تغییر صبحگاهی
داشتن سبک زندگی تکراری و البته اشتباه ازجمله در خواب و صبحگاه، به مرور زمان می تواند اشتیاق شما را برای زندگی به کمترین میزان ممکن برساند.

 راهکارهای صبحگاهی برای افزایش خلاقیت در طول روز

اینکه شما صبح خود را چگونه آغاز می کنید، نشان می دهد که ادامه روزتان چگونه سپری خواهد شد. افراد باهوش می دانند که حتماً باید از زمانی که در صبح دارند، حداکثر استفاده را داشته باشند تا سطح انرژی آن ها افزایش پیدا کند، تمرکز کافی را به وجود بیاورد و بتوانند سطح خلاقیت خود را در یک روز شلوغ حفظ کنند. به همین دلیل در این قسمت از نمناک قصد داریم استراتژی هایی را برای تغییر روتین صبحگاهی به شما معرفی کنیم که قطعاً برای افزایش خلاقیت تان موثر خواهد بود. 

عادات خوب برای خواب

اگر هنوز احساس می کنید خواب با کیفیتی ندارید، باید به دنبال راه حل باشید. کمبود خواب استرس را افزایش می دهد و باعث می شود که شما دچار مشکلاتی مثل اضطراب، خشم و ترس شوید. همچنین بیماری های مزمن مانند دیابت و بیماری قلبی را به وجود می آورد. اگر همه راه حل های معمول را برای افزایش کیفیت خواب شبانه امتحان کرده اید اما هنوز هم مشکل دارید، حتماً از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید. 

بی خوابی

دوری از بی برنامه بودن

روتین مناسب صبحگاهی باید از شب قبل شروع شود. باید شما از شب قبل برنامه ریزی کنید تا پایبند بودن به روتین در طول روز برایتان راحت تر باشد. به عنوان مثال لباس های ورزشی را کنار بگذارید، قهوه و چای را از قبل آماده کنید، دفتر برنامه نویسی را کنار دست تان بگذارید و همه چیز را آماده و فراهم کنید تا هنگام صبح معطلی نداشته باشید و بتوانید روتین خود را به شکل عالی به انجام برسانید. 

توجه نکردن به موبایل

بیشتر ما هنگام صبح اولین کاری که انجام می دهیم، گشتن در شبکه های اجتماعی است که قطعاً یکی از حواس پرت کننده ترین اقداماتی است که در طول روز انجام می دهیم و حتی خواب ما را نیز به هم می ریزد. این که شما بخواهید اول صبح توجه خود را به گوشی موبایل تان جلب کنید، قطعا توجهتان را از زندگی سالمی که دارید، به هم می ریزد و نمی توانید روی خودتان تمرکز کنید. پس سعی کنید در برابر تمایل خود به چک کردن صفحات اجتماعی مقاومت کنید. 

موبایل

نوشیدن آب

نوشیدن یک لیوان کامل آب هنگام صبح به شما کمک می کند تا گوارش بهتری داشته باشید و تمرکز ذهنی و حوصله شما را بهبود می بخشد. مطالعات نشان می دهد که افزایش مصرف آب به شما کمک می کند تا سلامت قلبی عروقی داشته باشید. باید سعی کنید اول آب بنوشید و خوردن قهوه و چای را به کمی دیرتر از ساعات اولیه صبحگاهی منتقل کنید. تحقیقات نشان می دهد که سطح کورتیزول که باعث هوشیاری ما می شود، بین ساعت 8 و 9 صبح در بیشترین حالت است. به همین دلیل بین ساعت 9 و نیم و 11 و نیم بهترین حالت برای مصرف قهوه است زیرا قبل از این ساعات نیازی به آن ندارید. 

مرتب کردن رختخواب 

روز خود را با مرتب کردن رختخواب شروع کنید. هر روز صبح احساس کنید که یک کار مفید انجام داده اید. انجام این کار باعث می شود که علاقه بیشتری برای ادامه روتین صبحگاهی داشته باشید و مهم تر از همه اینکه احتمال خواب شبانه بهتر با رختخواب مرتب، افزایش پیدا می کند. 

رختخواب

فعالیت بدنی

فرقی ندارد فعالیت بدنی شما نیم ساعت دویدن یا انجام بعضی از حرکات کششی باشد. در هر صورت شما می توانید با فعال نگه داشتن خود هنگام صبح، بد نتان را گرم کنید و ذهن تان را به کار بیندازید. انرژی جسمانی خود را تامین کنید تا شب راحت تر بخوابید. 

مدیتیشن

آیا دوست دارید که روز خود را با کاهش استرس و افزایش، تمرکز و توجه و داشتن سلامت ذهن مدیریت کنید؟ پس بهترین راهکار برای انجام این کار این است که مدیتیشن کنید. اگر با مدیتیشن به تازگی آشنا شده اید، سعی کنید 10 الی 15 دقیقه در روز های اول شروع به انجام این کار کنید. کمر خود را صاف نگه داشته و بنشینید و پاهای خود را روی زمین بگذارید. چشمان تان را ببندید و تنفس خود را بشمارید. همچنین می توانید از تکنیک های مدیتیشن موجود در اینترنت هم استفاده کنید. 

مدیتیشن

نوشتن

شاید شما به انجام این کار خاطره نویسی بگویید؛ فرقی ندارد. در هر صورت باید هنگام صبح کمی کار نوشتاری انجام دهید تا ذهن تان باز شود و طبقه بندی پیدا کند. همین باعث می شود اهداف خود را بهتر بشناسید. چند دقیقه را به نوشتن افکار، ایده ها، رو یاها، تصاویر ذهنی، ترس ها و برنامه ریزی ها اختصاص دهید که راه عالی برای به چالش کشیدن خودتان در طول روز است. 

تصویر سازی روز خود

برای این که خلاقیت خود را در طول روز افزایش دهید، آخرین مرحله هنگام روتین صبحگاهی، این است که ذهن تان را آماده کنید. ببینید که امروز قرار است چه کار هایی انجام دهید و از قبل انجام، این کارها را ببینید. حتما چند دقیقه زمان بگذارید. به تقویم و لیست انجام کار های روزانه دقت کنید و حتما از کارهای مهم نت برداری کنید. برنامه خود را در صورت نیاز تغییر دهید که انجام این کار باعث می شود با دید واضح و شفاف به سراغ کارهای تان بروید.

تغییر روتین صبحگاهی برای داشتن یک روز عالی

515
این مطلب مفید بود ؟150
منبع : entrepreneur / بخش سبک زندگی نمناک/ن/ف.ن
برچسب : سبک زندگی
وبگردی