بارداری و خیانت همسر
علت خیانت مردان در دوران بارداری می تواند نادیده گرفته شدن آن ها و کاهش رابطه زناشویی باشد اما روش هایی وجود دارد که می توانید در این دوران از خیانت همسرتان جلوگیری کنید.

دوران حساس بارداری و خیانت همسر

تمام عشق و احساس زنی که پیوند زناشویی با همسرش می بندد متعلق به او است و به نوعی بیشتر وقت خود را برای محبت کردن به مردش سپری می کند. اما تمام این عشق و علایق به ناگاه دستخوش تغییراتی می شود تغییراتی که به دنبال احساس مادر شدن پدیدار می شوند و دنیا را به طرز عجیبی برای زن متحول می کند.

مادری که افکارش پرت فرزندی می شود که قرار است نه ماه در وجود خود بزرگش کند همان چیزی که حاضر نیست به هیچ عنوان آسیبی به آن وارد شود، اضطراب و استرس عجیب و غریبی در دلش ایجاد می شود و اولویت و دغدغه اصلی اش سلامت و احساس امنیت فرزندش می شود.

بارداری

به طور کلی می توان گفت بارداری تاثیر مثبت و بسزایی در رابطه زناشویی و بالا رفتن صمیمیت زوج دارد ولی از طرفی چنانچه تعامل و مدیریت در زندگی زناشویی آن هم در دوران بارداری برقرار نباشد ممکن است زن و شوهر در این ایام از همدیگر دور شده و حتی پدیده خیانت نیز رخ دهد و با رخ دادن این اتفاق ناخوشایند و تلخ درگیری های ذهنی بسیار زیادی در زن شکل می گیرد بالاخص زمانی که خیانت همسرش را در دوران بارداری ببیند دقیقاً زمانی که قرار است پدر فرزندش باشد. در چنین شرایطی چه چیزی در انتظار یک زن بارداری که مورد خیانت همسرش قرار گرفته است، می باشد؟

بخش بارداری و نوزاد نمناک با گردآوری مطلب جامعی درباره خیانت دیدن خانم های باردار و علل آن در صدد کمک به جلوگیری از این پدیده تلخ و رفع مشکلات بوجود آمده به واسطه آن بر آمده است با ما همراه باشید تا با مطالعه این مطلب کاربردی بتوانید کنترل درستی بر زندگی خود در برابر مشکلات داشته باشید.

خیانت شوهر در بارداری

علل خیانت مرد در دوران بارداری زن

برای اکثر افراد سوال پیش می آید که دلیل این که مردان در دوران بارداری همسرشان به آنها خیانت می کتند چیست؟ باید بدانید که این خیانت را تنها در وجود خود مرد بایستی جستجو کرد.

چنانچه بخواهیم یک مورد از سر منشا خیانت مردان در دوران بارداری را بررسی کنیم می توان به این نتیجه رسید که بیشتر مردانی که به همسر خود در دوران بارداری خیانت میکنند در هر حال دیر یا زود چه در دوران بارداری و چه در هر برهه دیگر این خطا را انجام می دهند و خیانت در دوران بارداری توجیه کاذبی بیش نیست. مخصوصاً زمانی که گیر می افتند بارداری را بهانه و دلیلی بی شرمانه برای خیانت خود عنوان می کنند.

مشکلات دوران بارداری

تغییرات در رابطه زناشویی به واسطه دوران بارداری

واقعیت این است که روابط جنسی با همسر به خاطر دوران بارداری دستخوش تغییرات بسیار جدی می شود. و زن ها به خاطر ترس از آسیب دیدن فرزندشان رابطه جنسی را با همسر خود در این دوران به حداقل می رسانند. تغییراتی که از لحاظ جسمی و روحی در دوران بارداری برای زن ها ایجاد می شود امکان دارد در میل جنسی آنها و همسرشان بسیار تاثیر گذار باشد.

