تست خوشبختی
خوشبختی موضوعی نسبی است و افراد به میزان ها متفاوتی نسبت به یکدیگر احساس خوشبختی می کنند ما برای سنجش نسبی آن تستی را برای شما آماده کرده ایم.

تست سنجش میزان خوشبختی و ملاک خوشبخت بودن

خوشبختی چیست و چگونه می توان آن را پیدا کرد؟ چگونه می توان گفت که ما زندگی شادی را پشت سر می گذاریم؟ این ها سوالاتی هستند که همه ما از خودمان در مقطعی از زندگی می پرسیم. باور کنید یا نه، اما ممکن است قبلا پاسخ آن ها را پیدا کرده باشید، حتی اگر متوجه آن نشده باشید. گاهی اوقات مردم معنای شادی و خوشبختی را اشتباه می گیرند و آن را چیزی می پندارند که می توانند بعد از وقوع یک اتفاق در زندگیشان به دست بیاورند، خواه یک پیشرفت در محل کار باشد و شغلی جدید خواه سلامتی.

با این حال، اگر به زندگی خود متمرکز شوید می توانید همین حالا خوشبختی را پیدا کنید. احساس خوب و حس خوشبختی و لذت بردن از زندگی، از مهمترین موضوعاتی هستند که باید همه مردم بدان توجه کافی داشته باشند. کار و زندگی بدون شادی، رضایت و احساس خوشبختی، به جز رنج و عذاب، چیزی نمی باشد. 

اغلب مردم به اندازه ای خود را درگیر زندگی پرمشغله و ماشینی کرده اند که به این مسائل، کمتر فکر می کنند. اما روانشناسان با پرسیدن چند سوال کوتاه در یک تست تشخیص می دهند که آیا شما در زندگی، افسرده و ناراحتید یا احساس رضایت و خوشبختی می کنید؟ 

شما ممکن است هر روزی از سال احساس شادی و خوشبختی نداشته باشید اما این ده نشانه ثابت می کند که زندگی خوبی را پشت سر می گذارید حتی اگر همیشه دنیا به وفق مرادتان نباشد. 

برای خوشبختی

1. شغلی مناسب دارید 

شغل و کارکردن بخش بزرگی از زمان هر فرد را به خود اختصاص می دهد، بنابراین احساس رضایت از هر کاری که برای کسب درآمد می کنید مهم است. شاید هنوز شغل رویایی خود را پیدا نکرده باشید اما می توانید حداقل به چند جنبه از شغل خود فکر کنید تا از آن لذت ببرید. آیا شما همکاران خود را دوست دارید؟ یک رئیس عالی دارید؟ آیا روزانه به افراد کمک می کنید؟ تمام این موارد را در چشم انداز خود قرار دهید، در آن صورت تازه متوجه می شوید که فردی شاد و خوشبخت هستید.

2. ارزش و قدر چیزهای کوچک را در زندگی می دانید

اکثر مردم بدون کم کردن سرعت در زندگی فقط عجله می کنند تا به اهداف خود برسند، اما اگر بتوانید به گلی که در بستر علف های هرز درحال رشد است نگاه کنید و لبخند بزنید پس چشم انداز خیلی خوبی از زندگی دارید. این نشان می دهد که در هر شرایطی می توانید نیمه پر لیوان را ببینید. 

3. با جهان و اطرافیانتان در صلح هستید

بسیاری از مردم خواهان صلح هستند، اما جایی را برای آن پیدا نمی کنند. اگر بیشتر روزهای زندگی احساس آرامش دارید احتمالاً یکی از پنهان ترین حقایق جهان را کشف کرده اید، زیرا بدون پیدا کردن آرامش درونی نمی توان زندگی شادی داشت و این احساس گریزان یکی از نشانه های بارز رضایت خواهد بود. 

4. بر آنچه می توانید تغییر دهید متمرکز می شوید

افراد ناراضی به آنچه که می توانند تغییر دهند توجه نمی کنند، اما افراد خوشحال از تغییراتی که ایجاد می کنند استفاده کرده و خوشحال هستند. افراد ناراضی هر امری را غیرممکن میدانند اما افراد خوشحال می دانند که می توانند با افکار مثبت و اراده هر محدودیتی را پشت سر بگذارند. اگر بدانید که چه تغییراتی می توانید ایجاد کنید و در راستای آن تغییرات قدم های فعالی بردارید یکی از بهترین راه های احساس خوشبختی واقعی را کشف کرده اید. 

5. به آنچه دیگران فکر می کنند توجهی ندارید

بارها در مطالب روانشناسی نمناک به این مهم اشاره کرده ایم که اگر احساس راحتی خارج از محدوده های هنجارهای اجتماعی ندارید و نمی توانید کمتر به آنچه دیگران درباره نحوه زندگی شما می گویند اهمیت دهید پس جزئی از یک گروه نادر هستید. بسیاری از مردم هرگز به خود اجازه نمی دهند تا شکوفا شوند زیرا بیش از حد نگران آن هستند که دیگران در مورد آن ها چه فکری می کنند. روزی که بیخیال از آنچه دیگران در مورد تان فکر می کنند را سپری کردید روزی است که زندگی را شروع کرده اید. 

