تغذیه

گیاهان دارویی
آویشن ، گل گاوزبان ، کاسنی ، پونه ، رزماری و نعناع و ... گیاهانی دارویی و پر از خاصیت هستند که اسم آنها را بسیار شنیده اید. اما کاربرد این گیاهان دارویی چیست؟
آب آلوئه ورا

نوشیدنی آلوئه ورا به اندازه ی خود آلوورا خاصیت دارد؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
آب آلوئه ورا یک مایع غلیظ است که از برگ گیاه آلوئه ورا تهیه می شود، نوشیدن آب آلوئه ورا فواید درمانی را به همراه دارد و همچنین خواص آب آلوئه ورا برای بدن بسیار قابل توجه است.
چلغوز

چلغوز برای چی خوبه ؟

زمان مطالعه : 10 دقیقه
چلغوز فحش نیست بلکه یک دانه ی سودمند است که از آن به عنوان آجیل نیز استفاده می کنند وطمعی مانند بادام دارد. بیشتر در پاکستان و افغانستان کشت می شود.
مواد غذایی ناشتا

این مواد غذایی را هرگز ناشتا نخورید

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اغلب افراد در وعده صبحانه و با معده خالی اقدام به خوردن بسیاری از خوراکی ها می کنند، در حالی که مصرف برخی از خوراکی ها و مواد غذایی به طور ناشتا برای بدن مناسب نیست.
روغن فلفل سیاه

به 24 دلیل مهم روغن فلفل سیاه مصرف کنید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
متخصصان طب سنتی از سالهای دور روغن فلفل سیاه را به عنوان نسخه درمانی برای رفع بسیاری از بیماری ها و مشکلات جسمی تجویز میکرده اند چرا که این روغن گیاهی یکی از قوی ترین های دارویی است.
بیوتین

بیوتین یا ویتامین مو قشنگ ها چیست ؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
بیوتین که با نماد ویتامین h نیز شناخته می شود از مهم ترین ویتامین های بدن است که کمبود آن در بدن مشکلاتی مثل ریزش مو ایجاد می کند.
تغذیه

تغذیه پیشنهادی طب سنتی برای فصل بهار

زمان مطالعه : 4 دقیقه
هوا در فصل بهار به تدریج گرم می شود و سرمای زمستان تحلیل می رود. گرم شدن هوا باعث ضعیفی قدرت هاضمه شود پس بهتر است در فصل بهار از غذاهای سبک و متعادل استفاده کرد.
هفت سین

خواص مهم خوردنی های سفره هفت سین

زمان مطالعه : 8 دقیقه
هر کدام ازسین هایش نماد چیزیست مثل سیب مظهر سلامت، سنجد نماد زایش سیر نماد تندرستی و غیره که در این گزارش با خواص هرکدام از آنها آشنا می شوید.
کالری شیرینی ها

کالری شیرینی هایی که عید می خوریم چقدره؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
در دید و بازدیدهای عید نوروز میزبان ها با انواع شیرینی های نورزوی از شما پذیرایی می کنند اما شما باید قبل از خوردن از میزان کالری هر یک از آن ها با خبر باشید.
خواص جو

به صد دلیل جو بخورید

زمان مطالعه : 13 دقیقه
جو و آرد جو و نان جو دارای خواص بسیار مناسبی برای بدن هستند، از خواص جو می توان به رفع تشنگی، کاهش وزن، مبارزه با دیابت و بهبود سلامت قلب نیز اشاره کرد.
شیر سرد یا گرم

برای لاغری شیر سرد بهتره یا شیر گرم؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
شیر یک بخش مهمی از رژیم روزانه است و غنی از مواد مغذی است و مصرف آن به دو صورت سرد و یا گرم است که در هر دو حالت فواید بسیاری برای بدن دارد.
خواص سنجد

خواص بی نظیر سنجد سفره هفت سین

زمان مطالعه : 7 دقیقه
معمولا مصرف سنجد در رژیم غذایی ما غیر متداول است و فقط نزدیکی ایام عید همگی اقدام به خرید آن میکنیم اما سنجدبرای درمان زخم، کبد چرب،لاغری و غیره بسیار مفید است.
عوارض مصرف سردی

با خوردن سردی ها چه بلایی سرمون میاد ؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
عوارض مصرف غذا های سردی می تواند در افراد سرد مزاج موجب ابتلا به بیماری شود و برای داشتن جسمی سالم بهتر است طبع غذاها را بشناسید.
برنج سفید

افرادی که بهتر است برنج سفید نخورند

زمان مطالعه : 5 دقیقه
مصرف زیاد برنج سفید موجب افزایش چربی شکم، ریسک دیابت نوع دوم و سندرم متابولیک می شود اما سؤال این است که چقدر برنج بخوریم؟
خوئک

خوئک یا خوش گوشت مفید یا مضر؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
اغلب افراد بر این باورند که خوش گوشت و خوئک یکی هستند اما در واقع اینگونه نیست و خوئک و خوش گوشت با هم تفاوت دارند، همچنین هر کدام خواص و مضراتی مختلفی به همراه دارند.
صفحه 1 از 122