ناامیدی
همه اتفاقاتی که برای افراد در زندگی ، چه خوب و چه بد می افتد ، درسی همراه خود دارد ، ناامیدی نیز از آن دسته اتفاق های منفی است که 4 درس بزرگ به ما می دهد.

درس هایی که نا امیدی به شما می دهند

از آنجا که شما نمی توانید به طور کامل از ناامیدی در زندگی خود اجتناب کنید، باید یاد بگیرید چگونه به وجه مثبت هر یک از افراد و اتفاقات نگاه کنید همه ی چیزهایی که برای افراد در زندگی اتفاق می افتد، چه خوب و چه بد ،درسی همراه خود دارند به طور کلی، آن دسته از اتفاق هایی که منفی هستند، بیشتر به ما درس می دهند.
 
 ناامیدی

 4 درس بزرگ که ناامیدی به ما می آموزد

از نا امیدی، چه چیزی می توانید در زندگی یاد بگیرید

بعضی افراد، از میان نا امیدیهای بزرگ که بیرون می آیند ،بسیار قوی تر می شوند یک نام برای آن وجود دارد:انعطاف پذیری. این اصطلاح از فیزیک می آید به عنوان مثال، مواد تشکیل دهنده ای را که از حالت نرمال خود خارج و دوباره به حالت طبیعی خود باز می گردند، توصیف می کند. در مورد این که چرا نا امیدی وجود دارد، باید به یاد داشته باشید، که زندگی پر از مشکلات و درگیری هاست ، هیچ دنیای کاملاً درخشان و خوش آب و رنگی وجود ندارد، فقط موجوداتی که در طول زندگی خود واقعا زندگی می کنند، بهترین کاری که می کنند توانایی تبدیل موقعیت منفی خود به لذت و خوش بینی ست. 
ناامیدی

چه چیزی از ناامیدی می آموزید 

مهمترین چیز در دوران سختی، این است که از نگرش های شکست خورده خود دفاع کنند و از رشد روزافزون خود بیشترین بهره را ببرند. این بخش از نمناک ،در مورد نگرش های مثبتی است که می تواند به شما کمک کند، از نا امیدی در زندگی خود درس بگیرید و اگر این چیزی است که شما می خواهید انجام دهید ،در مورد آن مطالعه کنید. تجربیات نا امید کننده ،از انواع ناامیدی هایی که ممکن است در زندگی بوجود آید، وجود دارد:شکست، اخراج، خیانت، دروغ، بی اطلاعی .

برخی از عمیق ترین علل ناامیدی ها

  • از دست دادن عزیزان
  • مشکلات مالی
  • از دست دادن شغل
  •  مهاجرت اجباری
  • خشونت 

ناامیدی

علت های ناامیدی و مقابله با آن

می توانید از نا امیدی در زندگی یاد بگیرید ،اما نمی توانید همه چیز را در زندگی کنترل کنید متاسفانه، این درس پس از گذار از نا امیدی های بزرگ، می آید. شما، باید بدانید که تنها چیزهایی که می توانید کنترل کنید، نگرش، تصمیم گیری، احساسات و اقدامات خودتان است. تمرکز بر چیزهایی که نمی توانید کنترل کنید ،اتلاف کامل انرژی است.

فواید و نکات مثبت در مورد ناامیدی که می توانید در زندگی بدست آورید

ناامیدی به شما می آموزد که :
1.صبور باشید :
برای دوری از ناامیدی مهم است که صبر کنید شما میدانید که نمیتوانید همه چیز را در زندگی کنترل کنید، به خصوص چیزهایی که تحت کنترل دیگران است. این نوعی نگرش است، آنچه که شما می توانید کنترل کنید، نگرش خودتان است و اجتناب کردن از همه چیز در مدت زمان طولانی به شما آسیب خواهد زد. شما باید از آنچه که برای شما خوب نیست، دور بمانید و زمانی که از بابت نامناسب بودن چیزی یا تصمیمی اطمینان حاصل کردید، یا وقتی هیچ ضمانتی نیست «نه» بگوئید، و در روابط خود احترام، خلوص و صداقت بخواهید. چشم انداز خود را در مورد مشکلات خود داشته باشید، تمام ابعاد مشکلتان را تحلیل کنید به این ترتیب شما قادر به دیدن آن از دیدگاه دیگر هستید و تصمیمات آینده بهتر را اتخاذ خواهید کرد.
 
 ناامیدی

 فواید و نکات مثبت که از ناامیدی می آموزیم

2.بپذیرید:
یاد بگیرید ،که چطو مواردی که در گذشته رخ داده را قبول کنید و بپذیرید که دیگر نمیتوان آنها را تغییر داد بهترین راه برای رهایی از نا امیدی، استفاده از شأن خودتان است.تلاش برای تغییر وضعیتی که نمی تواند تغییر کند، مگر اینکه فقط بدتر شود باعث خستگی و نا امیدی شما خواهد شد. 
 
  ناامیدی

علل ناامیدی و راهکارهای درمان آن

3.قدر زمان را بدانید:
قدر آنچه رو به جلو است را بدانید؛ برخی از افراد هرگاه که درد و احساسات منفی، غصه و نارسایی را تجربه می کنند، استعفا می دهند، یا تسلیم می شوند به طوری که انگار هیچ چیز خوبی در ماهیت آن جریان وجود نداشته باشد. به جای آن نگرش ناسالم، از هر اتفاقی تجربه ای مثبت حاصل کنید نگرشهای مثبت را تشخیص دهید، آن ارزش را که سزاوار آن است، به جا آورید، آن را تغذیه و از نو متولد کنید. بین خوب و بد، تعادل ایجاد کنید و بدانید که اینکه زمان همه چیز را حل میکند ،کاملا درست است و دیدن مشکلات شما، مهمتر از آن است که هرکاری انجام دهید  پیش از آنکه، کاری انجام دهید و یا چیزی را که از گفتنش پشیمان میشوید بگوئید، اجازه بدهید گاهی نگاهی بیندازید و هرچیزی را از دورنمای خود ببینید. 
دریافت کمک، خوب و لازم است چرا که ممکن است در سکوت رنج ببرید و هر چیز را سخت تر از آنچه که باید باشد، تجربه کنید با این حال، نیازی به نگرانی نیست، وقتی که از دوستان یا متخصصان کمک بگیرید، توجه داشته باشید که سلامت روان شما در معرض خطر است.
 
ناامیدی

چه درس هایی از ناامیدی می آموزید

4.در مورد خودتان فکر کنید:
بله، موانعی وجود دارد، اما اهداف زندگی خود را از دست ندهید ، نا امیدی های زیادی وجود دارد که هیچ ارتباطی با ماموریت شما در زندگی ندارد. ماموریت؟ حال خوب شما!این یک مرحله ضروری است، قبل از اینکه بتوانید به دیگران کمک کنید چیزهای بسیار زیادی وجوددارد، که می توانید از نا امیدی در زندگی یاد بگیرید. شما واقعا می توانید امید خود را بازگردانید ،و یک آینده جدید را پیش رو ،از خودتان ببینید .فراموش نکنید،که صبر، امید و استقامت، نگرش های ضروری در زندگی، خواهندبود.

چرا ناامید می شویم و چه چیزی از ناامیدی می آموزید ؟

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ف
وبگردی