بعضی از خانم ها در زمان بارداری با افزایش میل جنسی روبرو می شوند اما برخی دیگر هیچ تمایلی به ایجاد رابطه جنسی و زناشویی ندارند و حس ناخوشایندی به آنها دست می دهد مخصوصاً در سه ماه اول بارداری امکان دارد رابطه جنسی منجر به بد خلقی، خستگی، درد و حالت تهوع در مادر شود.

رابطه زناشوی در بارداری

نادیده گرفته شدن منشا خیانت مردان

جالب است بدانید که خیانت مردان در دوران بارداری می تواند ناشی از نادیده گرفته شدن باشد و لزوماً نداشتن رابطه جنسی نیست که مرد را دچار اشتباه می کند در واقع زمانی که مردها متوجه میشوند که از طرف همسر خود نادیده گرفته شده اند و به خاطر بارداری دیگر توجهی به آنها نمی شود و نیازهایشان نیز تامین نمی شود پدیده ای به نام خیانت در زندگی مشترک شان سایه سنگینی می اندازد.

رابطه جنسی برای بسیاری از مردان نوعی نزدیکی عاطفی محسوب می شود بنابراین هنگامی که زن باردار میشود و میل و رغبتی برای رابطه درونی نیست به تدریج مرد احساس درماندگی می کند و نه تنها از نظر جنسی بلکه از لحاظ عاطفی نیز سرکوب می شود و بیشتر آنها ترس از این دارند که مبادا به دنیا آمدن فرزندشان اولویتی که داشتن را خدشه دار کند و مادر نوزاد را به همسر خود ترجیح دهد.

آیا تغییر ظاهر و اندام زنان در دوران بارداری می تواند دلیل قانع کننده برای خیانت از سوی شوهر باشد؟

همیشه این تفکر وجود دارد چون زنان در زمان حاملگی اندام و قیافه ی خود را از دست می دهند بنابراین این عامل زمینه ای برای خیانت مردان فراهم می آورد ولی واقعیت نشانگر این موضوع است که اغلب مردان معتقدند که زنان در دوران حاملگی جذابتر و تو دل برو تر می شوند.

زنان در دوران بارداری

فهمیدن خیانت مرد در دوران حاملگی

در ابتدا مطمئن شوید که خیانتی در کار است

زنان حامله همیشه باید به مسایلی که در رابطه ی زن و شوهری در زمان حاملگی پیش می آید توجه کنند چرا که دوران حاملگی یک برهه ی مهم در زندگی هر زن و مردی است که پیش می آید و به تبع، مشکلاتی نیز به همراه دارد.

در این زمان زن باید بیشتر به مرد توجه کند چرا که بعضی از این رفتارها مانند:نداشتن رابطه ی جنسی، چت و گوشی بازی، به ظاهر خود بیشتر توجه کردن، بیشتر وقت خود را در بیرون از خانه سپری کردن شاید از نشانه های خیانت توسط مرد باشد.

البته با این مطلب هدف این نیست که هر رفتاری نشانگر خیانت است و شما باید مدام هر رفتار وی را چک کنید بلکه منظور این است که برای داشتن فرزندی سالم و شاداب محیط خانه را از لحاظ عاطفی طوری امن کنید که فرزندتان در یک خانه گرم و پر محبت متولد شود.

نشانه های خیانت

در دوران حاملگی هورمونها بر افکار و احساسات غلبه می کنند و زن بسیار حساس و زود رنج می گردد پس زود به دنبال محکوم کردن شوهرتان به خیانت نباشید و از قضاوت کور کورانه پرهیز کنید و چنانچه رفتار مشکوکی دیدید به جای متهم کردن در ابتدا مطمئن شوید و بعد با یک بزرگتر یا فردی که به وی اعتماد دارید در میان بگذارید و اگر درجه ی اطمینانتان در رابطه با خیانت بالا بود به طور منطقی با وی صحبت کرده و در مورد کارش توضیح بخواهید و دلیل این کارش را بپرسید چرا که مخفی کاری و گول زدن یکی از نشانه های بارز خیانت محسوب می گردد اگر به طور مستقیم او را به خیانت محکوم کنید صد در صد او منکر این عملش خواهد شد و اگر می خواهید از خیانت همسرتان مطمئن شوید در ابتدا در این مورد خوب تحقیق کرده و مدارک و شواهد کافی به دست آورید.

