انگیزه در ورزش
انگیزه در ورزش از موارد مهم در شروع ورزش کردن است ما با داشتن انگیزه می توانیم به اهداف مان در هر مسیری برسیم یکی از این اهداف می تواند ورزش باشد.

بهترین راه کارها برای حفظ انگیزه در ورزش

باشگاه رفتن و ورزش کردن در شروع بسیار سخت است و گاهی اوقات تنها چیزی که شما را وادار به این کار می کند، فقط هیجان آماده کردن ساک ورزشی است. هر روز رویای اندام خوب در سر شما نخواهد بود و به همین دلیل ممکن است که انگیزه هر روزه نداشته باشید. در این مورد تنها کاری که می توان انجام داد، این است که دلیلی برای ورزش در ذهنتان باشد که در این بخش از ورزش و تناسب اندام نمناک راه کارهایی را به شما معرفی خواهیم کرد که انگیزه شما را برای ورزش روزانه بالا خواهد برد.

ورزش

راهکار هایی برای انگیزه در ورزش کردن

1. اهداف خود را بنویسید و به آن ها نگاه کنید :

افراد در طول روزمره های زندگی معمولا دچار فراموشی می شوند و باید چیزی باشد که اهداف آن ها را مدام بهشان یادآوری کند.

می توانید اهداف خود را در طولانی مدت روی برگه بنویسید و جلوی دید بگذارید تا هر وقت که توانستید به آن نگاهی بیاندازید و سپس بعد از 4 تا 6 هفته می توانید پیشرفت خود را ببینید و دوباره انگیزه بگیرید.

2. سعی کنید که با بهترین دوستتان ورزش کنید :

باید سعی کنید وضعیت مکان ورزشی خود را به جای مثبتی تبدیل کنید و بهترین حالت این است که با بهترین دوست خود به یک مکان خصوصی برای ورزش کردن بروید که ورزش با دوست نزدیک انگیزه فرد را به طرز زیادی بالا می برد.

ورزش با دوستان

3. قبل از هر چیز برنامه ورزشی داشته باشید :

در هفته قطعا کار های زیادی دارید. ممکن است در این بین یادتان برود که باید به ورزش بپردارید و به همین دلیل بهتر است که برنامه هفتگی مشخصی برای ورزش در طول هفته داشته باشید تا احتمال صرف نظر از آن پایین بیاید و همچنان با پشتکار به آن ادامه دهید.

4. پلی لیست موزیک مورد علاقه خود را آماده کنید :

سعی کنید آهنگ هایی را انتخاب کنید که انگیزه شما را برای ورزش های سنگین تر بالا ببرد.

5. پذیرای روحیه رقابت طلبی خود باشید :

افراد با روحیه رقابتی در ورزش بهتر کار می کنند تا بدون این روحیه. زمانی که احساس رقابت داشته باشید، توانایی و انرژی شما برای انجام فعالیت های ورزشی بالا می رود.

رقابت طلبی

6. زمان ورزش در منزل را هنگام پخش برنامه تلویزیونی مورد علاقه انجام دهید :

هنگام پخش برنامه مورد علاقه راحت تر می توانید به ورزش خود پایبند باشید و تمرکز خود را حفظ کنید.

7. سعی کنید که ورزش خود را در محیطی انجام دهید که کاملاً مطابق میلتان باشد :

باید محیط ورزش را کاملا مطابق سلیقه خود درست کنید. در این صورت انگیزه شما نیز برای ورزش بالاتر می رود و همچنین از رنگ هایی استفاده کنید که کاملا انرژی زا می باشد و دیرتر شما را خسته خواهد کرد.

انگیزه در ورزش

8. به صحبت های انگیزشی در مورد ورزش گوش فرا دهید :

خواننده و هنرمند های بسیاری اندام های بسیار عالی دارند و در مورد ورزش سخنرانی های زیادی انجام می دهند. سعی کنید به صحبت های آن ها گوش دهید تا هرچه بیشتر پشتکار خود را به کار بگیرید.

9. موزیک ویدیو را فراموش نکنید :

هنگام ورزش کردن می توانید از موزیک ویدیو های مختلف استفاده کنید و سعی کنید حرکات خود را با ریتم موزیک انجام دهید تا هم اعتماد به نفس شما افزایش پیدا کند و هم انرژی و انگیزه بیشتری برای ادامه کار داشته باشید.

10. پیشرفت های خود را ثبت کنید :

هر چند وقت یک بار سایز خود را اندازه بگیرید که با این کار می توانید پیشرفت خود را بسنجید. زمانی که پیشرفت کرده باشید، انگیزه شما برای ادامه کار بالاتر می رود و البته نباید این کار را هر روز انجام دهید انجام این کار به صورت ماهانه عالی و کافی است.

ثبت رکورد ها

11. هر چند وقت یک بار یک مربی خصوصی بگیرید :

بازی کردن و تمرین کردن در باشگاه در بین افراد گروه بسیار هیجان انگیز است اما باید سعی کنید هر چند ماه یک بار یک مربی خصوصی بگیرید و حداقل یک روز را فقط با او تمرین کنید. این کار باعث می شود که تمامی حرکات را به خوبی و به طور صحیح یاد بگیرید و کمترین آسیب به شما وارد نشود.

12. آلارم خود را دور از دسترس قرار دهید :

یکی دیگر از کارهایی که باعث می شود از رختخواب بلند شوید و فعالیت خود را آغاز کنید، این است که هنگام بیدار شدن بلافاصله از جای خود برخیزید اما چگونه می توان این کار را انجام داد. یکی از بهترین روش ها این است که آلارم گوشی خود را تنظیم کنید و آن را در نقطه دیگر اتاق قرار دهید که نزدیک به تخت خواب نیست و با به صدا در آمدن آن باید از جای خود بلند شوید و آن را قطع کنید که این کار باعث می شود که خواب از سر شما بپرد.

