که چاق به نظر برسید.

قبل از شروع، مطمئن شوید که پوست و برس هر دو خشک هستند. و سپس به مدت 5 دقیقه، به آرامی روی چربی ها حرکت دهید.این کار را یک بار در روز قبل از گرفتن دوش برای چند ماه انجام دهید و یا تا زمانی که پوستتان بهبود یابد.

نکته: دقت کنید که از برس بدن ساخته شده با الیاف طبیعی استفاده کنید.

2. فلفل کایین:

مصرف منظم فلفل کایین می تواند به حذف سموم از بدن کمک کند و ظاهر سلولیت را در ران کاهش دهد.یک یا دو قاشق چای خوری فلفل کایین، یک قاشق چای خوری از زنجبیل خرد شده و آب تازه از یک لیمو به یک لیوان آب گرم مخلوط کنید. این نوشیدنی را یک یا دو بار در روز به مدت یک یا دو ماه بنوشید.

فلفل کایین

3. پودر قهوه:

از پودر قهوه برای پاک کردن سلول های مرده و تولید دوباره سلول های سالم می توانید به عنوان یک اسکراب استفاده کنید. علاوه بر این، نوشیدن قهوه به افزایش گردش خون کمک خواهد کرد.

 • یک چهارم فنجان قهوه، سه قاشق غذا خوری شکر و دو قاشق غذا خوری روغن نارگیل را باهم مخلوط کنید تا خمیر را شکل دهید.
 • کمی از این خمیر را بردارید و پوست آسیب دیده را برای چند دقیقه با استفاده از فشار محکم ماساژ دهید. در نهایت با آب ولرم بشویید.
 • این درمان را دو یا سه بار در هفته دنبال کنید تا نتایج مورد نظر را به دست آورید.
 • شما می توانید اضافی را در یک شیشه برای استفاده در آینده ذخیره کنید.
 • متناوبا، می توانید یک پوشش با قهوه و روغن زیتون آماده کنید.
 • یک فنجان قهوه را به مدت 20 ثانیه در مایکروویو گرم کنید و کمی روغن زیتون هم به آن اضافه کنید.
 • مخلوط گرم را روی چربی ها بمالید و آن را با پوشش پلاستیکی بپوشانید. 30 دقیقه بگذارید تا بماند و سپس با آب گرم آن را آبکشی کنید.
 • این کار را دو بار در هفته انجام دهید تا این که شاهد بهبود باشید.

پودر قهوه

4. روغن سرو کوهی:

روغن سرو کوهی ویژگی های سم زدایی دارد و می تواند به کاهش نگهداری سیالات و در نتیجه کاهش موثر سلولیت کمک کند.10 تا 15 قطره روغن سرو کوهی را در یک چهارم فنجان روغن زیتون مخلوط کنید.این مخلوط را به مدت 10 دقیقه روی قسمت آسیب دیده ماساژ دهید. این کار را دو بار در روز انجام دهید. بعد از یک ماه، متوجه خواهید شد که پوستتان نرم تر و محکم تر است.

5. جلبک دریایی:

یک عامل سم زدای طبیعی، جلبک دریایی است، گردش خون را تحریک می کند، بافت پوست را بهبود می بخشد و سموم مضر را از بدن دفع می کند. این، به نوبه خود به کاهش ظاهر سلولیت کمک می کند.

سه قاشق غذا خوری از جلبک دریایی را با یک چهارم فنجان نمک دریا و روغن زیتون و چند قطره از هر نوع مواد مغذی ضروری مخلوط کنید و برای مدت 10 دقیقه قبل از گرفتن حمام، کمی از این مخلوط را در منطقه تحت تاثیر بمالید.

بعد از دوش گرفتن، مرطوب کننده بزنید.این درمان را یک بار درروز به مدت چندین هفته دنبال کنید.شما می توانید مخلوط اضافی را در یک شیشه برای استفاده در آینده ذخیره کنید.متناوبا، می توانید ار حمام های جلبک دریایی استفاده کنید تا سلولیتتان را کاهش دهید. چهار ورق از جلبک دریایی را به وان حمام خود اضافه کنید و پر از آب ولرم کنید. به مدت 20 دقیقه در ان بمانید. این کار را دو بار در هفته انجام دهید.

جلبک دریایی

6. سرکه سیب:

سرکه سیب می تواند به علت حضور مواد معدنی، پتاسیم، منیزیم و کلسیم اش سلولیت را از بین ببرد ، پیش از این هم در بخش سلامت نمناک و در خواص سرکه سیب گفته شد این عناصرموجود در سرکه سیب نقش مهمی در بیرون کردن سموم و نگهداری آب اطراف ران و معده دارندو به نوبه خود سلولیت را کاهش می دهد. علاوه بر این سرکه سیب به شما کمک می کند وزن کم کنید و چربی کم تری برای سلولیت داشته باشید.

