قوانین کاهش وزن
افراد چاق برای لاغری دیگر نیازی به رژیم غذایی و ورزش های سنگین ندارند بلکه می توانند با پیروی از قوانین جالب کاهش وزن به سادگی به اندام ایده آل خود برسند.

قوانین کاهش وزن که عجیب و تاثیر گذارند

کمتر خوردن+حرکت بیشتر = کاهش وزن . هرکسی که تا به حال سعی در کم کردن وزن داشته، احتمالا این معادله قدیمی را شنیده است.

در این بخش از تناسب اندام نمناک قرار نیست که این استراتژی قدیمی تکذیب شود، چرا که واقعا روشی کارآمد است اما روش های دیگری هم هستند که از نظر علمی برای کاهش وزن ثابت شده اند و هچنین جالب تر از روش قدیمی هستند و ممکن است حتی خیلی از افراد چیزی درباره آن ها نشنیده باشند.

ممکن است برخی از این روش ها عاقلانه به نظر نرسند اما امتحان آن ها نه تنها ضرری نخواهد داشت، بلکه شاید جواب هم بدهد! بهترین قسمت آن ها چیست ؟ این که در هیچ کدام از این روش ها شخص احساس محرومیت از غذا و گرسنگی نمی ‎کند . پیروی از این روش ها برای شخص به عادت های طولانی مدت تبدیل می ‎شوند. این روش ها را بخوانید و شروع به کاهش وزن کنید.

9 قانون عجیب در کاهش وزن که از نظر علمی هم ثابت شده اند

1. خریدن غذا با پول نقد

اگر شخصی مایل به کم کردن وزن است بهتر است که به جای خریدن غذا با کارت های اعتباری ، آن ها را با پول نقد خریداری کند . براساس مطالعات ، پرداخت پول نقد ممکن است شخص را ترغیب کند که غذای سالم تری خریداری کند . برای رسیدن به این نتیجه، محققان خرید ناهار 2314 دانش آموز مدارس دولتی را در کلاس های اول تا دوازدهم بررسی کردند .

آن ها دریافتند در مدارسی که غذا با پول نقد خریداری می ‎شود، خرید 42% از دانش آموزان شامل غذا های سالم مثل میوه و سبزیجات تازه ومقدار کمی شیرینی جات بود و از طرفی دیگر ، در مدارسی که دانش آموزان از کارت های اعتباری برای خرید غذا استفاده می ‎کردند، فقط 31 درصد از بچه ها غذا های مغذی خریداری می‎ کردند .

این نتایج فقط در مورد افراد جوان صادق نیست و یافته های مشابهی در بزرگسالان نیز وجود دارد . برای صرفه جویی در مصرف کالری ، بهتر است در رستوران ها و فروشگاه ها ، مواد غذایی را با پول نقد حساب کنید .

قوانین کاهش وزن

جالب ترین و راحت ترین راه کاهش وزن

2. خوردن شکلات های بسته بندی شده

اگر عشق به شکلات مانع از دست دادن وزن شما شده، روشی وجود دارد که می ‎تواند به شما کمک کند. طبق مطالعات صورت گرفته در سوئد بسته بندی کردن شکلات ها باعث می ‎شود که تمایل فرد به خوردن شکلات کمتر شود.

برای رسیدن به این نتیجه ، محققی به شرکت کنندگان در این آزمایش ، به طور جداگانه شکلات های بدون بسته بندی و شکلات های بسته بندی شده داد و وی دریافت که شرکت کننده هایی که شکلات های بسته بندی در اختیار داشتند 30% کمتر از کسانی که شکلات های بدون بسته بندی داشتند خوردند. این امر می ‎تواند به این دلیل باشد ، که وقتی خوردن چیزی سخت به نظر برسد، تمایل افراد به مصرف آن کمتر می ‎شود .

3. خوردن میان وعده قبل از خوردن غذا

ممکن است عجیب به نظر برسد اما خوردن چیزی قبل از غذا می ‎تواند باعث کاهش وزن شود .

بله، خوردن بیشتر می ‎تواند به شخص در کم کردن وزن کمک کند. سلسله مطالعات خارج از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا نشان داد که خوردن یک سیب و یا یک کاسه سوپ سبک قبل از خوردن غذا می ‎تواند کل کالری دریافتی در طول وعده غذایی را تا 20 درصد کاهش دهد که ممکن است ناچیز به نظر برسد ، اما با در نظر گرفتن این که متوسط کالری دریافتی از یک وعده غذایی 1212 باشد، صرفه جویی 20 درصد فقط یه بار در روز کافی است تا به شخص در کم کردن 23 کیلو در سال کمک کند .

لاغری بدون گرسنگی

علمی ترین قوانین کاهش وزن را بدانید

4. مهم نیست که شخص از چه رژیم غذایی ای پیروی می ‏کند

تحقیقات نشان داده اند که بیشتر رژیم های غذایی که افراد با هدف کاهش وزن از آن ها پیروی می ‎کنند ، نتایج یکسان داشته اند. بر اساس 25 مطالعات اخیر صورت گرفته بر روی کسانی که از رژیم های غذایی متفاوت پیروی می ‎کردند، معلوم شد که نتایج رژیم اکثر آن ها مثل هم بوده است و نتیجه نهایی این است که:هر رژیمی که شخص از آن پیروی می ‎کند، در واقع همان رژیم مناسب برای آن فرد است .