تشخیص خیانت مرد

سلامت روحی و جسمی خود و کودکتان را در درجه اول اهمیت قرار دهید

کلمه ی خیانت همیشه نگران کننده و استرس زا است و کنار آمدن با آن نیز واقعا دردناک می باشد مخصوصا اگر زنی که در دوران حاملگی به سر می برد و از طرف شوهر خود نیز خیانت دیده است اگرچه کنار آمدن با این شرایط بسیار سخت و غیر قابل توصیف است اما باید این موقعیت را مدیریت کرده و به نوعی با آن کنار آمد.

شخص خیانت دیده نباید بگذارد تا این کار بر سلامت روحی و جسمی خود و نوزادش صدمه وارد کند و تا زمان زایمانش باید بتواند خود را از لحاظ روحی و جسمی ساپورت کرده و تا حد امکان از جو نا آرام خانه برای مدتی هرچند موقتی برود و از هرگونه استرس دوری کند تا بتواند یک زایمان راحت و کم فشار داشته باشد و یک فرصت برای تصمیم گیری برای آینده به خود بدهد تا بتواند به خوبی در این مورد بیندیشد و بعد یک تصمیم عاقلانه اتخاذ کند.

خیانت شوهر

از نکوهش کردن خود اجتناب کنید

وقتی که زنی از خیانت همسرش اطمینان حاصل کرد افکار منفی بیشماری به سراغش خواهد آمد مثلا چنانچه به خاطر حاملگی، زیبایی و اندام خود را از دست داده اید و یا اگر به خاطر کودکتان از توجه به همسرتان غافل شده اید پس به خاطر این مسایل خودتان را نکوهش نکنید.

اگر فردی در دوران سخت حاملگی به زنش خیانت کند پس فردی است که می تواند در هر زمانی چه حاملگی چه غیر حاملگی خیانت کند و هیچ دلیل و علتی هم برای خیانت در زمان بارداری ندارد خیانت شوهر به زنش به دلیل بی توجهی و کم گذاشتن زن نیست پس خودتان را سرزنش نکنید و به خاطر اشتباه شوهرتان خودتان را تقصیر کار ندانید.

افکار دوران بارداری

برای حل این مشکل به مشاوره مراجعه کنید

اگر واقعا پی بردید که همسرتان به شما خیانت کرده پس بهتر است که به یک فرد قابل اعتماد و کسی که خارج از اعضای خانواده است رجوع کنید و برای حل این مشکل و از بین بردن تنش ها و جو نا آرام خانواده به مشاوره مراجعه کرده و از او کمک بخواهید.

در ابتدا تمامی مسایل به وجود آمده را برای مشاور توضیح دهید و با او به خوبی صحبت کنید در این مورد اول می توانید خودتان به تنهایی و بدون همسرتان به مشاوره مراجعه کنید و از دید و منظر خودتان قضیه را برایش توضیح دهید و در نوبت دوم اگر دوست داشتید به همراه شوهرتان بروید در جلسات اولیه ی مشاوره سعی کنید به تنهایی به نزد مشاوره بروید تا آزادانه بتوانید حرفهایتان را بگویید و تبادل نظر کنید البته در مراجعات وقتی به همراه شوهرتان هستید نیز باید بتوانید افکارتان را به راحتی در نزد شوهرتان به مشاور انتقال دهید چرا که در این زمان مسئله به هر دوی شما مربوط است.

