سندروم ثروت
هر آنچه که در رابطه با سندروم ثروت را که قصد دارید بدانید ما در این مقاله برای شما بیان خواهیم نمود.

همه چیز درباره سندروم ثروت در کودکان

سندروم بچه ثروتمند به میزان زیادی به ثروت پدر و مادر اشاره نمی کند بلکه بیشتر بر سر حمایت از آموزش ، کمبود آموزش و یا هیچ یک از آن ها، در انجام کارها توسط فردی صورت می گیرد
سندروم بچه ثروتمند نیز به عنوان " افسردگی" شناخته می شود ، اما تنها به کودکان والدین ثروتمند اشاره نمی کند.
 
منشا اصطلاح " سندروم ثروت در کودکان " چیست ؟
اگرچه انجمن های روانی سندروم بچه ثروتمند را تشخیص نمی دهند تا تشخیص بالینی رسمی داشته باشند ، مردم شروع به استفاده از این اصطلاح از دهه 90 کردند ، ابتدا در کتاب طلایی ظاهر شد. دراین کتاب، نویسنده درباره اینکه کودکان در پناه خانواده های ثروتمند اغلب رفتارهای غیرمسئولانه دارند و فاقد همدلی هستند صحبت می کند. هر دو نتیجه مستقیم پناه دادن بیش از حد به کودکان هستند، حمایت بیش از حد آن ها و پر کردن کمبودهای آنها با هدایا و پول اما چطور می توانیم بدانیم که آیا ما " سندروم بچه ثروتمند " را در کودکان خود داریم ؟
 
سندروم ثروت
ریشه اصلی سندروم ثروت در کودکان

نشانه های سندروم ثروت در کودکان

نیازی نیست پول زیادی داشته باشید تا از این سندرم عذاب بکشید. در حقیقت، مورد افسردگی به واسطه این سندرم بیشتر و بیشتر در کودکان و نوجوانان خانواده های طبقه متوسط رایج است. والدینی که زمانی را برای پرورش کودکان اختصاص نمی دهند، آیا نتیجه مسئولیت های آن ها است یا کمبود دیدار، به آن ها هدیه می دهند تا شکاف را پر کنند.
 
یکی از نشانه های اولیه سندروم ثروت در کودکان هنگامی است که کودکان اغلب خستگی خود را بیان می کنند، آن ها با وجود داشتن اتاقی پر از اسباب بازی و هر نوع ابزار جدید، این کار را می کنند.
اگر می خواهید کودکان را آرام کنید و یا از کج خلقی و عصبانیت جلوگیری کنید ، ممکن است به آن ها چیزی بدهید اما متاسفانه، این امر موجب تشویق این سندروم می شود . به عبارت دیگر، اگر برای هر کاری که انجام می دهند و یا برای خوب رفتار کردن به آن ها پاداش بدهید، می تواند تاثیر منفی یکسانی داشته باشد.
 
یک راه دیگر که ممکن است باعث تشویق سندروم بچه ثروتمند شود این است که برای آن ها هدایای گران قیمت بخرید ، حتی اگر موقعیت ویژه ای نباشد ، یا نیازهای خانواده را به منظور خرید یک چیز خاص برای کودک فدا کنید  این نوع نگرش ها در واقع خطری برای سلامت عاطفی و جسمی کودکان هستند.

این سندرم چگونه می تواند بر کودکان تاثیر بگذارد ؟

عوارض سندروم ثروت در کودکان چیست؟

اغلب کودکانی که تحت تاثیر قرار می گیرند اعتماد به نفس پایینی دارند و انگیزه خود را از دست می دهند.
کودکان نمی توانند ناامیدی را تحمل کنند چون آن ها معتقد هستند سزاوار همه چیز هستند. آن ها با مشکلات خودشان مقابله نمی کنند. کودکان بر این باورند پدر و مادر همیشه برای حل آن ها کمک می کنند ، عدم حساسیت آن ها باعث می شود آن ها فاقد نظم و انضباط باشند
آن ها سطوح بالایی از استرس و اضطراب را در شکست های تحصیلی نشان می دهند کودکان زمان سختی را برای حفظ روابط هارمونیک با همکلاسی های خود دارند. آن ها برای چیزهای بی اهمیت عصبانی می شوند و در نتیجه خیلی ناراحت می شوند.
کودکان اغلب در رفتارهای مضر مثل مصرف الکل یا مصرف مواد مخدر دخیل هستند.

جلوگیری از سندروم ثروت در کودکان

سندروم ثروت در کودکان

پیشگیری از سندروم ثروت در کودکان

می توانیم از سندروم ثروت در کودکان جلوگیری کنیم ؟
درک تلاش های والدین برای حفظ سبک زندگی خانواده از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
همچنین کودکان باید بدانند برای بدست آوردن چیزها تلاش کنید و گاهی اوقات باید سخت کار کنید. در عین حال، ما باید به آن ها یاد بدهیم علاوه بر لذت بردن از آن چیزها، باید یاد بگیریم چگونه آنها را حفظ کنیم .
کودکان باید درک کنند که باید مسئول باشند و این نیاز به جایزه ندارد. ما باید به آن ها یاد بدهیم میز را مرتب کنند، سطل زباله را بیرون ببرند، اتاق ها را تمیز کنند. فعالیت ها ارزش های آن ها را تقویت خواهند کرد.
والدین نیز باید کودکان را با دنیای واقعی لمس کنند. آن ها باید یاد بگیرند چطور برای دیگران ارزش قائل شوند و چطور به دیگران احترام بگذارند. 
با کودکان بودن نیز یک عمل عشق است. با انجام این کار، والدین می توانند به کودکان کمک کنند تا با اخلاق و احساسات درست رشد کنند. همچنین کودک را زمانی که محدودیت هایی برای آن ها اعمال می کنید ، دوست دارید. آن ها باید تلاش کنند تا آنچه را که می خواهند به دست آورند. 
ناامیدی بخشی از یادگیری است و یاد گرفتن نحوه برخورد با آن ضروری است. با آموزش دادن به آن ها، رشد عاطفی و روانی آن ها را تشویق خواهید کرد که به آن ها کمک می کند بزرگ سالی شاد باشند. درک تلاش های والدین برای حفظ بهترین سبک زندگی خانواده از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

پیشگیری از سندروم ثروت در کودکان و عوامل آن

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برگرفته از بخش سبک زندگی / ک.ک / ن
وبگردی