رژیم ماه تولد
افراد چاق برای کاهش وزن آسان تر می توانند ورزش ها و رژیم غذایی مناسب ماه تولد خود را رعایت کنند تا به اندام ایده آل خود برسند.

تکنیک کاهش وزن با ورزش و رژیم ماه تولد افراد

همان طور که می دانید کاهش وزن می تواند یک تجربه شخصی بسیار عالی باشد و استراتژی های زیادی در این مورد وجود دارد که می توانید آن ها را برای این کار در نظر بگیرید اما شاید موضوعی که بیشتر افراد به آن توجه نکنند، ماه تولدشان در این مورد باشد.

ماه تولد اطلاعات زیادی را در مورد فرد در اختیار مان قرار می دهد که می تواند همیشه بهترین ها را برای مان رقم بزند و اگر به این موضوع توجه کنید، قطعاً در کاهش وزن خود موفقیت بیشتری نصیبتان خواهد شد زیرا می توانید روش هایی را در پیش بگیرید که برای شما کارآمد تر می باشد.

بهترین رژیم لاغری و ورزش کاهش وزن برحسب ماه تولدتان

فروردین

ورزش مناسب

شما معمولاً در زندگی خواهان چیزهایی هستید که شما را به چالش بکشند و آماده اید که وارد تمام این چالش ها شوید. سعی کنید که از کلاس هایی استفاده کنید که داخل خانه برگزار می شود و باید طوری رفتار کنید که حس رقابت خود با دیگران را بربیانگیزید و می توانید از ورزش هایی مثل دو برای کاهش وزن استفاده کنید.

رژیم غذایی مناسب

شما فرد پرشور و فعالی هستید و در اکثر موارد سرپایی غذایی می خورید و تنها وعده ای که با تمرکز میل می کنید وعده شام است . شما بسیار ریزه خواری می کنید و عادت های نادرست غذایی دارید بنابراین چاق می شوید .

با اینکه شما فردی با اراده هستید اما محروم کردن خود به واسطه ی هر رژیمی باعث می شود که دچار افراط و تفریط شوید پس برای لاغر شدن ورزش کنید و یاد بگیرید که برای غذا خوردن وقت بگذارید و مواد غذایی سالم تری مانند میوه ها و سبزیجات (گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای، بادمجان، توت فرنگی و هلو) میل کنید و مواد غذایی حاوی قندهای دیرجذب و پروتئین را بیشتر مصرف کنید.

همچنین سعی کنید که اصول روانشناسی را در رژیم غذایی خود استفاده کنید و خواهید دید که در کوتاه مدت پیشرفت زیادی نصیبتان می شود و مهم تر از همه اینکه اگر فردی هستید که کاری را نیمه کاره رها می کنید، نباید خودتان را سرزنش کنید که این سرزنش کردن باعث تشدید چنین رفتاری در شما خواهد شد و پس سعی کنید که کاملاً آهسته و پیوسته هدف خود را دنبال کنید.

رژیم ماه تولد

اردیبهشت

ورزش مناسب

کاهش وزن شبیه یک مسابقه نیز می باشد و شما فردی نیستید که در آن آرامش و ثبات داشته باشید.افراد اردیبهشتی باید به دنبال تمرین هایی باشند که کاملاً احساس امنیت را به بدن آن ها هدیه دهد و مثلاً می توانید از ورزش هایی مثل یوگا استفاده کنید تا علاوه بر آرامش جسم، آرامش ذهنی نیز نصیبتان شود. پیلاتس های پیشرفته نیز می تواند در این راه به شما کمک کند و کاهش وزن را سرعت ببخشد.

رژیم غذایی مناسب

شما غذا خوردن را دوست دارید و فرد خوش خوراکی هستید و می خواهید هر نوع غذایی را بچشید اما نمی دانید که کی باید دست از خوردن بکشید و هیچگاه نمی توانید از یک وعده ی غذایی صرف نظر کنید. شما با رژیم های لاغری میانه خوبی ندارید و اگرچه شما اراده ی شروع یک رژیم را دارید اما قادر به ادامه رژیم گرفتن نیستید.

برای لاغر شدن سعی کنید که در خوردن، تعادل را رعایت کنید و هدف های کوچک برای خود تعیین کنید و به آن ها پایبند باشید و مواد غذایی مفید و سیرکننده مانند سبزیجاتی مثل لوبیا، کاهو، هویج و میوه هایی از هر نوع و غذاهای دریایی را بخورید .

خرداد

ورزش مناسب

اکنون زمان این است که در یک باشگاه ثبت نام کنید زیرا شما فردی هستید که در کنار گروهی از افراد بیشتر از همیشه کار انجام می دهید. برای کارهایتان برنامه ریزی کنید تا بتوانید در هفته یک یا دو بار به باشگاه بروید و باید کلاس های دیگری را نیز ثبت نام کنید تا روابط اجتماعی شما افزایش پیدا کند. کلاس های شما باید به حالت چرخشی باشند زیرا شما فردی نیستید که یک موقعیت ثابت و بدون تنوع را تحمل کنید.