 • یک قسمت سرکه سیب را با دو قسمت آب مخلوط کنید.
 • اگر دوست دارید کمی عسل به آن اضافه کنید.
 • محلول را بر روی مناطق آسیب دیده بمالید.
 • بگذارید 30 دقیقه بماند و سپس با آب گرم آن را آبکشی کنید.
 • هر روز دو بار از این درمان پیروی کنید.
 • متناوبا، سرکه سیب و آب را با قسمت های مساوی مخلوط کرده و آن را در قسمت آسیب دیده بمالید. سپس آن ناحیه را با پوشش پلاستیکی بپوشانید و برای یک ساعت یک حوله گرم بر روی آن بگذارید.
 • در نهایت، پوشش را بردارید و منطقه را با آب ولرم بشویید.
 • این کار را هر روز یک بار انجام دهید تا از شر سلولیت خلاص شوید. همچنین می توانید دو قاشق غذا خوری سرکه سیب و یک قاشق چای خوری عسل را هم مخلوط کنید و روزی دو بار آن را به طور منظم بنوشید.

سرکه سیب

7. خاک رس سبز:

خاک رس سبز توانایی تحریک خون و غدد لنفاوی را دارد، سلول های مرده پوست را از بین می برد، ناخالصی ها و چربی ها را جذب می کند و بافت های ارتباطی را تقویت می کند. به خاطر همه این ویژگی ها، خاک رس سبز برای کاهش ظاهر سلولیت بسیار موثر در نظر گرفته می شود.

یک چهارم فنجان خاک رس و جلبک دریایی را با هم مخلوط کنید، یک چهارم فنجان آب لیمو تازه، سه قاشق غذا خوری آب داغ و یک قاشق غذا خوری عسل را برای تشکیل یک خمیر سفت و نرم استفاده کنید.

مخلوط را با استفاده از حرکات دایره ای روی ناحیه متاثر بمالید و سپس آن را با پوشش پلاستیکی بپوشانید. بگذارید 30 دقیقه بماند و سپس آن را با آب ولرم بشویید. این درمان را به صورت هفتگی ادامه دهید تا زمانی که نتیجه مطلوب را دریافت کنید.

8. سالمون:

سالمون غنی از آنتی اکسیدان ها است که سلول های چربی سلولیت را می شکنند. اسیدهای چرب امگا 3 موجود در سالمون ها توسط بدن برای داشتن پوست صاف مورد نیاز هستند.اسیدهای چرب امگا 3 باعث کاهش اشتها و التهاب سطح پایین و همچنین ترمیم و تقویت بافت های پوست می شوند.

این امر به نوبه خود، ساختن سموم مضر در رگ های خونی را کاهش داده و گردش خون را بهبود می بخشد.سعی کنید هر هفته چهار یا پنج وعده ماهی سالمون بخورید. برای ترویج کاهش سلولیت، غذاهای تهیه شده از سالمون و یا کباب ماهی سرخ شده را انتخاب کنید.

سالمون

9. روغن نارنگی:

روغن نارنگی به بهبود گردش خون کمک می کند و سلول های سلولیت را می شکند. این روغن ضروری نیز نقش کلیدی در ترکیب بدن ایفا می کند.

 • پنج قطره روغن نارنگی را به یک قاشق غذاخوری روغن زیتون اضافه کنید. این مخلوط را روی منطقه متاثر بمالید و برای 10 تا 15 دقیقه با آن ماساژ دهید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید حداقل یک ساعت پس از استفاده از این روغن خودداری کنید.
 • دو بار در روز تکرار کنید.
 • هم چنین می توانید این روغن را به صورت خوراکی برای کاهش سلولیت و نیز افزایش متابولیسم خود مصرف کنید.
 • دو یا سه قطره روغن اسانس نارنگی را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید.
 • آن را هر روز، یک بار بخورید.

10. گوجه فرنگی و رب گوجه:

گوجه فرنگی لیکوپن شدیداً بالایی دارد که می تواند از تجزیه کلاژن در پوست جلوگیری کند. رب گوجه فرنگی هم غنی از لیکوپن است اما اگر شما رب را انتخاب می کنید، به دنبال در ظرف شیشه ای باشید.

گوجه فرنگی و رب گوجه

11. اسکرابی مخصوص درمان خانگی سلولیت

اسکرابی که خودتان می توانید درست کنید ولی چگونه می توان یک اسکراب برای سلولیت تهیه کنیم؟

مواد لازم:

 • 1 فنجان پودر قهوه
 • نصف فنجان روغن نارگیل (یا روغن بادام شیرین)
 • ⅔ فنجان شکر
 • 8 - 4 قطره روغن دارچین (در صورتی که پوست خیلی حساسی دارید، کمتر)
 • 8 قطره یا 1 قاشق چای خوری وانیل

دستورالعمل:

 • در یک کاسه بزرگ، پودر قهوه، روغن نارگیل (یا بادام شیرین)، شکر و روغن های گیاهی را اضافه کنید.
 • هم بزنید و ترکیبشان کنید.
 • در یک ظرف قابل استفاده نگهداریشان کنید.
 • به دلیل استفاده از روغن های گیاهی، شیشه یا پلاستیک با کیفیت بالا باشند.
 • می توانید برای یک سال در یخچال ذخیره کنید.