مشاوره رفتن با همسر

همچنین یک مشاوره با تجربه و متبحر می تواند در این زمینه کمک شایان و قابل توجهی به شما بکند که حتی زوایای دیگری که از دید شما پنهان مانده بود نیز برایتان آشکار گردد.چرا که مشاور بارها و بارها با چنین مواردی بر خورد کرده و اکنون می داند که دقیقا شما در چه وضعیتی هستید و دارای چه احساساتی می باشید.

او با طرح سوالهای مناسب سعی خواهد کرد که شما را آرام کند و راه حل مناسب برای حل این مشکل به شما ارائه دهد تا بتوانید این برهه ی واقعا سخت و دردناک را پشت سر بگذارید البته ناگفته نماند که منظور ما از مراجعه به مشاور این نیست که شما با نزدیکانتان درد و دل و صحبت نکنید بلکه هدف این است که با مراجعه به متخصص این کار بتوانید به راحتی این مراحل سخت را پشت سر بگذارید.

مشاوره

چگونگی حفظ روابط عاشقانه و صمیمی خود را با همسرتان در دوران بارداری

در زمان بارداری با توجه به شرایطی که مادر دارد طبیعی است که مشکلاتی به وجود می آید ولی باید با راهکارهای عاقلانه و مناسب به رفع این مشکلات پرداخت و از خیانت در این زمان جلوگیری کرد. در ادامه سعی داریم شما را با روشهایی آشنا کنیم که با عمل به آن در دوران بارداری از سرد شدن همسر و خیانت جلو گیری خواهد شد.

بالا بردن اعتماد به نفس شوهرتان

سعی کنید بیشتر به شوهرتان توجه و دقت کنید به او اعتماد به نفس بیشتری بدهید به او ثابت کنید که در زندگیتان در هر شرایطی او در مرکز اهمیت قرار دارد به نیازهای عاطفی او توجه کنید به او بگویید که پدر بسیار خوبی خواهد شد تا نسبت به زندگی بیشتر دلگرم گردد با هم برای تولد فرزندتان برنامه ریزی کنید و در یادگیری مهارتهای مربوط به والدین باهم تمرکز کنید.

سعی کنید در مورد شرایط خاص بارداری با هم صحبت کنید از خوبی ها و توجه های شوهرتان در این زمان حرف بزنید تا اعتمادبه نفسش بالا برود اگر دکتر در مورد روابط زناشویی ممنوعیتی به شما نداده نیازهای شوهرتان را اجابت کنید و برای حفظ صمیمیت و ایجاد یک رابطه ی عاطفی قوی تمام سعی و تلاش خود را به کار ببندید.

در دوران بارداری نباید خیانت را به عنوان پایان یک رابطه ی زناشویی تلقی کرد بلکه این می تواند به عنوان زنگ هشداری باشد که زن و شوهر را از خواب غفلت بیدار کند حتی بعد از خیانت هم می توان روابط را بهبود بخشید باید توجه کرد که نوزادی که در راه است با عشق و محبت و توجه هر دو والد می تواند خوشبخت باشد اگر گزینه های بهتری برای جلوگیری از خیانت در دوران بارداری دارید پس نباید فرصت ها را ازدست بدهید.

رابطه عاشقانه حاملگی

درباره ی شرایط زندگی زناشویی در دوران بارداری گفتگو کنید

برای داشتن یک زندگی با دوام باید زن و شوهر با هم یک ارتباط قوی و منسجم داشته باشند چرا که داشتن یک زندگی آرام و بی دغدغه و بی هیاهو برای دوران حاملگی یک زن از شرایط لازم می باشد قبل از اینکه تغییرات زندگی هم چون طوفانهای سهمگین بنیان خانواده را دستخوش تغییر کند باید حتما زن و شوهر مشکلات خود را حل کنند و دروازه های ارتباط سازگار را باز نگه دارند.