رژیم غذایی مناسب

وضعیت روحی و میزان استرس شما بر روی غذا خوردنتان اثر می گذارد و باعث می شود برخی مواقع دچار بی نظمی غذایی شوید و در زمان استرس بیش از حد غذا بخورید پس بهترین روش حفظ تناسب اندام برای شما کنترل احساسات و پیروی از روش ها و قوانین ساده ی تغذیه ی سالم است. بهتر است رژیم های سخت که شما را به وحشت و استرس اندازند را نگیرید.

شما باید مراقب رژیم غذایی خود باشید. از موادی که کالری بیش از حد بالایی دارند، دوری کنید. می توانید از مرغ پخته یا سبزیجات آب پز هر شب استفاده کنید.

تیر

ورزش مناسب

سعی کنید که در باشگاهی کاملا امروزی ثبت نام کنید زیرا شما بیش از حد به دنبال تجملات هستید. البته این کار درست نیست اما اگر این موضوع را رعایت کنید، انگیزه شما برای ورزش کردن بالا خواهد رفت. اگر باشگاه شما استخر دارد، حتما از آن استفاده کنید. شناکردن برای شما بسیار مناسب خواهد بود. با یک مربی خصوصی صحبت کنید و کار با دستگاه را از او یاد بگیرید.

رژیم غذایی مناسب

اغلب تیر ماهی ها تغذیه ی نامناسبی دارند و تحت تأثیر احساسات هستند و بر حسب شرایط روحی روانی خود غذا می خورند و یا نمی خورند بنابراین یا اضافه وزن دارند و یا لاغر هستند .

اگر شما جزو تیر ماهی های چاق هستید باید بدانید که ممکن است رژیم گرفتن و محروم ساختن خود از خوردن برای شما سخت باشد و سبب شود تا واکنش افراطی نشان داده و بیش از پیش به سمت مصرف مواد غذایی کشیده شوید.

بنابراین بهتر است هر نوع رژیم لاغری را فراموش کرده و در مورد رژیم نیز باید سعی کنید که مراقبت و دقت خود را افزایش دهید. نباید از هر غذایی که به شما احساس لذت می دهد، استفاده کنید. تغذیه ای سالم و متعادل در پیش بگیرید و یاد بگیرید که حساسیت های خود را کنترل کنید تا بر احساس پرخوری غلبه داشته باشید. با کمی افزایش محدودیت به موفقیت نزدیک خواهید شد.

شما عاشق طعم شیرین و شیرینیجات هستید بهتر است حد تعادل را در خوردن آنها رعایت کنید و از محصولات لبنی و غذاهای تهیه شده از آب مرغ یا آب گوشت و خورش ها ، غذاهای دریایی (از ماهی گرفته تا جلبک) استفاده کنید.

رژیم غذایی بر اساس ماه تولد تیر

مرداد

ورزش مناسب

شما می توانید با ورزش های پرتحرک و شاد مثل حرکات موزون هر چه سریع تر به اهداف خود برسید. در یک کلاس زومبا ثبت نام کنید و درس های آن را به طور منظم بیاموزید. باید سعی کنید که زمان طلایی خود را پیدا کنید.

رژیم غذایی مناسب

شما فرد پرخوری نیستید و رابطه ی خوبی با غذا و به طور کلی تغذیه دارید و علاقه ی زیادی به حفظ ظاهر و تناسب اندام دارید. همیشه مخالف رژیم لاغری هستید و ترجیح می دهید متناسب با اندام و میل خود غذا بخورید. توصیه می کنیم دچار افراط نشوید و در انتخاب مواد غذایی هشیارتر عمل کنید.

شما گوشتخوار هستید و ممکن است مصرف میوه و سبزیجات را فراموش کنید ، مراقب این خطا باشید . می توانید در مورد غذا خوردن نیز برای خودتان جذابیت هایی را ایجاد کنید. سعی کنید از رژیمی استفاده کنید که بشقاب های غدایی متنوعی را در اختیار شما قرار دهد، مثلا می توانید از رژیم غذایی مدیترانه ای استفاده کنید پس تنوع را در رژیم فراموش نکنید.

شهریور

ورزش مناسب

شما فردی هستید که مشتاق روتین های منظمی می باشید پس همانطور که در بخش ورزش و تناسب اندام نمناک گفته ایم باید سعی کنید روتین مراقبتی را انتخاب کنید که به آن عشق زیادی دارید مثلاً فرض کنید در منزل از دستگاه هایی مثل دوچرخه یا تردمیل در مدت زمان مشخص به طور روزانه استفاده کنید یا اینکه در یک باشگاه ثبت نام کنید و هر روز سر ساعت آنجا بروید.زمانی که کار مورد علاقه خود را پیدا کنید، قطعاً به آن پایبند خواهید بود .

