عروس خوب
ارتباط با خانواده همسر یکی از سخت ترین و مهم شرایط بعد از ازدواج می باشد، از این رو شما باید نکاتی را به عنوان عروس در زمان برخورد با مادر شوهر رعایت کنید.

رفتار عروس خوب و مودب برای احترام به مادرشوهر

ارتباط با خانواده همسر یکی از مهم ترین مسائل پس از ازدواج و تشکیل زندگی مشترک می باشد. رابطه بین عروس و مادرشوهراز پیچیده ترین روابط است اما آنها می توانند با هم رابطه خوبی داشته باشند به این شرط که هر دو رفتار سنجیده ای داشته باشند. در این بخش از نمناک درباره رفتار با مادرشوهر و کسب اجازه از او در برخی مواقع صحبت خواهیم کرد، عروس خانم گرامی رفتار توأم با احترام و رسمی شما سبب می شود تا جایگاه و منزلت خود را در نزد همسر و خانواده بالا ببرید.

برای باز کردن درب یخچال

در خانه مادرشوهرتان به رفتارتان توجه نمایید و معقول و سنجیده رفتار کنید. بدون اجازه کشوها، کمدها، یخچال، کابینت و... را باز نکنید زیرا ممکن است خانواده همسرتان روی این مسئله حساس باشند. هنگام باز کردن درب یخچال و کابینت و...اجازه بگیرید.

رفتار مناسب

برای رفتن به اتاق خواب

اتاق خواب‌ هر خانه‌ای جزو محل‌های خصوصی آن خانه است پس قبل از ورود به اتاق خواب مادرشوهرتان از او اجازه بگیرید و درون هر اتاقی سرک نکشیده و روی تخت کسی ننشینید با دراز نکشید. قبل از ورود به اتاق خواب وتعویض لباستان در اتاق از مادر همسرتان اجازه بگیرید.

برای رفتن به آشپزخانه و کمک کردن

برخی از افراد به دلیل وسواس و... دوست دارند که در زمان آشپزی و نظافت آشپزخانه کسی وارد نشده و خودشان به تنهایی کارشان را انجام دهند. حتما قبل از انجام کاری از مادرشوهرتان اجازه گرفته و به او پیشنهاد کمک دهید. اگر مادر همسرتان مشکلی با کمک کردن شما نداشت به او در جمع کردن میز و شستن و خشک کردن ظرف‌ها و...کمک کنید.

برای رفتن به حمام

اگر راهتان دور است و می خواهید چند روز در منزل خانواده همسرتان بمانید، قبل از استفاده از حمام از آنها اجازه بگیرید و حتما لوازم شخصی مانند لیف، صابون، ژیلت، حوله و... را با خود همراه نمایید.در صورت استفاده از حمام و سرویس بهداشتی مراقب باشید که به خاطر استفاده شما کثیف نشده باشد مثلا بعد از استفاده از حمام وسایل را بر سر جای خود بگذارید و موهایتان را از کف حمام جمع کنید.

هنگام خداحافظی

به خانواده همسر خود احترام بگذارید، توجه کردن و احترام گذاشتن به خواسته‌های خانواده همسر، اطاعت کردن و بردگی کردن نیست پس زمانی که می خواهید به خانه خودتان روید به آنها احترام گذاشته و بگویید با اجازتان رفع زحمت می کنم و...حتی اگر احساس می‌کنید رفتارهایی داشتند که شایسته احترام نیستند، به یاد داشته باشید شکستن حریم دیگران زمینه را برای بی احترامی به خود ما آماده می‌کند.

خداحافظی

مهارت های دیگر رفتار با خانواده همسر

 1. با دید مثبت به روابط خود و خانواده همسرتان جلو بروید و رفتار کنید. بدانید همه خانواده‌ها بد نبوده و به دنبال خوشبختی فرزندان خود هستند.
 2. از همسرتان در مورد خصوصیات و رفتارهای خانواده اش بپرسید تا بتوانید با آگاهی و شناخت در مقابل آن‌ها ظاهر شده و برخورد پخته‌تر و مناسب‌تری داشته باشید.
 3. رفت و آمدتان باید کنترل شده باشد، اگر از حد تعادل خارج شود می‌تواند مشکلاتی را در روابط شما بوجود بیاورد.
 4. حد و مرزهای روابط خود را با خانواده همسرتان رعایت کنید.
 5. با خانواده همسرتان با احترام رفتار کرده ولی بیشتر از حد صمیمت را وارد رابطه خود نکنید.
 6. خانواده همسرتان را دوست داشته باشید و بدون منت و توقع مانند خانواده خود به آن‌ها کمک کنید.
 7. خونسرد و صبور باشید و از کنار مسائلی ساده رد شوید.
 8. مسائل خصوصی خود را حفظ کنید.
 9. به همسر خود در مقابل خانواده او آزادی بدهید.
 10. خود واقعی‌تان را نشان دهید.
 11. از شوخی‌های بی‌جا و مکالماتی که معمولا در جمع‌های دوستانه دارید با خانواده همسراجتناب کنید.
 12. اگر از چیزی دلخور شدید درباره‌ی آن صحبت کنید.
 13. در بحث‌های همسر خود با خانواده‌اش دخالت نکنید.

عروس خوب، اینجاها از مادرشوهرش اجازه میگیره

3.919
این مطلب مفید بود ؟154
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن /ن.ح
وبگردی