زیباترین پل های جهان
بعضی از زیباترین پل های جهان با سازه های فیزیکی حرفه ای و بی نظیری که دارند جزء مهم ترین جاذبه های توریستی یک کشور محسوب می شوند.

منحصر به فردترین و بی نظیر ترین پل های جهان

پل ها سازه هایی برای عبور از دریاچه ها، دره ها و یا جاده ها هستند و طراحی یک پل بسته به موقعیت و محلی که در آن جای میگیرد تغییر میکند ؛ مثلا پل های سنگی برای قرارگرفتن در رودخانه مناسب می باشند. امروزه پل ها نه تنها برای عبور بلکه شامل آثار جذاب هنری یا سازه های زیبای فیزیکی نیز می شوند در ادامه این بخش از سرگرمی نمناک با چند نمونه از زیباترین پل های جهان آشنا خواهید شد

1. پل راکورتز در آلمان

این پل شگفت انگیز واقع در پارک روملاو ساخته شده در سال 1860 است.این پل بیشتر به نام پل شیطان شناخته می شود و جنس سنگ آن از نوعی سنگ چخماخ می باشد که به شکل نیم دایره روی سطح آب را می پوشاند و با انعکاس تصویر در آب یک دایره بی نقص را شکل می دهد.

 پل راکورتز

 پل راکورتز در آلمان از زیباترین پل های جهان

2. پل ریشه های زنده در هند

در روستایی کوچک که یکی از مرطوب ترن مکان ها روی زمین می باشد و این پل زنده از ریشه های درخت بومی فیکوس الاستیکا تشکیل شده که در جهت خاصی رشد می کند. این پل همچنین توانایی تحمل وزن 1 تا 50 نفر را به طورهمزمان دارد.

پل ریشه های زنده

پل ریشه های زنده از ریشه های درخت بومی فیکوس الاستیکا

3. پل امواج هندرسون در سنگاپور

این پل 36 متر بالاتر از جاده هندرسون می باشد. این پل از فولاد ساخته شده که روی آن از نوعی چوب درخت در جنوب شرق آسیا یافت می شود، استفاده شده است. شکل امواج گونه این پل و چراغ های موجی آن باعث شده که پل هندرسون از زیبایی منحصر بفردی برخوردار باشد.

پل امواج هندرسون

پل امواج هندرسون از زیباترین و بزرگترین پل های جهان

4. پل هلیکس در سنگاپور

سنگاپور همچنین جایگاه پلی دیگر به نام هلیکس است که از وسط رودخانه سنگاپور عبور می کند. ساختار این پل همچون ساختار ((دی ان ای می باشد که در نوع خود در جهان بی همتاست.

پل هلیکس

پل هلیکس از وسط رودخانه سنگاپور 

5. کافه در پل جزیره آئولا در استرالیا

همانطور که از نامش مشخص است این پل نه تنها راهی برای گذر ، بلکه کافه ، مکانی برای حمام آفتاب، کافی شاپ، تئاتر و زمین بازی کودکان نیز دارد. این پل در سال 2003 ساخته شد.

کافه در پل جزیره آئولا

کافه در پل جزیره آئولا در استرالیا از منحصر به فردترین پل های جهان

6. آبشار آبی پل بانپو در کره شمالی

پل بانپو همچنین بعنوان آبشار رنگین کمان مهتاب نیز شناخته می شود. در حوالی رودخانه هان سئول قرار گرفته آب از عمق 20 متری رودخانه تا ارتفاع 43 متری به هوا پمپاژ می شود و به لطف 200 چراغ نصب شده روی پل، شب ها منظره زیبای رنگین کمانی را شکل می گیرد.

آبشار آبی پل بانپو

منظره زیبای رنگین کمانی پل بانپو در کره شمالی

7. پل آسمانی لانگکاوی در مالزی

این پل در قله کوه گونانگ چینچانگ در جزیره پولاو لانگکاوی واقع شده که از روستای اورینتال که در دامنه کوه قرار دارد ، شروع می شود.

پل لانگکاوی

پل آسمانی لانگکاوی در مالزی بی نظیر ترین پل جهان

8. پل کینتای در ژاپن

چیزی که این پل را منحصر بفرد می سازد این است که پل کینتای شمال پنج پل قوسی شکل چوبی است که ساخت آن به سال 1673 بازمی گردد. این پل از مهم ترین جاذبه های توریستی ژاپن شناخته می شود.

پل کینتای

پل کینتای مهم ترین جاذبه توریستی ژاپن

9. پل آرامش در کلگری

طراحی این سازه به شکل مارپیچ و با ستختاری فولادی و با سقفی شیشه ای توسط معمار اسپانیایی طراحی شد. هزینه ساخت این پل 24.5 میلیون دلار بود. روزانه شش هزار نفر از این پل استفاده می کنند.

پل آرامش

طراحی منحصر به فرد پل آرامش در کلگری

بی نظیر ترین و زیباترین پل های معروف جهان

4.612
این مطلب مفید بود ؟111
برگرفته از بخش سرگرمی/ن/ ز.ت
وبگردی