رژیم غذایی مناسب

متولدین شهریور سخت گیرترین افراد در خصوص مواد غذایی و تغذیه هستند و هر چیزی را نمی خورند و کالری های دریافتی را اندازه گیری می کنند.

این افراد می توانند از پس رژیم غذایی برآیند زیرا در خصوص لاغری از هیچ چیز فروگذار نیستید.برای رسیدن به تناسب اندام به این افراد توصیه می شود کالری و رژیم خود را محاسبه کنند و حساب کتاب چیزی که می خورند را داشته باشند و انواع دمنوش ها برای رسیدن به تناسب اندام بنوشند و خواب خود را کنترل کنند تا در لاغر شدن موفق گردند .

این افراد از آنجایی که میل زیادی به گیاهخواری دارند بهتر است سبزیجات و میوه ها از هر نوعی را مصرف کنند و از جذب میزان کافی پروتئین غافل نشوند.

ورزش بر اساس ماه تولد شهریور

مهر

ورزش مناسب

همه موفقیت های شما در اجتماع بروز پیدا می کند و باید خودتان را در معرض افراد دیگر قرار دهید و سعی کنید که یک دوست انتخاب کنید و همراه با او به باشگاه بروید و اگر پارتنر تمرینی شما قابل اعتماد نیست، سعی کنید که در کلاس های گروهی مثل زومبا شرکت کنید. قطعاً تنها بودن پیشرفت زیادی را برای شما به وجود نخواهد آورد.

رژیم غذایی مناسب

شما فرد خوش خوراکی هستید اما به حفظ تناسب اندام تان نیز توجه می کنید. دوست دارید غذایتان را سر ساعت مشخصی بخورید و از هر نوع افراطی دور باشید.

شما ترجیح می دهید بهداشت غذایی خود را رعایت کرده و به میزان لازم غذا بخورید و به سختی تن به رژیم های لاغری داده و آن را دنبال می کنید.

برای حفظ تناسب اندام یاد بگیرید که استرس هایتان را کنترل کنید زیرا استرس عامل اصلی اضافه وزن است ، سبزیجات، سالاد، غذاهای بخارپز و غذاهای دریایی بیشتری مصرف کنید. پیشنهاد می کنیم به خودتان اجازه دهید تا در بیرون از منزل نیز غذا بخورید. غذا خوردن در بیرون باعث می شود که برنامه غذایی خود را بهتر رعایت کنید.

آبان

ورزش مناسب

رقابت شخصی برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد و به همین دلیل بهتر است که خودتان را کمی به چالش بکشید. اگر مایلید که این چالش های شما بیرون از منزل باشد، پس بهتر است که کارهایی مثل دوچرخه سواری یا دویدن را در خارج از منزل انجام دهید.

شما عاشق این هستید که خودتان را در معرض دید دیگران قرار دهید، پس سعی کنید استعداد خود را در ورزش مورد نظر پیدا کنید و تحسین دیگران را بر بیانگیزید تا انگیزه تان نیز برای کاهش وزن افزایش پیدا کند.

رژیم غذایی مناسب

شما در برخی دوره ها دچار پرخوری عصبی و یا بی اشتهایی عصبی می شوید ونوع تغذیه ی شما به خلق و خوی و وضعیت روحی روانی تان بستگی دارد. پس قبل از هر چیزی احساسات خود را تحت کنترل در آوریدو در ساعات مشخصی در طول روز غذا میل کنید.

در مورد رژیم هم باید شمارش کالری را در دست داشته باشید و شما فردی هستید که قبل از اقدام به هر کاری باید ذهن خود را آماده کنید.از مصرف دخانیات، قهوه و مواد محرک و غیره بپرهیزید و سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرید.

آذر

ورزش مناسب

ورزش های تیمی و گروهی بیش از تمام ورزش ها برای شما کارآمد خواهد بود می توانید در لیگ های ورزشی عضو شوید، زیرا هیجان شما به شدت افزایش پیدا می کند. بین این لیگ ها می توانید از ورزش هایی مثل کوهنوردی، صخره نوردی یا دوچرخه سواری نیز استفاده کنید.

رژیم غذایی مناسب

قبلا هم در بخش شخصیت شناسی ماههای مختلف در نمناک گفتیم که نقطه ضعف اغلب آذر ماهی ها این است که نمی توانند در برابر غذاهای خوشمزه مقاومت کنند و یک فرد خوش خوراک کم نظیر هستند.