بی توجهی

6. همیشه یک سرگرمی دارید تا از آن لذت ببرید

خارج از محدوده کار احتمالاً زمانی را صرف انجام فعالیت های تفریحی یا خلاقانه می کنید تا از آن لذت ببرید. حتی اگر در هفته فقط چند ساعت فرصت دارید تا به سرگرمی اختصاص دهید از این زمان استفاده کنید تا تمام فشارهای زندگی را از بین برده وآرامش کسب کنید. این سرگرمی می تواند داشتن یک باغ و باغبانی در آن باشد، شعر نویسی یا حتی بافتن یک ژاکت باشد. هر زمان که چیزی را پیدا کردید تا واقعاً از آن لذت ببرید پس خوشبخت هستید. 

7. هر شب به راحتی می خوابید

این روزها مردم بیش از هر زمان دیگری از مشکلات خوابشان گله دارند زیرا ذهن مشغولی دارند، اما اگر می توانید به راحتی بخوابید پس آموخته اید که چگونه مغز خود را خاموش کنید و به بدن خود استراحت لازم بدهید. اگر از زندگی خود راضی هستید پس دلیلی برای نگرانی ندارید همین امر سبب می شود تا شب ها راحت تر بخوابید. 

8. افسوسی نمی خورید

اگر زندگی بدون افسوسی را تجربه می کنید پس شانس همراه شماست. افراد پشیمان معمولاً از مسیر اشتباهی که رفته اند تاسف می خورند. در حالی که بسیاری از افراد افسوس نمی خورند و با نگاهی به گذشته خود از آن درس می گیرند و می گویند هر کاری را که می خواهیم بدون ترس از نتیجه آن بسیار خوب انجام می دهیم. 

9. از شکست هراسی ندارید

این مورد با نکته قبلی هم خوانی دارد زیرا زندگی بدون افسوس اغلب با عدم ترس از شکست همزمان می شود. ترک نقطه آسایش به این معنی است که شما بیشتر بر روی تجربه تمرکز می کنید تا نتیجه آن. 

اگر تلاش هایی که شکست خورده را به عنوان بخشی از تجربه زندگی پذیرفتید زندگی خوشحالی را تجربه خواهید کرد زیرا می دانید که پیروزی بدون شکست رخ نخواهد داد. 

10. ذهنیت "بله" یا همان مثبت دارید

هرگاه این طرز فکر را قبول کردید، دیدگاه کاملاً جدیدی در مورد معنی "نه" خواهید داشت. نه فقط بدان معناست که جهان شما را به مسیری دیگر هدایت می کند، به این معنی که اگر مقصد خود را حفظ کنید "بله" اجتناب ناپذیر می شود. اگر این ذهنیت را ندارید پس در واقع عاشق جواب "بله " هستید زیرا با وجود موانعی که پیش رو دارید می توانید مسیر خود را ادامه دهید. داشتن این ذهنیت به معنای این است که شما به زندگی بله می گویید، حتی اگر زندگی نتواند همیشه به شما بله بگوید. 

11. اشتیاقتان در زندگی زیاد است

مهم ترین موضوع زندگی هر فرد هدف اوست. با حفظ یک هدف و قدم برداشتن در راستای رسیدن به آن احساس شادی و رضایت خواهید کرد، زیرا هیچ چیزی لذت بخش تر از آن نیست که پله پله به هدف خود نزدیک شوید. 

12. همیشه لبخند بر لب دارید

بر اساس نظر روان شناسان، لبخند زدن در ایجاد حس خوب و لبخند بر لب های دیگران نشاندن تاثیر مثبتی می گذارد که باعث می شود احساس خوشبختی داشته باشید. به اعتقاد روانشناسان، لبخند زدن امری مسری است. دیدن کسی که از خواب بیدار شده اما لبخند بر لب دارد، در ایجاد حس خوب و نشاندن لبخند بر لب دیگران بسیار موثر است. 

زندگی موفق

13. شما خوشحال هستید

برای رسیدن به خوشبختی واقعی، باید حس کنید که همه چیز باید همانطور است که باید باشد. شاد بودن تنها به هدف خود رسیدن را شامل نمی شود، بلکه کمک به دیگران و شاد کردن آنها نیز برای شما شادی ایجاد می کند. 

14. خوشبین هستید

خوشبینی یا به اصطلاح دیدن نیمه پر لیوان راهی ساده برای دور کردن احساسات بد و حس خوشبختی بیشتر می باشد. روزانه به داشته های خود نگاهی کنید و از آن ها لذت ببرید و شکر گزار باشید، همین امر سبب می شود بیش از پیش احساس خوشبختی کنید. با این احساس مثبت عزت نفس خود را بالا خواهید برد. 

با داشتن حس مثبت، احساس خوب از داشته های زندگی و حرکت در مسیر هدف دلخواه خود عزت نفستان را افزایش داده و در برابر دیگران شخصی شاد، با اعتماد به نفس و موفق به نظر خواهید رسید. 

15. چند وقت یکبار گریه می کنید

گریه کردن برای برخی افراد نشان از ضعف دارد درحالی که اشک ریختن راهی عالی برای تخلیه احساسات منفی و جایگزینی آن ها با احساسات مثبت می باشد. همین امر سبب می شود تا احساس خوشبختی از زندگی داشته باشید. یکی از راههای موثر در جهت خوشبختی، سبک شدن و رهایی از احساسات منفی می باشد.

تست خوشبختی؛ اگه این 15 موردو داری یعنی خوشبختی

3.690
این مطلب مفید بود ؟6525
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/م.ح/ن.ح
برچسب : خوشبختی
وبگردی