تولد
مطالعه کردن
کتاب هایی که در این مقاله به شما معرفی می کنیم، چهار نمونه از خواندنی ترین و پرفروش ترین کتاب های عرفانی فلسفی جهان هستند که رویکردهای جالبی نسبت خودتان و زندگی در این جهان به شما خواهند داد.

کتاب هایی در زمینه فلسفی و عرفانی برای خود شناسی

در دنیایی که از هر طرف در معرض بمباران اطلاعاتی هستیم، پیدا کردن هدفی که احساس درستی به ما بدهد، کار آسانی به نظر نمی رسد؛ اما نشدنی هم نیست.
اگر دل تان می خواهد در میان سرعت بالای اتفاقات اهدافی پیدا کنید که زمان در آن ها خللی ایجاد نکند یا حتی به خودتان تلنگری بزنید تا وقت را مغتنم بشمارید، چهار رمان این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم که در قالب داستان حرف های زیادی برای گفتن دارند. 

1.کیمیاگر

یکی از بهترین کتاب هایی که می تواند ارتباط شما را با خودتان و جهان هستی بهبود بخشد و کمک تان کند هدفی را که باید دنبال کنید، کتاب کیمیاگر است. 
این رمان که در زمره پرفروش ترین رمان های جهان قرار دارد، درباره چوپانی به نام سانتیاگو است که ارتباط عجیبی با جهان هستی برقرار کرده. او نشانه های اطرافش را مورد تامل قرار می دهد و وقتی شبی رویایی عجیب می بیند، تصمیم می گیرد از معنای آن سردرآورد و راحت از آن نگذرد. چون معتقد است رویاها زبانی است که هستی با او سخن می گوید. او در خواب می بیند که کودکی او را به سمت اهرام مصر می برد و جایی را به او نشان می دهد. سانتیاگو از یک کولی می خواهد خوابش را تعبیر کند. کولی می گوید او باید به اهرام مصر برود تا گنجش را پیدا کند. کولی آنقدر از این تعبیر مطمئن است که به جای دریافت پول از سانتیاگو در همان لحظه؛ سهمی از گنج او را در آینده طلب می کند و از این لحظه ماجرای سانتیاگو شروع می شود. 
کیمیاگر کتابی است پر از درس های معنوی که به خواننده اش تاکید می کند باید به صدای قلبش گوش دهد و اعتماد کند. پیام این کتاب در قالب یک داستان بی نظیر و ساده درآمده که گروه های سنی بزرگسال و حتی نوجوان می توانند از آن بهره ببرند. بهترین ترجمه کتاب کیمیاگر را آرش حجازی انجام داده و کتاب صوتی این اثر هم با خوانش محسن نامجو تهیه شده است. کیمیاگر را هر چه زودتر بخوانید و بدانید که بعید است بتوانید تا پایان کتاب آن را زمین بگذارید. برای دانلود کتاب کیمیاگر و اطلاع از قیمت آن کلیک کنید.

2.ملت عشق

کتاب ملت عشق
عشق کلمه کلیدی دنیای ماست؛ موضوعی که کتاب های بسیاری درباره آن نوشته شده و فیلم های زیادی برای توضیح دادنش ساخته شده اند؛ اما همچنان یکی از اسراری است که نمی توان آن را تمام و کمال شرح داد. 
کتاب ملت عشق، نوشته الیف شافاک، رمانی است خواندنی و سرگرم کننده درباره عشق که مفاهیم بسیاری را از سرگذشت شمس تبریزی و مولانا جلال الدین وام گرفته است. این کتاب ابتدا با داستان زنی به نام اللا روبینشتاین شروع می شود که در آمریکا زندگی می کند و از زندگی زناشویی اش راضی نیست. او در یک انتشاراتی فعالیت می کند تا کتابی به دستش می رسد که مردی به نام عزیز زاهارا آن را نوشته است. این کتاب سرگذشت آشنایی شمس و مولانا و تحول مولانا را بیان می کند. اللا نسبت به این داستان و نویسنده آن بسیار کنجکاو می شود. رمان ملت عشق در حقیقت دو داستان را به صورت هم زمان پیش می برد، یکی داستان اللا و دیگری داستان شمس و مولانا. در کتاب ملت عشق قوانین چهل گانه عشق (که در این مطلب به آن ها اشاره شده است) وجود دارد که می تواند هدفی ورای اهداف روزمره به کسانی دهد که به دنبال درک مفاهیم بزرگتری از زندگی هستند. ملت عشق تاکنون به زبان های بسیاری ترجمه شده است و یکی از پرفروش ترین کتاب های معاصر به شمار می آید. 