این افراد از رژیم های غذایی گریزانند. پس بهتر است این افراد تغذیه ی سالم و بهداشت زندگی مناسبی را در پیش بگیرند و در مورد غذاهای مختلف اطلاعات کسب کنند زیرا آنها فردی هستند که بدون اطلاعات کافی دست به انجام کاری نمی زنند.

رژیم مناسب متولد ماه های مختلف

دی

ورزش مناسب

در یک باشگاه ثبت نام کنید. شما عاشق وزنه های سنگین خواهید بود و با مربی صحبت کنید تا به شما برنامه تمرینی مناسب و راهنمایی های لازم را بدهد تا دچار آسیب دیدگی نشوید و بتوانید عضله سازی را به طور جدی شروع کنید. باید در وهله اول برای شروع کمی به خودتان فشار بیاورید. شما بسیار پرمشغله هستید، اما حتماً باید زمان خالی را به این کار اختصاص دهید.

رژیم غذایی مناسب

شما هر چیزی که دم دستتان باشد را نمی خورسید و به خوبی تغذیه ی خود را کنترل می کنید و زمان کافی برای غذا خوردن اختصاص می دهید تا مواد مورد نیازبدنتان بهتر جذب شود .محصولات غذایی تازه، میوه و سبزیجات و مواد لبنی را بیشتر و گوشت قرمز را کمتر مصرف کنید.

اگر قرار باشد رژیم بگیرید تا رسیدن به نتیجه آن را دنبال می کنید اما نباید برای رسیدن به تناسب اندام با سخت گیری عمل کرده و بدن تان را از برخی مواد غذایی محروم کنید زیرا ممکن است دچار کمبود ویتامین و مواد معدنی و کلسیم شوید پس بهترین شیوه برای رسیدن به تناسب اندام داشتن تغذیه ای سالم و اجتناب از غذاهای پر کالری و ورزش است . همین کار می تواند باعث کاهش وزن شما در کوتاه مدت شود.

بهمن

ورزش مناسب

در یک کلاس فیتنس در محله خود ثبت نام کنید تا از لحاظ اقتصادی برای شما به صرفه باشد و هزینه رفت و آمد پرداخت نکنید.شما عاشق چیز های مدرن هستید و پس بهتر است که یک باشگاه مدرن را انتخاب کنید و اگر بودجه کافی ندارید، بهتر است به دنبال فعالیت هایی باشید که بتوانید در فضای باز همراه با یک گروه آن ها را انجام دهید و مثلاً می توانید به پارک های مخصوص تنیس بروید .

رژیم غذایی مناسب

برنامه غذایی اغلب بهمن ماهی ها نا منظم و مانند یویو است زیرا غذا خوردن جزو دغدغه های اصلی آنها نیست و هر زمانی که فرصتش را پیدا کنند حتی به حالت ایستاده نیز غذا می خورند.

شما نیز برای رژیم گرفتن ساخته نشده اید و به سختی می توانید رژیم تان را به سروسامان برسانید. این افراد دوست ندارند رژیم غذایی داشته باشند پس بهترین همیار لاغری آنها نوشیدن مایعات مثل دمنوش ها، چای یا آب به اندازه ی کافی است زیرا این افراد در نوشیدن مایعات تنبلند.

در مورد رژیم نیز باید این افراد تحقیقات کامل را در مورد رژیم های ذهنی به عمل بیاورند، زیرا بیش از حد به آنها کمک می کند.متولدین بهمن باید زمانی را برای غذا خوردن اختصاص دهند و از استرس دور باشند و به سمت مواد غذایی سبک، پرانرژی و تازه و غذاهای بخارپز بروند.

اسفند

ورزش مناسب

انگیزه مهم ترین چیز برای شما می باشد.باید فردی را در زندگی داشته باشید تا انگیزه کافی را به شما بدهد و شما رو به جلو هل بدهد تا بتوانید به اهداف خود نزدیک شوید.

زمانی که تصمیم خود را گرفتید، باید سعی کنید از ورزش های آبی مثل شنا کردن استفاده کنید و ورزش هایی مثل دو یا یوگا نیز می توانند به شما کمک کنند و باید تمرین خود را به طور منظم انجام دهید و از لحاظ ذهنی نیز خودتان را برای کاهش وزن آماده کنید .

رژیم غذایی مناسب

ارتباط شما با مواد غذایی بیشتر به وضعیت روحی و میزان استرس تان بستگی دارد. باید یاد بگیرید کمبودها، ترس ها و نگرانی هایتان را کنترل کنید. مواد غذایی دریایی، محصولات لبنی، سبزیجات سبز و غیره را در الویت قرار دهید و قند ها و غذاهای فرآوری شده را از رژیم غذایی تان حذف کنید .

ورزش کاهش وزن و رژیم لاغری ماه تولد شما

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ن/ز.ت
برچسب :
وبگردی