امیر آقایی

بازیگرانی که با دو فیلم راهی چهلمین جشنواره فجر شدند

تاریخ انتشار : 8 دی 1400کد مطلب : 85380زمان مطالعه : 2 دقیقه
در چهلمین دوره از جشنواره فیلم فجر برخی از هنرمندان با دو فیلم برای کسب سیمرغ بلوین بهترین بازیگر به رقابت می پردازند.

 بازیگران پُرکار جشنواره فجر امسال چه کسانی هستند؟

در آستانه آغاز چهلمین دوره از جشنواره فیلم فجر، فهرست فیلم های منتخب در بخش سودای سیمرغ معرفی شده و عوامل ساخت فیلم ها در بخشهای مختلف با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

در این میان برخی از بازیگران در بیش از یک فیلم حضور داشته و با دو فیلم جدید راهی جشنواره شده اند. این بازیگران از هنرمندان نام آشنای سینما هستند که تجربه های موفقی در دوره های قبل این جشنواره دارند.

در این بخش از نمناک به معرفی بازیگرانی می پردازیم که با دو فیلم در جشنواره فغجر 1400 حضور دارند.

پژمان جمشیدی

پژمان جمشیدی بازیگری که در سالهای اخیر حضوری متفاوت با نقشهای جدی در جشنواره فجر داشته و در سال گذشته نامزد سیمرغ بلورین نقش مکمل برای بازی در فیلم‌های سوءتفاهم و شیشلیک شده‌ بود در چهلمین دوره از این فستیوال، با دو فیلم «علف‌زار» ساخته کریم دانشی در ژانر جنایی و «بی‌مادر» به کارگردانی مرتضی فاطمی در ژانر اجتماعی به رقابت می پردازد.

پژمان جمشیدی

پژمان جمشیدی در فیلم بی مادر/ عکس از مریم رضوی

امیر آقایی

امیر آقایی یکی دیگر از هنرمندانی است که در جشنواره فجر امسال با دو فیلم «بی مادر» ساخته مرتضی فاطمی و «خائن کشی» به کارگردانی مسعود کیمیایی در جشنواره حضور دارد. این بازیگر در سال 1398 برای بازی در فیلم شنای پروانه، برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

امیر آقایی

امیر آقایی در فیلم بی مادر / عکس از مریم رضوی

سارا بهرامی

سارا بهرامی که برای بازی در فیلم دارکوب موفق به کسب سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن شده بود در چهلمین دور از این جشنواره با دو فیلم «علف‌زار» ساخته کریم دانشی در ژانر جنایی و «خائن کشی»  به کارگردانی مسعود کیمیایی در جشنواره حضور دارد. 

سارا بهرامی

سارا بهرامی در فیلم خائن کشی

صابر ابر

صابر ابر که 3 بار نامزد دریافت سیمرغ از جشنواره فجر شده است، امسال با دو فیلم «بی رویا» به کارگردانی آرین وزیر دفتری در ژانر معمایی و «بدون قرار قبلی» ساخته بهروز شعیبی حضور خواهد داشت. 

صاب ابر

صابر ابر در فیلم بدون قرار قبلی/عکس از امید صالحی

بازیگرانی که با دو فیلم راهی چهلمین جشنواره فجر شدند

59
این مطلب مفید بود ؟90
وبگردی