حرکات ورزشی
در این بخش از مجله سلامت نمناک حرکات و کارهای مهم مراقبت از سلامت و خوش اندامی بدن در طول استفاده از رایانه را به صورت مرحله به مرحله برایتان جمع آوری کرده ام که مشاهده می کنید.

ورزش هنگام کار با کامپیوتر

کار با کامپیوتر به مرور زمان اگر با حرکات اصلاحی و مراقبت های مهم از بدن همراه نباشد مشکل آفرین خواهد بود پس برای حفظ سلامت خود همانطور که در ادامه این بخش از سلامت نمناک خواهیم گفت، این مراحل را دنبال کنید:

حرکاتی اصلاحی برای افرادی که کار با کامپیوتر انجام می دهند

درست بنشینید:
اولین قدم برای حفظ سلامت اندام در حین کار با کامپیوتر نشستن درست است. حتما کمر باید در حالت صاف قرار گیرد و به هیچ وجه غوز نشود.
 
حرکات اصلاحی:
 
حرکت گردن:
گردن در حالت صاف قرار گیرد و سر آرام به عقب و جلو حرکت داده شود بعد از 10 مرتبه انجام این حرکت جهت حرکت سر را به سمت چپ و راست تغییر دهید.
 
شانه ها:
شانه ها را به سمت جلو و عقی با حالت غلط حرکت دهید این حرکت فشار کار بر روی شانه هایتان را تسکین می بخشد.
 
حرکات اصلاحی

حرکات ورزشی مناسب هنگام کار با کامپیوتر 

بازو و شانه ها:
بهترین حرکت برای بازوها و شانه ها این است که دستها را مقابل سینه روبروی هم قرار دهید و از هم دور کرده و دوباره به هم نزدیک کنید این حرکت برای جلوگیری از افتادگی سرشانه ها و ضعف عضلات بازو بسیار مفید است.
حرکت دوم شانه: 
دستها را روی شانه قرار دهید و کتف ها را به صورت چرخشی به سمت جلو و عقب بچرخانید.
 
حرکات ورزشی

حرکات ورزشی برای کمر

کمر:
دستها را به حالت 90 درجه  در کنار بدن نگاه دارید و بدون اینکه آنها خم و راست شوند به وسیله کمر البته به صورتی که انگار می خواهید پشت سر را نگاه کنید به طرفین حرکت کنید. چپ و راست.
یک بند مثل تصویر بردارید و در حالت ایستاده با دستانتان در پشت سر نگاه دارید
پاها را کمی از هم فاصله دهید
به همان حالت که دستها پشت سر و پاها باز هستند به سمت پایین خم شوید طوری که بدنتان در حالت 90 درجه قرار گیرد و دوباره به حالت صاف و قبلی بازگردید.
 
حرکات اصلاحی

نکاتی هنگام کار با کامپیوتر 

راه بروید:
برای بازگشت گردش خون به حالتی که تمام اعضای بدن به راحتی در جریان آن باشند از جا بلند شده و چند دقیقه راه بروید این کار برای تمام اعضای بدن بعد از کار با کامپیوتر مهم و نیاز است.
 
چشم ها راببندید:
بعد از 30 دقیقه کار با کامپیوتر دست از کار کشیده و دستانتان را مقابل چشم ها بگذارید تا شانس ضعف چشم در شما ایین بیاید و چشمانتان تقویت شوند.
 

نفس عمیق

حرکاتی مفید برای بدن

عادات خوب و دوست داشتنی بدنتان را انجام دهید:
بهترین حالت برای بدن حالت آرامش و ریلکسی است که کشیدن چند نفس عمیق و نوشیدن آب در فواصل زمانی مناسب و به دفعات کافی یکی از ضرورت های این امر است.

 

ورزش های مناسب در حین کار با کامپیوتر + تصاویر

4.441
این مطلب مفید بود ؟365
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک /ن
برچسب : ورزش درمانی
وبگردی