چگونه از روغن نارگیل برای کاهش و درمان گیاهی سلولیت استفاده کنیم؟

یک روش برای استفاده از روغن نارگیل، خوردن روزانه آن است.شما می توانید هر روز دو قاشق غذا خوری روغن نارگیل را قبل از ورزش بخورید و یا از آن در آشپزی خود استفاده کنید.در حالی که ممکن است همه با ایده خوردن روغن نارگیل احساس راحتی نکنند، اما این کار هم چندان دشوار نیست.

شما می توانید از روغن نارگیل برای پخت وپز استفاده کنید.علاوه بر این، می توانید روغن نارگیل را با نوشیدنی ها و غذاها مخلوط کنید.مصرف روغن نارگیل فرآیند سوزاندن چربی بدن را بالا می برد و به سوزاندن سلولیت نیز کمک می کند. مصرف دوتا سه قاشق روغن با غذا باید کافی باشد.

کاربرد روغن نارگیل در مناطق سلولیتی:

استفاده از روغن نارگیل برای خلاص شدن از شر سلولیت راحت ترین راه است.روغن نارگیل خالص را هر روز بر روی بخش های آسیب دیده بدن خود ماساژ دهید.این روغن به راحتی توسط پوست انسان جذب می شود و رسوب چربی را در سلول ها می شکند.هم چنین پوست شما را تغذیه می کند و آن را نرم تر، صاف تر و جوان تر می سازد.

روغن نارگیل

نارگیل و ترکیب با روغن گیاهی:

همه ما مفهوم روغن حامل و روغن های گیاهی را می دانیم، اما آیا می دانید که مخلوط کردن آن ها می تواند به ما کمک کند تا از شر سلولیت خلاص شویم؟خوب، درست است.

شما می توانید روغن نارگیل خالص را با روغن های اسانس مثل اسطوخودوس و مرکبات مخلوط کنید. آن را روی قسمت های پوستی سلولیتی بمالید. این کار شگفتی می آفریند و به حل کردن چربی اضافی که در زیر لایه های پوست نگهداری می شود، کمک می کند.

احتیاط:

حالا که می دانیم چطور از روغن نارگیل برای کاهش سلولیت استفاده کنیم، باید از خطرات مربوط به استفاده از این روغن آگاه باشیم.

 • افراد با پوست فوق العاده حساس باید روغن را بر روی مچ و یا پاهای خود تست کنند، تا ببینند واکنش های آلرژیک نسبت یه آن دارند یا خیر.
 • اگر پوست شما سرخ، تکه تکه و فلس دار شد، بهتر است از این روش ها استفاده نکنید.
 • مصرف بیش از حد روغن نارگیل می تواند منجر به حرکات سست و سطوح بالای کلسترول شود پس، زیاده روی نکنید.
 • با شدت مالیدنش می تواند منجر به یک لایه اپیدرمی شکسته و خشکی پوست شود.
 • پس با پوست خود حتی هنگام اسکراب هم با ملایمت برخورد کنید.

روغن نارگیل برای سلولیت

باید و نباید برای درمان سلولیت

چه چیزی باید خورد؟

یک رژیم غذایی غنی از ویتامین ، مواد معدنی، آنتی اکسیدان و یک تعادل خوب و انواع مختلف مواد غذایی، بدن و پوست را با تمام نیازهای خود فراهم می کنند.این کار تولید کلاژن و بافت های ارتباطی را تقویت می کند که باید به مبارزه با سلولیت کمک کند. چربی های سالم، که می توانند از آجیل، دانه ها و ماهی روغنی به دست آیند به مهم هستند، زیرا به گردش خون کمک می کنند.

رژیم غذایی برای درمان سلولیت

چه چیزهایی نباید خورد؟

همانند اکثر رژیم های غذایی سالم، از کربوهیدرات فرآوری شده باید اجتناب شود. غذاهایی مانند پیراشکی، کیک، فست فود و شیرینی باعث افزایش سطح انسولین می شوند تا باعث افزایش سطح چربی برای پوست صاف شما شوند. همچنین باید سعی کنید میزان نمک را محدود کنید. رژیم غذایی که سدیم زیادی دارد، به حفظ مایعات کمک می کند و باعث می شود که سلولیت بدتر به نظر بدتر برسد.

درمان خانگی و گیاهی سلولیت با بیش از 20 نسخه طب سنتی

4.5116
این مطلب مفید بود ؟10511
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : top10homeremedies / helloglow / stylecraze / draxe / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
برچسب : سلولیت
1 نظر به ثبت رسیده است
وبگردی