بعد از شنیدن خبر حاملگی همسرتان در کنار او بنشینید و در مورد راهکارهایی که برای کاهش میل جنسی تاثیر گذار است گفتگو کنید اگر به همسرتان بگویید که اگر من میلی به داشتن رابطه ی جنسی نداشتم ولی در عوض کارهای دیگری میتوانیم انجام دهیم او با کمال میل گوش خواهد داد علاوه بر آن رابطه ی جنسی تنها محدود به نزدیکی نیست بلکه ماساژ، بیان عشق و نوازش کردن نیز می تواند نیازهای جنسی مرد را برآورد کند.

رابطه در بارداری

برنامه ریزی برای ایجاد رابطه عاطفی عمیق

در یک زندگی مشترک آنچه در الویت است داشتن رابطه ی عاشقانه با همسر می باشد از تکرار سفارشات و فرستادن پیامک های تکراری به شوهرتان پرهیز کنید مثلا هی به او گوشزد نکنید که لباسها را از خشکشویی تحویل بگیرد بلکه برایش یک پیامک با احساس و عاشقانه بفرستید و به او بگویید که چقدر عاشقش هستید و منتظرید که زودتر شوهرتان را ببینید.

برای هر چه عمیقتر شدن رابطه می توانید هر دو برای خرید سیسمونی بروید یا ناهار را در یک رستورانی که مورد پسندتان است سپری کنید و تا تولد بچه میتوانید روزهای عاشقانه ی بسیاری را در سکوت و آرامش سپری کنید.

رابطه عاطفی بارداری

اگر پزشکتان شما را از داشتن رابطه منع نکرده پس به نیازهای شوهرتان پاسخ دهید

اگر پزشک داشتن رابطه ی جنسی را برایتان ممنوع نکرده فقط به خاطر اینکه با این کار آسیبی به کودکتان نرسد از این کار امتناع نکنید و داشتن یک رابطه ی عاشقانه را حذف نکنید چرا که در دوران جنینی داشتن رابطه ی جنسی تهدیدی برای سلامت نوزاد نیست نوزاد تا زمانی که در کیسه آب قرار دارد در امنیت به سر می برد.

البته برخی روابط نیز می تواند برای جنین خطر ساز باشد و در این موارد باید بیشتر مواظب بود مثلا برخی بیماریها اگر کنترل نشوند ممکن است به جنین آسیب برساند همچون (عفونت و قارچ و تبخال) در ماه های آخر بارداری هم رابطه ها باید کنترل شده باشند به نحوی که فشار و وزن زیادی روی شکم نیفتد.

رابطه جنسی بارداری

رابطه های عاطفیتان را سرشار از هیجان کنید

سعی کنید قرارهای عاشقانه هفتگی طرح ریزی کنید و حتی بعد از تولد نوزادتان نیز اینـکار ادامه دهید البته اوایل تولد نوزاد سعی کنید این قرار های عاشقانه را در منزل برگزار نمایید.

همیشه و در همه جا از همسرتان تعریف کنید بدون هیج دلیل و علتی او را سورپرایز کنید پایان هفته ی خود به بهترین نحو برگزار کنید سعی کنید عشق و محبت را به همسرتان منتقل کنید پیام های عاشقانه ای بنویسید و در جیبش قرار دهید وقتی که دست در جیبش می کند با پیدا کردن آن به یاد شما بیفتد و فکر شما اجازه ندهد که به زن دیگری توجه کند.

از دلایل اصلی خیانت در دوران بارداری می توان به اضطراب تغییر در زندگی مشترک، مسایل و مشکلات عاطفی اشاره کرد اگر به همسرتان شک کردید پیش از اینکه اقدامی بکنید باید مطمئن شوید که خیانتی اتفاق افتاده است هرگز خودتان را در این مورد سرزنش نکنید به مشاور مراجعه کرده و از او کمک بخواهید و سلامت خود و فرزندتان را در الویت قرار دهید.

علل خیانت همسر در بارداری و راه حل آن

3.99
این مطلب مفید بود ؟72
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی