خطرناک ترین شغل
برخی شغل ها در جهان بسیار سخت هستند و در عین حال بسیار خطرناک می باشند، در ادامه با شغل های خطرناک جهان در سال 2019 آشنا می شوید.

10 تا از خطرناک ترین شغل ها در سال 2019

افراد هر روز که به سر کار می روند ، خطرهای زیادی در کمین آنها است. مخصوصاً اگر شغل هایی مثل راننده کامیون، کارگری ساختمان یا پرواز هواپیما داشته باشند.
اما چه شغل هایی بیشتر از همه خطرناک هستند؟ برای دانستن این موضوع می توانید نگاهی به آمار مرگ و میر بیاندازیم.
شغل هایی در جهان هستند که هر سال 100 هزار مرگ به علت آن ها ثبت می شود، اما می توان تضمین کرد که هر تخصصی اگر درست انجام شود، خطر برای آن وجود نخواهد داشت.
در این بخش از سرگرمی نمناک 10 تا از خطرناک ترین شغل ها را در سال 2019 به شما معرفی خواهیم کرد.

1. کارگران مسئول قطع درختان از خطرناک ترین شغل ها

این شغل بالاترین آمار مرگ و میر را به خود اختصاص داده است، که تعداد مرگ و جراحت از بین 100 هزار کارگر، 135 نفر در این شغل می باشد که برابر با 91 مرگ در سال است، به همین دلیل این شغل به خطرناک ترین شغل در سال 2019 تبدیل شده است، نه تنها از نظر فیزیکی چالش برانگیز است بلکه حمل اره برقی سنگین و افتادن درخت ها نیز می تواند خطر بزرگی برای این افراد باشد.

2. ماهیگیری و شغل های مربوط به ماهیگیری

ماهیگیری تجاری با ماهیگیری که افراد در روزهای معمولی به سراغ آن می روند، متفاوت است، این شغل دومین شغل خطرناک در سال 2019 در جهان معرفی شده است و میزان مرگ و میر آن از هر 100 هزار نفر به 86 نفر می رسد، علت مرگ و میر هم می تواند وضعیت آب و هوایی، تصادف های وسایل حمل و نقل و یا غرق شدن قایق باشد.

3. خلبان و مهندس هواپیما از خطرناک ترین شغل ها

در حالی که رانندگی کردن از خلبان بودن خطرناک تر است ، اما این شغل آمار مرگ و میر بالایی دارد، به طور میانگین 55.5 جراحت و 75 مرگ به علت این شغل آمار گرفته شده است و اغلب آن ها به دلیل سقوط هواپیما بوده است.
 مهندس هواپیما

خلبان و مهندس هواپیما

4.سقف ساز یکی از خطرناک ترین شغل ها

چون که باید هر روز چند ساعت روی بلندی بایستید، پس عجیب نیست که این شغل خطرات زیادی داشته باشد، آمار مرگ و میر برای این شغل 48.6 است و بیش از 100 مرگ هر ساله بر اثر این شغل اتفاق می افتد، احتمالا علت آن هم پرت شدن از بالای سقف و بلندی است.

5. جمع کنندگان مواد بازیافتی

جمع کردن زباله و مواد بازیافتی نیز جزء شغل های خطرناک محسوب می شود، درصد مرگ و میر این شغل 34.1 بوده و بیشترین علت آن هم تصادف این افراد در خیابان هنگام انجام شغل یا تصادف کامیون با دیگر ماشین ها است .

6. کارگران فلز و آهن از خطرناک ترین شغل های دنیا

کار کردن با جرثقیل ها و ترازوهای فلزی و آهنی قطعا خطرناک خواهد بود، مخصوصا موادی که با آن ها کار می کنند ، سنگین باشد، درصد مرگ و میر در این شغل 25.1 در هر 100000 کارگر است که با پرت شدن یا افتادن اتفاق می افتد.
خطرناک ترین شغل ها

کارگران فلز و آهن یکی از خطرناک ترین شغل های جهان را دارند

7. راننده های کامیون و سایر راننده ها از شغل های سخت و خطرناک

حتما می دانید که پشت فرمان نشستن خطرات خود را دارد، حتی رانندگی تا محل کار نیز خطرات خود را دارد، بنابراین تصور کنید که چقدر می تواند خطرناک باشد که هر روز شعلتان نشستن پشت ماشین باشد، راننده های کامیون نیز خطر بیشتری را به جان میخرند و آمار جراحت و مرگ و میر بین ان ها 24.7 می باشد، یعنی تعداد 918 مرگ در سال که بیشترین امار مرگ و میر مربوط به یک شغل می باشد.

8. مدیران کشاورزی، دامداران و کشاورزان

حتی با پیشرفت تکنولوژی در دهه اخیر باز هم کشاورران و دامداران مجبورند که با لوازم سنگین کار کنند، آن ها با تعداد زیادی از لوازم موتوری مثل تراکتورها و دستگاه های چمن زنی نیز کار می کنند که متهم اصلی امار مرگ 23.1 در بین آن ها می باشد.

9. سرپرست کارگران ساختمانی از خطرناک ترین شغل های جهان

عجیب است که خود شعل کارگری ساختمانی جزء ده شغل خطرناک در جهان نیست، اما سرپرستی آن ها جزء این ده شغل است، آمار مرگ کارگران 18 اما برای سرپرستان ان ها این عدد 134 می باشد، معمولا این افراد توسط دیگران به پایین پرت می شوند.
شغل های خطرناک

خطرناک ترین شغل های جهان

10. باغبان ها و کارگران فضای سبز

شاید تعجب کنید که شغل اخر مربوط به باغبان ها است، معمولا متصدیان محوطه فصای سبز اغلب در معرض حمله دیگران و اجسام تیز آن ها قرار می گیرند، آمار مرگ و میر بین آن ها 17.4 است، با این که این شغل اخرین شغل خطرناک است، اما امار مرگ و میر آن پنج برابر آمار مرگ و میر در حالت میانگین است.
مطمئنا شغل های بسیار سختی وجود دارد که حتما جایشان در این لیست خالی است و نمیتوان این لیست را جامع دانست اما در هر صورت این جدیدترین مطلبی است که با این موضوع یعنی خطرناک ترین شغل جهان منتشر شده است.
علاوه بر این شغل ها باید گفت که شغل کارگران معدن، آتشنشانان محترم و کارگران تخلیه فاضلاب به خصوص در برخی مناطق جزو سخت ترین و خطرناک ترین شغل های جهان محسوب می شود.

 

سخت ترین و خطرناک ترین شغل های دنیا در سال 2019

2.6153
این مطلب مفید بود ؟8172
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب /ن
برچسب : مصاحبه شغلی
وبگردی