سرطان زنان مشهور
اگر مبتلا به سرطان سینه هستید نباید ناامید باشید. مانند سلبریتی ها و افراد مشهوری که با سرطان سینه دست و پنجه نرم کردند و توانستند این بیماری را شکست بدهند.

سلبریتی هایی که گرفتار سرطان سینه شدند و این سرطان را شکست دادند

مبارزه با سرطان سینه نیازمند قدرت و شجاعت بالاست اما بسیار مهم است که بدانید شما تنها نیستید. در این قسمت از چهره های نمناک قصد داریم سلبریتی ها و افراد مشهوری را معرفی کنیم که آن ها هم مانند شما درگیر مبارزه با سرطان سینه هستند.

ریتا ویلسون

این خواننده و بازیگر مشهور در اوایل سال 2015 اعلام کرد که به سرطان سینه مبتلا است و در سن 58 سالگی جراحی کرد. البته که در وهله اول به او گفته بودند که سرطان ندارد اما به دلیل پیگیری های دوستش با آزمایش های متعدد متوجه شد که به سرطان سینه مبتلا است. او زنان دیگر را تشویق می کند که با وجود سرطان سینه باز هم قوی باشند و ناامید نشوند و همیشه خوب زندگی کنند و از چیزی نترسند.

ریتا ویلسون

مائورا تیرنی

مائورو بازیگر نسبتاً جوانی است که در سال 2009 متوجه شد به سرطان سینه مبتلا است که در آن زمان 42 سال سن داشت و قرار بود نقش مکمل یک فیلم معروف را بازی کند اما او تصمیم گرفت که روی درمانش تمرکز کند.

بعد از گذشت چند مدت متوجه شد که سرطانش پیشرفته تر از آن چیزی است که فکر می کند و ماه ها تحت درمان شیمی درمانی قرار گرفت. اما او اکنون در خیریه های بسیار بزرگی فعالیت می کند و زندگی خوبی دارد.

آنجلینا جولی

همسر سابق بردپیت توسط هیچ پزشکی، جزو بیماران مبتلا به سرطان معرفی نشد اما این بازیگر زن معروف به محض اینکه متوجه شد حامل ژن «معیوب» BRCAI که ریسک ابتلا به سرطان پستان یا تخمدان را افزایش می دهد، است فورا تصمیم به پاکسازی بدن خود کرده و با تمام سختی هایی که این دوران برایش داشت به عشق فرزندانش بیماری را شکست داد.

آنجلینا جولی

جولیا لوئی درایفوس

جولیا هم یک بازیگر است که در سپتامبر سال 2017 اعلام کرد به سرطان سینه مبتلا است. او این خبر را در یک پست توییتری منتشر کرد. همچنین ذکر کرد که از هر 8 خانم، یک نفر به سرطان سینه مبتلا می شود و اکنون من هم یکی از آن ها هستم.

او اضافه کرد که من به خاطر حمایت گروه بسیار بزرگی از طرفدارانم بسیار خوشبخت هستم و شاید همه خانم ها به اندازه من خوش شانس نباشند. همچنین اعلام کرد که می خواهد در کنار زنان دیگر به مبارزه با سرطان بپردازد تا بتواند سلامتش را به دست بیاورد. او تحت شیمی درمانی قرار گرفت و ریکاوری اش به خوبی انجام شد و اکنون احساس شادی و سرزندگی زیادی دارد.

هدی کتب

هدی در مصاحبه اش اعلام کرد که سرطان او را عوض کرده است. او در سال 2007 یعنی در سن 43 سالگی متوجه شد که به سرطان سینه مبتلاست اما با وجود درمان های سختی که انجام داده است، باز هم امیدوار است و به سمت ریکاوری و بهبودی پیش می رود.

