تولد
فواید شکست خوردن
انسان های موفق بدون شک شکست هایی در زندگی تجربه کرده اند و از آنها درس گرفته و به موفقیت رسیده اند پس اگر از فواید شکست خوردن آگاه باشیم می توانیم آن را مدیریت کرده و از شکست پل پیروزی بسازیم.

چرا میگن شکست پل پیروزی است؟

 همه ما شکست را در زندگی تجربه کرده ایم که این شکست می تواند کوچک یا بزرگ باشد. این شکست ها در زندگی تجربه های مختلف و گاهی اوقات افکار منفی را در سر ما ایجاد کرده اند. زمانی که در چیزی شکست می خوریم، دو انتخاب پیش رو داریم. می توانیم دوباره به موفقیت فکر کنیم و این مسیر را ادامه دهیم یا این که تسلیم شویم و کامل از اهدافمان دست بکشیم.

 قطعا انتخاب راه اول بهتر است زیرا شکست نباید شما را متوقف کند. بلکه باید باعث شود که راه خود را انتخاب کنید. در این قسمت از سبک زندگی و رازهای موفقیت نمناک دلایل منطقی را به شما نشان می دهیم که چرا شکست پلی به سمت پیروزی است.

شکست

شکست یادآوری می کند که انجام هیچ کاری راحت نیست

زمانی که طرز فکر صحیح داشته باشیم ، می توانیم بفهمیم که شکست نشان دهنده سختکوشی ما بوده است. یعنی هدفی که داریم به راحتی به دست نمی آید در نتیجه انگیزه ما برای آن بالاتر می رود . شکست به ما حقیقت را یادآوری می کند که باید انگیزه و تلاش چند برابری داشته باشیم.

 شکست به شما درس می دهد

بیل گیتس گفته که من موفقیت را جشن می گیرم اما علت موفقیتم را درس گرفتن از شکست می دانم. زمانی که شکست می خوریم، چیزهایی را یاد می گیریم، نکاتی را متوجه می شویم ریسک هایی را می شناسیم که قبلا هرگز با آن ها آشنا نبودیم و در نتیجه مسیر رسیدن به موفقیت برای ما هموارتر می شود، زیرا درس های بسیار زیادی در این مسیر یاد گرفته ایم.

بیل گیتس

شکست انگیزه را برای کامل بودن بالا می برد

شکست به ما کمک می کند نواقص خود را بشناسیم. ما را مجبور می کند که فرایند انجام کار را در نظر بگیریم. به ما کمک می کند که به تدریج پیش برویم تا به حد عالی و کامل برسیم.

شکست طرز فکر را قدرت می بخشد

یک طرز فکر قوی به ما کمک می کند که بتوانیم مسیر رسیدن به پیروزی و موفقیت را بهتر از قبل در پیش بگیریم. شکست عاملی برای باز شدن ذهن ماست ، طرز فکر ما را قوی تر می کند و تجربیاتمان را بالا خواهد برد .

شکست خوردن

شکست باعث می شود که قدر موفقیت را بیشتر بدانید

زمانی که بعد از شکست های متعدد به موفقیت می رسیم ، قطعاً قدر آن را بیشتر می دانیم زیرا متوجه می شویم که موفقیت به راحتی به دست نمی آید , در نتیجه به راحتی هم آن را از دست نمی دهیم.

 گاهی اوقات شکست فرصت هایی را برای موفقیت نشان می دهد

شکست همچنین می تواند عاملی برای ایجاد فرصت ها باشد تا ما را زودتر به موفقیت برساند. در واقع شکست خوردن در بعضی از چیرها مثل کارهای تجاری خودش راه های دیگری را به ما نشان می دهد که شاید موفقیت ما را سریع تر حاصل کنند.

رونالدو

 شکست نشان می دهد که آیا هدفی که تعیین کرده اید درست است یا خیر

زمانی که شکست می خورید دوباره اهدافتان را بازیابی می کنید . حتما با خودتان بسنجید که آیا مسیری که در پیش گرفته اید یا هدفی که انتخاب کرده اید، برای شخص شما مناسب است یا نه. در نتیجه خودتان را با دیگران مقایسه نمی کنید و دوباره به بازیابی شرایط می پردازید.

 شکست اتفاقی است که اکثر افراد موفق آن را تجربه می کنند

افراد موفق در مسیر رسیدن به موفقیت، شکست های زیادی را تجربه می کنند . چنانچه در نمناک اشاره شده است زمانی که داستان زندگی افراد موفق را بخوانید، می بینید که اکثر آن ها چند شکست را حتی در نزدیک ترین حالت موفقیت تجربه کرده اند . این شکست می تواند تجربیات کوچک و بزرگ باشد اما بخش اعظمی از موفقیت را شامل میشود.

درس گرفتن از شکست

شکست بزرگترین معلم است

سریع ترین جاده برای رسیدن به موفقیت زمانی است که شما از شکست ترسی نداشته باشید زیرا شکست خودش بزرگترین معلم برای شما در مسیر رسیدن به موفقیت می باشد. به شرطی که با شجاعت از آن استقبال کنید.

شکست باعث می شود که به پتانسیل های خود پی ببرید

یکی از بزرگترین راز های موفقیت این است که قدرت درونی خود را بشناسید. شکست خودش پتانسیل های درونی شما را نشان می دهد. همچنین شما را به سمت غیر ممکن ها سوق می دهد ، محدودیت ها را شناسایی می کند و طرز فکر تان را باز نگه می دارد.

فواید شکست خوردن

شکست به شما شخصیت می دهد

هیچ کس دوست ندارد در زندگی شکست بخورد زیرا تجربه سختی است اما شکست به شما شخصیت می دهد . یعنی شما را با تجربه تر از افراد دیگر می کند و نشان میدهد که شجاعت دارید ، اشتباهاتتان را می پذیرید اما تسلیم نمی شوید و در نتیجه بعد از رسیدن به موفقیت بیشتر به خودتان افتخار می کنید.

 شکست نشان می دهد که چه کسی هستید

دو نوع انسان در جهان وجود دارد. افرادی که شکست را یک اتفاق شخصی می دانند و فکر می کنند این شرایط دائمی است و تسلیم می شوند . نوع دوم افرادی که از شکست به عنوان یک درس استفاده می کنند و آن را یک دوره کوتاه مدت می دانند , در نتیجه شکست به شما نشان می دهد که چند مرده حلاج هستید.

فواید شکست خوردن ؛ چرا شکست پل پیروزی است؟

520
این مطلب مفید بود ؟200
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/س
وبگردی