5. جویدن بیشتر غذا

آیا به دنبال راهی آسان و بی دردسر برای کاهش وزن هستید ؟ چه کسی دنبال چنین راهی نیست ؟ طبق تحقیقات منتشر شده در مجله آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی ، جویدن بیشتر غذا می ‎تواند به کاهش وزن شخص کمک کند و محققان دریافتند که مشارکت کنندگان در این مطالعه، به جای بیشتر جویدن غذای خود مقدار غذایی که می‎ خورند را کاهش می ‎دهند و البته دلیل آن مشخص نیست، اما یک نظریه این است که جویدن بیشتر غذا باعث می ‎شود تا شخص آهسته تر غذا بخورد و منطقی است ، وقتی سرعت خوردن غذا کاهش می ‎یابد ، این اجازه به مغز داده می ‎شود که تمامیت آنچه خورده می ‎شود را ثبت کند و احساس سیر شدن در فرد زودتر ایجاد شود و با گذشت زمان، خوردن کمتر در هر وعده غذایی می ‎تواند به کاهش جدی وزن کمک کند .

6. خوردن ماکارونی سرد برای کاهش وزن

با قرار دادن ماکارونی در یخچال می‎ توان به راحتی آن را به یک غذای رژیمی تبدیل کرد . با توجه به اطلاعات منتشر شده در مجله تغذیه و متابولیسم، هنگامی که ماکارونی در یخچال قرار می ‎گیرد، کاهش درجه حرارت باعث تغییر ساختار شیمیایی آن به چیزی به نام " نشاسته مقاوم " می‎ شود که می‎ تواند به آب کردن چربی های بدن کمک کند و البته برای آن که این نشاسته مقاوم پایدار باشد و از بین نرود نباید دوباره ماکارونی را گرم کرد .

قوانین طلایی لاغری

قوانین علمی و عجیب کاهش وزن 

7. خوردن کربوهیدرات ها در شب

در حالی که ممکن است "کم کردن کربوهیدارت" یک جمله کلیدی برای کاهش وزن باشد، این نکته باید مورد توجه قرار بگیرد که لازم نیست شخص برای لاغر شدن کربوهیدرات را به طور کل از برنامه غذایی خود حذف کند. دانستن این ترفند کوچک می ‏تواند به کسانی که درصدد کاهش وزن هستند کمک کند که فقط شب ها کربوهیدرات بخورند .

طبق دو تحقیق به عمل آمده ، پیروی از این نکته می ‎تواند یک بلیط برنده برای کسی که خاستار کاهش وزن است باشد. برای رسیدن به این یافته ها، دانشمندان گروهی شامل 100 شخص چاق ( افراد دارای بی اِم آی بالای 30) را مورد مطالع قرار دادند که این گروه به دو گروه تقسیم شدند و به مدت شش ماه، هر دو گروه از رژیم های غذایی یکسان و مغذی پیروی می ‎کردند و با این حال، افراد یک گروه در طول روز کربوهیدرات مصرف می ‎کردند و افراد گروه دیگر در طول شب کربوهیدرات مصرف می ‎کردند و بعد از شش ماه، افراد گروهی که در طول شب کربوهیدرات مصرف می ‎کردند 36% چربی بیشتری نسبت به افراد گروه دیگر که در طول روز کربوهیدرات مصرف می‎ کردند از دست داده بودند. در نتیجه، این استراتژی برنده شد .

8. بوییدن عطر میوه ها

خیلی از افراد تمایل زیادی به درست کردن اسموتی با میوه های مختلف دارند . طبق آنچه در بخش تناسب اندام نمناک می خوانید مطالعات نشان داده اند که بو کردن سیب های تازه ی سبز، موز و گلابی می ‎توانند اشتها را مهار کنند و جذابیت دسر های شیرین را برای شخص کمتر کنند. دانشمندان حدس می ‎زنند که این امر ممکن است به این دلیل باشد که عطر میوه ها باعث می ‎شوند شخص انتخاب های بهتر و سالم تری داشته باشد .

بوییدن میوه ها برای لاغری

9. توجه کردن به زمان خوردن غذا

کسانی که درصدد کاهش دادن وزن خود هستند ، باید عادت خوردن میان وعده های متعدد را کنار بگذارند. اگرچه سال ها، محققان تصور می‎ کردند که خوردن غذا در اواخر شب می‎ تواند سرعت سوخت و ساز بدن را ترسیع کند و به آب شدن چربی های بدن کمک کند اما مطالعات اخیر به عمل آمده بر روی حیوانات نشان می‏‎ دهد که کاملا بر عکس این امر صحیح است .

محققان برای رسیدن به یافته های خود 400 موش را مورد آزمایش قرار دادند. رژیم غذایی این موش ها سرشار از چربی، ساکارز و فروکتوز بود و کالری مصرفی همه موش ها یکسان بود ، با این تفاوت که بعضی موش ها مجاز به خوردن غذا در هر زمانی که می ‎خواستند بودند ، در حالی که به گروه دیگر فقط 9 تا 12 ساعت در روز دسترسی به غذا داده می ‎شد .

موش ها در گروهی که در طول زمان خاصی مجاز به خوردن غذا بودند نسبت به گروه دیگر لاغر تر بودند ، با وجود این که تحقیقات بیشتری باید در این زمینه انجام شود اما صرف نظر از آنچه که خورده می ‎شود ، رژیم غذایی محدود با زمان می ‎تواند روشی موثر برای کاهش وزن باشد ، مثلا اگر شخصی ساعت 9 صبح صبحانه می‎ خورد بهتر است بعد از ساعت 9 شب دیگر چیزی میل نکند.

قوانین جالب کاهش وزن که از نظر علمی هم ثابت شده اند

410
این مطلب مفید بود ؟82
منبع : eatthis / بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ن/ز.ت
برچسب :
وبگردی