3.سه شنبه ها با موری

موری استاد رو به احتضار میچ آلبوم است که کتاب سه شنبه ها با موری را به رشته تحریر درآورده است؛ بنابراین داستان کتاب داستانی واقعی است. میچ آلبوم در پایان عمر موری هر هفته سه شنبه را در کنار او سپری می کند و استاد و شاگرد درباره موضوعات مختلفی با هم صحبت می کنند، موضوعاتی مثل زندگی، ازدواج، مرگ، خانواده، احساسات، ترس از پیر شدن و احساس تاسف برای خود جزو مضامین صحبت های موری و میچ هستند.
دیدگاهی که موری نسبت به زندگی دارد، دیدگاه بسیار جالب و قابل تاملی است. او زندگی را با تمام جزئیاتش می بیند و تلاش دارد زیبایی ها و سختی های آن را به میچ آموزش دهد. او در حقیقت مثل مرشدی است که می خواهد عصاره آنچه را که آموخته به نسل های بعد منتقل کند. جالب است بدانید از روی این کتاب یک فیلم ساخته شده و کتاب در بیش از 30 کشور جهان به فروش می رسد که همین امر نشان دهنده محبوبیت آن است. در ایران نیز انتشارات البرز این کتاب را با ترجمه مهدی قراچه داغی برای علاقمندان چاپ کرده است.
سه شنبه ها با موری آنچه را که واقعا در زندگی اهمیت دارد، برای خواننده هایش به نمایش می گذارد و کمک می کند بتوانند اولویت های درستی را انتخاب کنند.  خواندن این کتاب را به هیچ وجه از دست ندهید. 

4.مرگ و مرگ کینکاس

کتاب مرگ و مرگ کینکاس
انسان گاهی در طول زندگی اش در مسیری حرکت می کند که همه از آن می گذرند؛ بدون اینکه فکر کند آیا این مسیر اوست و برایش مناسب است؟ 
کینکاس مردی است برزیلی که تمام عمرش را از همان مسیری رفته که بقیه رفته اند؛ کارمند اداره دارایی بوده، به موقع ازدواج کرده، بچه دار شده و حالا زمانی که سنی از او گذشته است، ناگهان به خودش آمده و احساس کرده زندگی اش را تلف کرده است. همین باعث می شود در مسیری حرکت کند که به خیال خودش شادی و هیجان را به او می دهد؛ در حالی که این مسیر رو به تباهی است و آبروی خانواده اش را هم نشانه رفته است. او قمار بازی می کند، ولگردی می کند و کسی نیست که او را به عنوان سردسته ولگردها نشناسد. گویی تمام نیروی زندگی که تا بزرگسالی آن را نزیسته این بار در مسیری اشتباه می خواهد خودش را نشان دهد. مسیری که انتهای خوشایندی نخواهد داشت. 
کتاب مرگ و مرگ کینکاس یکی از آثار مهم ادبیات لاتین و نوشته ژرژه آمادو است. این رمان که خواندنش شما را نسبت به ایجاد تعادل در زندگی تشویق می کند، به صورت کتاب صوتی مرگ و مرگ کینکاس هم در ایران تهیه شده است که از طریق لینک قابل دانلود است. خوانش این اثر را علی مصفا و ترجمه آن را قاسم مومنی انجام داده اند. خواندن این کتاب به شما تلنگری می زند تا اهداف مورد علاقه تان را به موقع مشخص کنید و دنبال تحقق شان بروید. 
 

اگر در زندگی به دنبال هدف می گردید این 4 کتاب را بخوانید

53
این مطلب مفید بود ؟30
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی