فرق کره بدن و لوسیون بدن
محصولات زیادی برای نرمی پوست بدن در بازار وجود دارد و ممکن است شمارا سردرگم کند از این رو ما برای شما تفاوت دو محصول پرمصرف کره و لوسیون بدن را بازگو کرده ایم.

تفاوت لوسیون، کرم و کره بدن با یکدیگر

محصولات زیبایی مختلفی در بازار وجود دارند که شاید شما را گیج و سردرگم کند. همه شما می‌دانید که مرطوب‌کننده جزء مراحل ضروری مراقبت از پوست می باشد؛ اما شاید با انواع متفاوتی از آن مواجه شوید. در این قسمت از بهداشت و سلامت پوست و موی نمناک خواهیم گفت که تفاوت لوسیون بدن با کرم بدن یا کره بدن چیست و چگونه باید فهمید که کدام یک برای شما مناسب است.

لوسیون، کرم و کره بدن همگی از محصولات مراقبت برای پوست هستند و هدف آن ها یکسان است که چیزی جز مرطوب کردن پوست نمی باشد. آن ها می توانند به اندازه مناسب پوست را آبرسانی کنند و از نرمی و سلامت آن حفاظت کنند. در واقع پاسخ به این سؤال بستگی به نوع پوست و شرایط آب و هوایی دارد.

کره بدن

تفاوت این کرم ها در چیست؟

 • لوسیون های بدن از آب و روغن و دیگر مواد تشکیل دهنده رطوبت دهنده ساخته شده است.
 • کرم بدن هم از آب و روغن ساخته شده؛ اما میزان روغنش بیشتر است.
 • کره بدن روغن های ضروری دارد و همچنین مواد آبرسان به صورت عمقی از طریق آن داخل پوست نفوذ می کند و مقداری هم آب داخل آن به کار رفته است.‌
 • لوسیون سبک‌تر از کرم یا کره بدن می باشد.
 • کرم بدن ضخیم‌تر و سنگین تر از لوسیون بدن و سبک‌تر از کره بدن است.
 • کره بدن در بین مرطوب‌کننده های دیگر غلیظ ترین حالت را دارد و به شکل عالی پوست چرب را مرطوب می‌ کند. اگر پوست خشک دارید هم؛ شاید کرم و کره بدن مناسب تر باشد و لوسیون خیلی برایتان کارساز نباشد.
 • اگر به دنبال تغذیه کامل پوست خشک هستید، بهتر است از کره بدن استفاده کنید. کره بدن مدت زمان بیشتری نسبت به لوسیون و کرم روی پوست باقی می ماند و یک مرطوب‌کنندگی عمیق دارد و برای درمان پوست خشک و ترک ها بسیار عالی است.
 • لوسیون بدن هم خاصیت نرم‌کنندگی و رطوبت دهی دارد؛ همچنین حاوی ویتامین e و اسیدهای چرب ضروری است که پوست را آبرسانی کرده و آن را سالم نگه می دارد و برای بدن هم خاصیت نرم‌کنندگی دارد؛ اما به سبکی لوسیون و به سنگینی کره بدن نیست.
 • معمولا بعد از حمام از لوسیون ها روی بازو، گردن و ساق پا استفاده می شود که خیلی راحت به پوست جذب می گردد؛ اما در مورد کرم؛ نیم ساعت طول می کشد تا به پوست جذب شود. به خاطر همین توصیه می شود که شب تا صبح آن را روی پوست خود نگه دارید‌.

لوسیون بدن

بادی باتر، لوسیون یا کرم بدن؟ کدام برای پوست شما بهتر است؟

 • اینکه کدام یک برای پوست شما بهتر است؛ بستگی به نوع پوست و مشکلات آن دارد؛ اما همانطور که اشاره کردیم لوسیون ها بیشتر حاوی آب هستند و روغن آنها کمتر است و در نتیجه برای پوست چرب مناسب می باشند، چرا که پوست چرب نیاز به مرطوب‌کننده سبک تری دارد.
 • اگر هم خشکیِ پوست تان ملایم است، می توانید از مرطوب‌کننده های سنگین تر از لوسیون استفاده کنید؛ اما به شرطی که به اندازه کره بدن چرب نباشد.
 • و در نهایت اگر پوست تان نیاز به آبرسانی کامل دارد، باید از کره بدن استفاده کنید.

فرق لوسیون و کرم بدن با بادی باتر؛ کدوم بهتره؟

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی