موهای پرپشت
داشتن موهای سالم و پرپشت خواسته تمام خانم ها است، برای رسیدن به این خواسته باید تغییراتی در روتین روزانه موهایتان ایجاد کنید.

بدترین اشتباهات هنگام شستن موهای سر

پوست سر خودش چربی طبیعی تولید می کند که به آن سبوم گفته می شود. اگر موی چرب و نازکی دارید، یعنی سر شما سبوم را بیشتر از حد نیاز تولید می کند. مراقبت از موهای چرب و نازک می تواند چالش برانگیز باشد، اما در نظر نگرفتن اشتباهات رایج هنگام شستن هم می تواند این چالش را دشوارتر کند.

در این قسمت از بهداشت و سلامت پوست و موی نمناک بزرگ‌ترین اشتباهاتی که آرایشگرها هیچ وقت انجام نمی دهند را معرفی خواهیم کرد تا شما نیز با رعایت آن ها؛ موهای سالمی داشته باشید.

بیش از حد شستن موها

شستن بیش از حد مو ها باعث خشک شدن و چرب شدن مو خواهد شد؛ پس اگر موی نازک یا چربی دارید، با شستن بیش از حد، کاری نکنید که پوست سرتان تحریک شود و چربی بیشتری را برای جبران تولید کند.

شستن مو

استفاده زیاد از شامپو

خیلی از افراد فکر می‌ کنند که برای موی چرب باید مقدار زیادی شامپو و محصولات شیمیایی مختلف استفاده کنند؛ اما انجام این کار به موهای تان آسیب می زند.

اهمیت ندادن به نوع شامپو

اگر موی چرب و نازکی دارید، باید شامپویی انتخاب کنید که متناسب با موی شما باشد. قرار نیست که هر نوع شامپویی را در روتین مراقبت از موی خود به کار ببرید.

عجله کردن

یک روتین مراقبتی شلوغ باعث می شود که کار های مهم را نادیده بگیرید. در مراقبت از موی خود هرگز عجله نکنید و سعی کنید که با دقت؛ کثیفی ها و آلودگی ها و چربی های اضافه را شستشو دهید.

موهای سالم

استفاده از آب داغ

شستن مو ها با آب داغ باعث آسیب دیدگی و خشکی پوست سر و مو می شود؛ پس سعی کنید که با آب داغ موهای خود را شستشو ندهید تا چربی و روغن طبیعی آن از بین نرود.

اگه موهای پرپشت میخوای، هیچ وقت اینطوری حموم نرو

4.547
این مطلب مفید بود ؟425
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی