تغذیه

چای
با آنکه چای در میان ایرانی بسیار رواج دارد اما آیا جای شک وجود دارد که چای مضر باشد !! آیا اصلا مصرف روزانه چای عادت درستی هست ؟
عوارض زعفران

عوارض جدی و تداخل دارویی زعفران

زمان مطالعه : 3 دقیقه
زعفران به دلیل طعم و عطر بی نظیرش در آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد و خواص بسیاری هم دارد، اما مصرف زیاد آن عوارض جدی را برای انسان به همراه دارد.
نوشیدنی گازدار

7 دلیل جدی برای جلوگیری از نوشیدن نوشیدنی های گازدار

زمان مطالعه : 5 دقیقه
نوشابه ها خوشمزه هستند؛ اما در انتخاب بین طعم خوب و خوشمزه بودن و داشتن سلامت جسمی، نخوردن این نوشیدنی های گاز دار به مراتب بهتر از خوردنشان است؛ به ویژه که مصرف نوشابه منجر به مشکلات متعددی برای سلامت افراد خواهد شد که در این مقاله با هفت مورد از آن ها آشنا خواهید شد.
سردی

چی میخوریم که سردیمون میشه ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
برخی از مواد غذایی دارای طبع سرد و برخی دیگر دارای طبع گرم هستند شناخت این طبع ها و همچنین طبع بدن خود می توانید تعادلی خوب را در بدن خود ایجاد کنید.
روغن مایع

روغن مایع بدتراست یا روغن جامد؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
روغن مایع بهتر است یا روغن جامد؟ از آنجایی که روغن مصرفی در پخت و پز تاثیر بسزایی در سلامت بدن و جلوگیری از بروز انواع سکته ها و بیماری ها دارد پس باید بهترین و سالم ترین نوع روغن را انتخاب کرد.
قهوه ناشتا

این ساعت روز هرگز قهوه ننوشید !

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بسیاری از کارشناسان معتقدند که انتخاب زمان برای نوشیدن قهوه بسیار مهم است و همچنین نوشیدن قهوه با معده خالی عوارضی را برای بدن به همراه دارد.
کاهش کلسترول

کاهش سریع کلسترول کار این ادویه است !

زمان مطالعه : 5 دقیقه
ادویه جات و گیاهانی بسیار مفیدی وجود دارد که از آن ها می توان برای کاهش کلسترول خون استفاده کرد، گیاهان و ادویه هایی که برای سلامتی هم بسیار مفید است.
فلفل قرمز

تاثیر فوق العاده فلفل قرمز در کاهش وزن

زمان مطالعه : 3 دقیقه
فلفل قرمز به کاهش اشتها و افزایش سرعت کالری کمک بسیاری می کند، همچنین تاثیرات مصرف فلفل قرمز در کاهش وزن بسیار قابل توجه است.
غذا گروه خونی O

افراد با گروه خونی O چی بخورن و چی نخورن؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
افرادی با گروه خونی O بهتر است در تغذیه خود دقت کنند و از هر غذایی در رژیم خود استفاده نکنند چرا که اسید معده این افراد بالاست.
مرغ پخته

خطر خوردن قسمتی از مرغ برای خانم ها

زمان مطالعه : 4 دقیقه
امروزه به دلیل تزریق آمپول های استروئیدی به مرغ ها برای تسریع رشد آن ها، مصرف گوشت مرغ عوارض و بیماری های خطرناکی برای افراد ایجاد می کند.
ویتامین مورد نیاز بدن

11 ویتامین و مواد معدنی که برای بدن مورد نیازند

زمان مطالعه : 3 دقیقه
ویتامین های A ، B ، C ، D و K و همچنین کلسیم ، آهن و زینک نام هایی هستند که بسیار از آنها شنیده اید. اما کدام مواد غذایی حاوی این ویتامین ها هستند؟
قهوه

وقتی خوردن قهوه برایتان خطرناک می شود

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اغلب افراد بر این باور هستند که قهوه یک نوشیدنی انرژی زا و کاملا بی خطر است، در صورتی که زیاده روی در مصرف قهوه عوارض و مضرات جدی برای بدن به همراه دارد.
تغذیه لثه

تغذیه و خوراکی های مفید برای سلامت لثه

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اگر لثه ی حساسی دارید و زود به زود دچار عارضه می شود خوراکی های پر از فیبر را در تغذیه خود بگنجانید و بدن خود را همیشه هیدراته نگاه دارید.
عوارض چای

حال و روز بدن بعد مصرف بیش از حد چای سیاه

زمان مطالعه : 4 دقیقه
چای یکی از نوشیدنی هایی است که در طول روز توسط افراد بسیار استفاده می شود ، اما بهتر است بدانید که مصرف زیاد چای سیاه عوارض جدی را برای بدن به همراه دارد.
تخم بلدرچین در بارداری

خوردن تخم بلدرچین در بارداری ضرر دارد ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
فواید مصرف تخم بلدرچین در بارداری بسیار قابل توجه می باشد، البته مصرف بیش از حد آن عوارضی را برای زنان باردار به همراه دارد.
صفحه 1 از 120