ورزش با وضعیت بد روحی
ورزش با وضعیت بد روحی نیازمند دانستن نکاتی است که می تواند باعث این شود که مشکلات روحی روانی را با آن درمان کنیم.

نکات متفاوت ورزش افراد مبتلا به مشکلات روحی روانی

برای همه ما پیش آمده است که وقتی در اوضاع بد روحی هستیم، همه جوانب زندگی مان تحت تاثیر قرار می گیرد. افسردگی، انرژی کم، احساس خستگی، وسواس در مورد کمال گرایی، عزت نفس پایین، حواس پرتی و بی حسی برخی از علائم این موضوع می باشد بنابراین با چنین احساسی، سخت است که بخواهید هر کاری انجام دهید، چه برسد به یک فعالیت سنگین! به نظر می رسد غلبه بر یک بیماری روانی نیاز به یک تمرین اساسی دارد. ورزش از لحاظ جسمی و روحی فواید زیادی را به همراه دارد. به همین دلیل برای روز های بد ذهن و روان می تواند روزنه ای برای شادابی باشد. در این قسمت از ورزش و سلامت نمناک نکاتی معرفی شده است که با رعایت کردن آن ها با وجود وضعیت روحی و روانی بد هم می توانید ورزش کنید.

ورزش کردن

عضلات شما یک روزه ساخته نمی شوند

به زبا ساده باید بگوییم که هر روز سر ساعت این کار را تکرار کنید به غیر از تمرینی که قرار است امروز انجام دهید، دغدغه هیچ چیز دیگری را نداشته باشید. عجیب به نظر می رسد که حین انجام فعالیت ها سعی دارید ایده آل خود باشید اما نمی خواهید فعالیت هایتان را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. بنابراین روزانه برای خود هدفی در نظر بگیرید، هر چند خیلی کوچک باشد و برای آن تلاش کنید.

از وسایل جایگزین استفاده کنید

اجازه ندهید نداشتن لباس ورزشی، تشک یوگا و ابزار تجهیزات ورزشی شما را از ورزش کردن باز دارد. با هر آنچه در دسترس دارید تمرین کنید.

ورزش کردن بدون امکانات

اگر روزی ورزش نکردید، ناراحت نشوید 

1-2 روز بد بودن از لحاظ روحی طبیعی است که باعث می شود از ورزش کردن صرف نظر کنید. در این دوران ورزش کردن یا تغذیه ای سالم بی معنی به نظر می رسد. صرف نظر کردن از ورزش پیشرفت شما را خنثی نمی کند. با خودتان مهربان باشید  و به این فکر کنید که می توانید دوباره شروع کنید. احساس گناه باعث می شود نتایج مثبتی که کسب کرده اید را از بین ببرید پس هرگز به آن رضایت ندهید.

تمرکز تان را بر روی قوی تر شدن خود و انعطاف پذیری بگذارید  نه کاهش وزن

یکی از موارد دلسرد کننده ای که باعث می شود از انجام ورزش منظم دور شوید این است که معمولا وقتی سریعا به کاهش وزن نمی رسید  از ادامه آن صرف نظر می کنید بنابراین زین پس سعی کنید کاهش وزن را هدف قرار ندهید تا به پیشرفت برسید. شما باید از سایر مزایای ورزش مانند افزایش اندروفین، سلامت قلب و عروق و خواب بهتر استفاده کنید و در نظر داشته باشید یک روان سالم به داشتن یک بدن سالم کمک می کند. وقتی هدف کاهش وزن را از خود دور می کنید پیشرفت آسان می شود زیرا دیگر درگیر اعداد و مقیاس نخواهید بود.

قوی شدن با ورزش

سلامت روان همه چیزی است که نیاز دارید

روزهای بد سپری می شوند و باید به فکر فردا باشید و با شرایط کنار بیایید. روز ها و هفته ها را به خود اختصاص دهید. مراقبت از خود در این مرحله بسیار مهم است.

توجه داشته باشید که هرگز تسلیم احساسات نشوید

زیرا آن ها موقتی بوده و نشانه پایان دنیا نیستند. وقتی به تن سالم فکر کنید احساس بهتری خواهید داشت بنابراین از هر گونه خستگی و تنبلی به دور باشید.

در زندگی تعادل داشته باشید

شما می توانید برای تمدید روحیه و بهداشت روان خود یوگا نیز انجام دهید. در زندگی تشخیص دهید که چه زمان باید تسلیم شوید و کوتاه بیایید و چه زمان به خود فشار آورید و مصمم به کارتان ادامه دهید.

نکات متفاوت ولی مهم ورزش با وضعیت روحی بد

57
این مطلب مفید بود ؟70
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ن/س
وبگردی