هدی کتب

جودی بلوم

جودی طرفداران بسیار زیادی دارد و در یک پست در سال 2012 به طرفدارانش گفت که به سرطان سینه مبتلا است. او در آن زمان 74 سال سن داشت و اعلام کرد که به شدت از این قضیه تعجب کرده، زیرا هیچ سابقه ای برای ابتلا به سرطان سینه در خانواده آن ها وجود نداشته است.

این مربی سیگار نمی کشید و هر روز ورزش می کرد اما با این حال به این بیماری دچار شده است. البته لازم به ذکر است که او بعد از جراحی به طور کامل بهبود پیدا کرد.

شانن دوهرتی

او در سال 2015 متوجه شد که به سرطان سینه مبتلاست و در سال 2016 پیگیری هایش را برای درمان و جراحی انجام داد و اعلام کرد:" من فکر می کنم که سرطان یک اتفاق زیبا اما سخت است که دوباره از اول تو را می سازد و به تو فرصت می دهد، دوباره بلندت می کند و مدام تو را به چالش می کشد. " او به طور مداوم عکس هایش را در دوران ریکاوری انتشار می دهد و طرفداران زیادی در شبکه اجتماعی دارد.

شانن دوهرتی

جولیانا رانسیس

جولیانا در سال 2011 یعنی در سن 36 سالگی متوجه شد که به سرطان سینه مبتلا است. او اعلام کرد:تنها چیزی که در آن زمان با خودم تکرار می کردم، این بود که قوی باشم و قوی بمانم. تکرار این جمله باعث شد که آن را باور کنم. او اکنون بعد از دو بار جراحی پشت سر هم، به طور کامل بهبود پیدا کرده و اکنون در کنار همسرش منتظر اولین فرزندشان هستند.

کریستیانا اپل گیت

کریستیانا در سال 2008 یعنی در سن 36 سالگی متوجه شد که به سرطان سینه مبتلا است؛ در حالی که از یک رژیم میکروبیوتیک پیروی می کرد تا سالم تر و قویتر بماند اما بعد از آن هم به رژیم غذایی سالمش ادامه داد. او اکنون توانسته است مردم زیادی را در دنیا از سرطان سینه آگاه کند.

کریستیانا اپل گیت

رابین رابرت

رابین هم در سال 2007 یعنی در سن 46 سالگی متوجه شد که به سرطان مبتلاست. یعنی دقیقا هنگامی که خودش برای چکاپ به بیمارستان مراجعه کرده بود.

او اعلام کرد که با بدنم آشنایی داشتم و هر چیز غیر طبیعی را به سرعت متوجه می شدم و احساس می کردم که یک توده متفاوت در بدنم ایجاد شده و سپری کردن آن دوران برایم بسیار سخت بود. او همچنین درمان های مربوط به سرطان از جمله شیمی درمانی را پشت سر گذاشت و توانست به طور کامل ریکاوری شود.

ملیسا آتریج

این خواننده و آهنگساز در سال 2004 در سن 43 سالگی متوجه شد که به سرطان سینه مبتلا است اما آن را یک اتفاق خوشایند دانست. او اعلام کرد وقتی متوجه سرطان شدم، متوقف شدم، به زندگیم نگاهی انداختم، به بدن و روحم توجه کردم، دیدگاهم را عوض کردم و همین باعث شد که یک زندگی اعجاب انگیز و پر از آرامش داشته باشم.

او حتی در سال 2005 به دلیل شیمی درمانی به طور کامل کچل کرد و اعلام کرد که هیچ دلیلی برای پنهان حقیقت وجود ندارد. من سرطان دارم، شیمی درمانی می شوم، موهایم را از دست دادم و بابت آن هیچ گاه خجالت نمی کشم.

ملیسا آتریج

کایلی مینوگ

کایلی هم یک خواننده استرالیایی است که در سال 2005 یعنی در سن 36 سالگی متوجه شد که به سرطان سینه مبتلا است اما او با گذشته خودش تفاوتی نکرد. او از نزدیک صفر، دوباره زندگی اش را آغاز کرد اما دیگران هنوز هم او را یک فرد پرنشاط و قوی می دانند. حتی در دوران ابتلا به سرطان جوایز بسیار زیادی هم دریافت کرد.

ادی فالکو

ادی در سال 2003 در سن 40 سالگی متوجه شد که به سرطان سینه مبتلاست. او اعلام کرد که من به شدت از خود مراقبت می کردم و حتی در طول جلسات شیمی درمانی هم مراقب وضعیت روحی خودم بودم. و در وهله اول سرطان را به عنوان یک راز پیش خودش نگه داشته بود اما در نهایت تصمیم گرفت که راجع به این موضوع با بقیه صحبت کند.

ادی فالکو

سینتیا نیکسون

این بازیگر هم در سال 2006 به سرطان سینه تشخیص داده شد که در آن زمان 40 سال سن داشت مادر او هم سرطان سینه داشت و توانسته بود با آن مبارزه کند و زنده بماند و اعلام کرد که من همیشه فکر می کردم که به این اتفاق دچار شوم و این بیماری برای من فرصتی شد تا بتوانم خودم را قوی تر از قبل کنم و در نهایت به سفیر جامعه زنان مبتلا به سرطان سینه تبدیل شوم.

سوزان سومر

سوزان در سال 2001 یعنی در سن 55 سالگی متوجه سرطان شد و عمل جراحی روی او انجام شد و باعث شد که نصف سینه های خود را از دست بدهد. به همین دلیل اصلا حال خوبی نداشت و دوباره به ایمپلنت سینه پرداخت و سعی کرد که بهبودی خود را به دست بیاورد. حتی در این مسیر جراحی هایی را انجام داد که شاید اولین کسی بود که این جراحی ها روی او انجام می شد.

سوزان سومر

ریچارد روندتری

خانم ها تنها کسانی نیستند که به سرطان سینه مبتلا می شوند. ریچارد هم یکی از همین افراد مشهور است که در سال 1993 یعنی در سن 51 سالگی متوجه شد که سرطان سینه دارد اما او در مورد این موضوع سکوت کرد و بعد از 5 سال آن را اعلام کرد و توانست با پیگیری هایی برای درمان به طور کامل بهبود پیدا کند.

الیویا نیوتن جان

اولیویا خواننده معروف در سال 1992 میلادی در سن 43 سالگی متوجه سرطان سینه شد. آزمایشات زیادی را انجام داد و تجهیزاتی را به وجود آورد تا خانم ها سریع تر متوجه این موضوع شوند.

او به شدت به سلامت خود اهمیت می داد و به خانم ها اعلام کرد که اگر احساس می کنید چیزی غیر طبیعی در سینه شما وجود دارد ، هر چه سریع تر آن را بررسی کنید و حتماً به ماموگرام مراجعه کنید.

الیویا نیوتن جان

بسی جانسون

این طراح معروف در سال 2000 متوجه شد که به سرطان سینه مبتلا است و از آن به بعد سعی کرد که آگاهی مردم را در مورد این بیماری افزایش دهد. او در کمپین های مختلفی برای سرطان سینه شرکت کرد و اکنون محصولات مخصوص به خودش را تولید می کند.

کتی بیتس

کتی یک بازیگر فعال است که در سال 2012، یعنی در سن 64 سالگی متولد متوجه شد که به سرطان سینه مبتلاست و تقریباً دو هفته بعد ، دو جراحی پشت سر هم انجام داد.

او اعلام کرد که بعد از سرطان هم روی پای خودم ایستادم و کارهایم را انجام دادم و مدام در توییتر طرفدارانم را از حال خودم باخبر می کردم و هنوز قوی و بانشاط ادامه می دهم.

کتی بیتس

جاکلین اسمیت

جاکلین در سال 2002 یعنی در سن 56 سالگی متوجه شد که سرطان دارد و به شدت وحشت زده شده بود. او تصور می کرد که در جا سینه هایش را تخلیه می کنند اما تصمیم گرفت که رادیوتراپی را پیگیری کند.