13. ورزش صبح هنگام را آغاز کنید :

ورزش صبح هنگام مزیت های بسیار فوق العاده ای دارد که یکی از آن ها افزایش سلامت مغز می باشد و علاوه بر آن وقتی که فرد روز خود را با انرژی و کار مفید آغاز کند، انگیزه این را پیدا می کند تا کل روز خود را به انجام کارهای مفید بپردازد و در نتیجه هرگز به کارهای بیهوده دست نزند.

ورزش صبحگاهی

14. زمان مناسب خود را پیدا کنید :

بدن هر فرد زمان مخصوص خود را دارد مثلا بعضی از افراد مایلند که نیم ساعت هر روز عصر دوچرخه سواری کند و این کار باعث می شود که انرژی آن ها افزایش پیدا کند و شما نیز باید تایم مخصوص بدن خود را پیدا کنید و در آن زمان به انجام فعالیت های ورزشی بپردازید و با این کار بهره وری بدن شما نیز بالا خواهد رفت و زودتر به هدف خود دست خواهید یافت.

15. این حقیقت را بپذیرید که باید ورزش کنید:

اگر می خواهید وزن کم کنید و سالم باشید، قرص، رژیم به تنهایی و جراحی پلاستیک، هیچکدام نمی توانند جای تحرک داشتن را بگیرند پس باید ورزش کنید اما حتماً ورزش نباید در باشگاه باشد و یا ساعت ها وقت ببرد بلکه شما می توانید ورزشی راحت را در خانه انجام دهید و به خود انگیزه دهید.

16. از ورزش وسیله ای برای خود بسازید:

ورزش وسیله ای برای رسیدن به هدف که همان کاهش وزن و رسیدن به اندامی متناسب است. اگر آن هدف را از دست بدهید، دیگر پایبند ماندن به ورزش بسیار سخت خواهد شد پس با دید دیگری به ورزش بنگرید زیرا باید تمرینات برای شما ارزشمند باشند، چه به هدف تان برسید و چه نه.

ورزش رزمی

17. شیوه ورزشی خود را بیابید:

روند رایج ورزش شامل چیزهایی مانند باشگاه ها، دستگاه های هوازی و کلاس های فیتنس می شود که گاهی فکر کردن به انجام این کارها سبب می شود اصلا به دنبال ورزش نباشیم . شما بهتر است خودتان هرگونه فعالیتی را که دوست دارید انجام دهید و اگر از باشگاه خوش تان نمی آید در خانه ورزش کنید.

18. سبک زندگی خود را تغییر دهید:

در گذشته زندگی ها پویاتر بود و افراد تحرک زیادی داشتند اما امروزه به علت مدرن شدن و استفاده ازوسایل برقی که انجام کارها را راحت می کند و یا استفاده از کامپیوتر، تلویزیون، اتومبیل و گوشی تلفن که موجب تنبلی افراد شده ، همه کم تحرک تر از گذشته شده اند.

اگر این وسایل ارتباطی را از خود دور نکنید و دائما از آنها استفاده کنید مشکلاتی برای سلامتی ایجاد می شود. بهتر است تحرکتان را بیشتر کنید از این وسایل کمتر استفاده نمایید و با انجام حرکات ورزشی و تغییر سبک زندگیتان ، زندگی پویاتری داشته باشید.

سبک زندگی

چه چیزی شما را از ورزش کردن باز می دارد؟

عادت به فعال بودن نداریم

قرار دادن ورزش در برنامه برخی افراد که تا به حال ورزش برنامه ریزی شده انجام نداده اند ، موجب استرس، اضطراب و حتی ناخشنودی می شود زیرا برای گنجاندن یک برنامه ورزشی باید در نحوه زندگی و زمانبندی تغییرات اساسی ایجاد کنند.

دنیای امروز چندان نیاز به تحرک ندارد

اگر طرز زندگی شما طوری است که بسیار بی تحرک هستید و نیازی ندارید برای انجام امورات زندگی فعالیتی انجام دهید ، انجام ورزش بعد از سال ها بی تحرک ماندن، برایتان دشوار است.

به ورزش نگاهی لوکس و تفننی داریم

همه ما می دانیم برای تندرستی، کیفیت زندگی و مدیریت وزن لازم است ورزش کنیم اما همچنان سعی داریم راهی مانند ( مصرف قرص، رژیم غذایی، جراحی پلاستیک و... ) برای فرار از ورزش پیدا کنیم و بدون مجبور بودن به ورزش کردن از تمام فواید آن بهره مند شویم.

رژیم لاغری

ورزش را بیهوده یا دشوار می دانیم

متأسفانه خیلی از ما تصورات منفی از ورزش داریم و ورزش را خسته کننده، بی فایده، سخت، تکراری می دانیم. با این تصوراجای تعجب نیست که میلی بری انجام ورزش نداشته باشیم.

فوراً نتیجه را نمی بینید

اگر ورزش نکنید معمولاً هیچ اتفاقی به این زودی ها نمی افتد و عواقبش را نمی بینید. ورزش نکردن پیامدهایی مانند افزایش وزن، ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت و سرطان را در بردارد اما همه این ها برای متقاعد کردن ما به ورزش کردن کافی نیستند، زیرا نگران بودن بابت چیزی که اتفاق نیفتاده سختگیرانه است.

علت نداشتن انگیزه در ورزش و بهترین راه برای ایجاد آن

4.382
این مطلب مفید بود ؟7111
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک /ن /م.ح
وبگردی