سرفه های خطرناک
زمانی که درد سینه و سرماخوردگی شما طولانی شد باید کمی نگران شوید و برای بررسی های دقیق به متخصص مراجعه کنید .سرفه های خطرناک که نشانه ی بیماری های جدی هستند علائمی دارند.

سرفه های خطرناک که نشانه ی بیماری های تهدید کننده هستند

سرماخوردگی های رایج معمولاً با سرفه همراه است که ممکن است خسته کننده باشد. سرماخوردگی زود درمان نمی شود و حداقل یک هفته زمان می برد، اگر سرماخوردگی و سرفه از بین نرفت مفهوم آن این است که از مریضی جدی تری رنج می برید. شما ممکن است از نسخه های خانگی هم استفاده کرده باشید، مثل:سیر ، زردچوبه ، عسل ، آبلیمو و... و شاید به دکتر هم مراجعه کرده باشید. اگر به شما کمکی نکرد مفهوم آن این است که نیاز به بررسی بیشتری دارید.

سرفه هایی که خبر از بیماری خطرناکی می دهند

1. بیماری سل : اگر شما سرفه های خونی و درد قفسه سینه و احساس خستگی و کاهش وزن و تب داشته باشید و این روند سه هفته یا بیشتر ادامه داشته باشد ممکن است بیماری سل باشد که با آنتی بیوتیک درمان میشود.

2. copd (انسداد ریه) : اگر سرماخوردگی و سرفه شما با احساس تنگی قفسه سینه، خس خس کردن و تنفس های کوتاه و سرفه های خلطی همراه باشد شما از بیماری مزمن انسداد ریه رنج می برید که با تجویز داروهایی از سوی پزشک متخصص درمان می شود.

ذات الریه

نشانه های بیماری ذات الریه

3. ذات الریه : اگر سرماخوردگی و سرفه بیشتر از 10 روز طول بکشد و دمای بدن شما بالاتر از 102 درجه فارنهایت برسد و همچنین در تنفس مشکل داشته باشید و نیز سرفه های خشکی که در شب بدتر می شود، این بیماری ذات الریه است که با آنتی بیوتیک درمان میشود.

4. سیاه سرفه : اگر شما مدت طولانی است که سرما خورده اید و سرفه می کنید و انتهای سرفه صدای زیادی را تولید می کند، این بیماری سیاه سرفه است و درمان آن آنتی بیوتیک است.

5. سرطان ریه : در برخی موارد اگر سرماخوردگی و سرفه مدت زیادی طول بکشد و با خلط های خونی رنگ و درد قفسه سینه و درد هنگام پریدن همراه باشد ممکن است علامتی از سرطان ریه باشد.

سرفه های خطرناک , نشانه بیماری کشنده در سرفه ها

4.354
این مطلب مفید بود ؟468
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
برچسب : درمان سرفه
وبگردی