او اکنون با قدرت تمام به مبارزه با سرطان می پردازد و به زنان دیگر هم آگاهی کافی را می دهد.

آن رامنی

این خانم در سال 2012، کاندید ریاست جمهوری شده بود، با وجود این که در سال 2008 یعنی در سن 59 سالگی متوجه سرطان سینه هاش شده بود و هنگامی که این خبر بد را به او دادند، همسرش در کنارش حضور داشت. به خاطر همین همیشه اعلام می کند چقدر خوب است که همیشه یک فرد عاشقانه در کنارت باشد و مجبور نباشی که این مبارزه را تنهایی انجام دهید.

آن رامنی

شریل کرو

این خواننده و آهنگساز در سال 2006 یعنی در سن 44 سالگی یکی از محبوب ترین سلبریتی هایی محسوب می شد که به سرطان سینه مبتلا شده بود و در کنگره های مختلفی مربوط به این سرطان شرکت می کرد.

همه افرادی که به سرطان سینه مبتلا می شوند و مشهور هستند، اعلام می کنند که سرطان پایان زندگی نیست و فرصتی است تا آن ها بتوانند دوباره زندگی خود را ارزیابی کنند و نگاه خود را به زندگی تغییر دهند.

شریل کرو

پیتر کریس

پیتر یکی از افراد مشهور است که در سال 2008 متوجه شد به سرطان سینه مبتلا است و در آن زمان 62 سال سن داشت. بعد از ابتلا به سرطان سینه سعی کرد که با مردم راجع به سرطانش صحبت کند و به آن ها توضیح دهد که این بیماری می تواند برای مردان هم اتفاق بیفتد، پس مسئله را جدی بگیرند. او همچنین اعلام کرد که هیچ کس به اندازه او نمی تواند زیبایی های زندگی را ببیند.

سامانتا هریس

سامانتا در سن 40 سالگی جراحی مربوط به سرطان سینه را انجام داد و در سن 44 سالگی هیچ خبری از سرطان در او نبود. او اعلام کرد که در این دوران هر کاری را که می خواستم انجام می دادم، فعالیت های طبیعی روزانه ام را ادامه می دادم و به اهدافم نزدیک تر می شدم.

او اخیراً یک کتاب در مورد زندگی سالم نوشته است و در آن در مورد اتفاقاتی که در طول ابتلا به سرطان سینه با آن ها مواجه بود، توضیح داده که همه این ها باعث شده سالم تر از قبل زندگی کند.

سامانتا هریس

واندا اسکایز

واندا کمدین و بازیگر معروف در سال 2011 جراحی سینه انجام داد. او سابقه ابتلا به سرطان سینه را در اعضای خانواده اش داشت بنابراین این جراحی را با شجاعت بیشتر انجام داد. البته درمان های مختلف دیگری هم برای او در پیش گرفته شد اما نمی خواست عوارض جانبی دارو ها را تحمل کند. به همین دلیل به جراحی تمایل بیشتری نشان می داد.

او اعلام کرد که من هم اکنون دوقلو های دو ساله دارم و به خاطر آن ها تلاش می کنم که یک مادر سالم باقی بمانم.

جوآن لندن

جوآن در ماه ژوئن سال 2014 بعد از سه بار آزمایش متوجه شد که به سرطان سینه مبتلا است. پزشک او پیشنهاد داد که آزمایش های بیشتری انجام دهد تا نوع بافت سینه اش بهتر مشخص شود. او در یک مصاحبه اعلام کرد که من با سلامت کامل به ماموگرام مراجعه کردم اما متوجه شدم که یک توده سرطانی بدخیم در سینه ام دارم.

اکنون با پیگیری های زیاد هیچ گونه سرطانی ندارد و به زندگی خودش قوی تر از قبل ادامه می دهد.

چهره های مشهوری که سرطان سینه را شکست دادند

4.320
این مطلب مفید بود ؟173
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ز.ت
وبگردی