شیرین پلو
آشپزی امروزه به عنوان یک سرگرمی برای اکثر بانوان و حتی آقایان می باشد. طیف وسیعی از آشپز ها و یا بانوان خانه دار از آموزش های آشپزی موجود در اینترنت و فضای مجازی برای تهیه غذاهای خاص استفاده می نمایند.

آموزش تکنیک های آشپزی با فیلم های آموزشی

آشپزی امروزه به عنوان یک سرگرمی برای اکثر بانوان و حتی آقایان می باشد. طیف وسیعی از آشپز ها و یا بانوان خانه دار از آموزش های آشپزی موجود در اینترنت و فضای مجازی برای تهیه غذاهای خاص استفاده می نمایند. با توجه به فراگیر شدن محتوای تصویری در فضای مجازی، فیلم آشپزی طرفداران بسیاری دارد.

پخت و پز چه به عنوان سرگرمی و چه به عنوان حرفه دارای نکات فراوانی می باشد که بسیاری از آنها بر اساس تجربه و تکرار به دست آمده اند. 

فیلم آشپزی جایگزینی برای کتاب آشپزی:

با توجه به گسترش تکنولوژی و همچنین فراگیر شدن اسمارت فون ها و دستگاه های هوشمند، افراد زمان بیشتری را در فضاهای مجازی سپری نموده و کمتر زمانی را برای مطالعه سپری می نمایند. از سوی دیگر با توجه به مشغله های زندگی روزمره ترجیح می دهند تا چندین کار را به طور همزمان انجام دهند تا در زمان صرفه جویی نمایند. به طور مثال در زمان شستن ظرفها تلویزیون تماشا نمایند. این بین پادکست ها و فیلم های آموزشی به سرعت رشد نموده و توانسته اند مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کنند.
آشپزی

از سوی دیگر در کتب آموزش پخت و پز که از دیرباز منتشر شده اند گاها بیان نمودن تمام نکات امری سخت و گاها ناممکن می باشد. بیان نمودن تمام ویژگی های ظاهری غذا در حین پخت و پز نیاز به تهیه عکس های متفاوتی دارد که تهیه عکس های با کیفیت و مناسب، خود یک چالش بزرگ در آموزش آشپزی خواهد بود. لذا با این تفاسیر تهیه کلیپ آشپزی که بتوان همزمان نکات مهم پخت و پز را به فراخور وضعیت و حالت مواد غذایی عنوان نمود مورد استقبال طیف وسیعی از بازدیدکنندگان قرار گرفت.

سایت های بسیاری در زمینه تهیه فیلم آشپزی فعالیت می کنند این بین وب سایت هایی که به صورت جدی بر روی فیلم و کلیپ آشپزی تمرکز نموده و روزانه کلیپ های آن هزاران بازدید دارند، گزینه بهتری می باشند زیرا فعالیت آنها متمرکز تر و احتمالا جامع تر خواهد بود.

ویژگی های کلیپ آموزش آشپزی:

همانگونه که عنوان شد وب سایت های مختلفی در حوزه آموزش پخت و پز فعالیت می نمایند. در یک وب سایت خوب و معتبر در این حوزه اصول مهم تهیه کلیپ آشپزی رعایت شده است. ظاهر مناسب و آسان سایت موجب می شود تا یک وب سایت برای عموم کاربران و با هرگونه دانش علمی کاربر پسند باشد. این مورد یکی از ویژگی های اصلی است که در سایت های خوب آموزش آشپزی مشاهده خواهید نمود. مورد دومی که برای تهیه فیلم آشپزی باید به آن دقت نمایید این مهم می باشد که فیلم های شما باید دارای یک طبقه بندی مناسب باشند.

مواد غذایی

کاربران وب سایت شما می بایست در کمترین زمان ممکن به نیاز خود در وب سایت پخت و پز شما پاسخ دهند. تحقیقات نشان داده است که حدود 65 درصد از بازدیدکنندگان جدید یک وب سایت حدود 1 دقیقه را در سایت جهت ارزیابی سپری می نمایند لذا اگر در این 1 دقیقه نتوانید کلیپ پخت و پز مناسبی را در اختیار بازدیدکننده خود قرار دهید، این امکان وجود دارد که وی را برای همیشه از دست دهید.

جدا از بحث ظاهر وب سایت، لازم است تا در تهیه فیلم های آموزش آشپزی دقت کنید، انتظار یک کاربر از فیلم آشپزی بسیار بیشتر از کتاب پخت و پز است. بیننده شما نیاز دارد تا با بهترین وضوح فیلم را مشاهده نماید و تمام حالات مواد اولیه به صورت مرحله به مرحله در فیلم آموزشی درج شود.

فیلم های پخت و پز این وب سایت ها همگی با جزئی ترین نکات تهیه می شوند و مواردی مثل میزان مواد اولیه، مدت زمان طبخ، نوع ظرف انتخابی و مواردی از این قبیل به صورت کامل درج شده است. ویژگی مذکور برای یک وب سایت آموزشی از اهمیت بالایی برخوردار است. دقت داشته باشید که کاربران شما از فیلم آشپزی که تهیه می نمایید انتظار دارند که تمام نکات و ترفند ها را فرا بگیرند، لذا زبان شیوا و رسا و بیان نمودن تمام اصول جز بخش های تفکیک نشدنی یک آموزش پخت و پز خوب و موثر است.

انواع کباب

انتخاب فیلم آموزش آشپزی:

برای مشاهده یک فیلم آشپزی، قبل از اینکه زمان خود را صرف نگاه نمودن به آن نمایید، می توانید فاکتورهایی را در خصوص آن بررسی کنید تا در صورت مطلوب نمودن آنها، زمان از بین نرود. به طور مثال در کلیپ هایی که در سایت های معتبر آموزش آشپزی منتشر می شوند، زمان مشاهده فیلم و حجم آن را می توانید بررسی کنید و با توجه به وضعیت اینترنت و زمانی که در اختیار دارید برای مشاهده آن برنامه ریزی کنید. کلیپ مد نظر شما باید دارای عنوان مناسبی باشد. هر اندازه پخت و پز موجود در فیلم اشراف بیشتری بر غذای طبخ شده داشته باشد، نام اصلی تری برای کلیپ انتخاب می نماید تا بازدیدکنندگان را جلب کند.

برای فراگیری پخت و پز از روی فیلم باید در نظر داشت که وضوح تصویر مهم است. چنانچه در روند مشاهده کلیپ نتوانید تغییر رنگ مواد اولیه را مشاهده نمایید، این مورد می تواند در ادامه مشکل ساز شود. اگر کلیپ پخت و پز به صورت کامل نباشد و تکه تکه شده، میکس گردد، این امکان وجود دارد تا آموزش را با اختلال همراه سازد.

 

یادگیری آشپزی با فیلم های آموزشی

4.213
این مطلب مفید بود ؟112
برچسب : رپورتاژ
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی