افزایش قد کودکان
همه پدر و مادر ها دوست دارند فرزندی قد بلند داشته باشند. اگر شما هم به رشد قد فرزندتان اهمیت می دهید باید توجه زیادی به تغذیه و خوراک کودک داشته باشید.

4 معجون گیاهی برای افزایش قد کودک

اغلب والدین دوست دارند فرزندانی قدبلند داشته باشند و یکی از دغدغه‌های مهم آنها رشد قد فرزندانشان است. درست است قد کودکان به فاکتور‌های متفاوتی مانند ژنتیک بستگی دارد اما تغذیه نیز نقش مهمی در رشد قد کودکان دارد. در این بخش از نمناک چند معجون بی نظیر برای افزایش قد کودکان آورده ایم.

معجون جوانه گندم

جوانه گندم یا جو را جدا کرده و له کنید. به ازای هر قاشق جوانه له شده به آن سه قاشق عسل اضافه کرده و هر 8 ساعت یک قاشق به کودک خود بدهید.

جوانه گندم

معجون شیر و بادام

ده عدد بادام را بشکنید و داخل آب جوش قرار دهید تا پوستشان جدا شوند. بادام ها را با دوقاشق عسل و یک لیوان شیر درون مخلوط کن بریزید تا حسابی نرم شوند. از این معجون بی نظیر افزایش قد روزی یک لیوان به کودک خود بدهید.

معجون پودر سنجد

این معجون که در میان مردم، به معجون افزایش قد بوعلی سینا معروف است فرمول ساده ای دارد. 5 یا 6 عدد سنجد را پودر کنید، می توانید سنجدی که با هسته آسیاب شده، را از عطاری‌ها تهیه کنید، ولی هسته سنجد برای کسانی که کم خونی دارند، مناسب نیست پس حتما برای بچه‌هایی که کم خونی دارند، هسته سنجد رو جدا کنید.

5 عدد بادام را بشکنید و مغز آن را برای جدا کردن راحت تر پوستش درون آب داغ بیاندازید، سپس آنها را رنده یا آسیاب کنید. یک قاشق غذاخوری از پودر بادام، یک لیوان شیر، یک قاشق غذاخوری پودر سنجد، یک قاشق غذا خوری آرد برنج، یک قاشق غذاخوری جو دو سر پرک را با یکدیگر مخلوط کرده و روی حرارت ملایم قرار می دهیم و دائما هم می زنیم تا به غلظت دلخواهمان برسد.

زیاده روی در مصرف سنجد باعث ایجاد یبوست می شود، پس فقط هفته‌ای یکبار از این فرنی استفاده کنید.

معجون شیر و خرما

شیر کم چرب یا نیمه چرب را با پسته یا بادام یا گردو یا ترکیب مغز ها و 2 الی 3 عدد خرما درون مخلوط کن بریزید و سپس دو عدد موز به آن بیافزایید و این معجون بی نظیر را هر چند وقت یکبار به کودکتان بدهید.

شیر و خرما

نکات مهم برای قد بلند شدن کودکان

  • خواب کافی و با کیفیت بسیار حائز اهمیت است، زیرا بدن هنگام خواب رشد می‌کند پس سعی کنید کودک شما به مقدار کافی بخوابد.
  • داشتن فعالیت فیزیکی کافی، برای رشد و توسعه یک کودک و یا نوجوان حیاتی است.
  • اطمینان حاصل کنید که تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن کودک شما برای رشد و نمو کامل دریافت می‌شود.
  • برای رشد حداکثری قد، ویتامین D، کلسیم، روی، پروتئین و کربوهیدرات را به‌اندازه کافی دریافت شود.
  • به جای غذا‌های فرآوری شده، رژیم غذایی کودک را سرشار از غلات کامل، لبنیات کم چرب، پروتئین، میوه و سبزیجات متنوع کنید.

معجون معجزه آسا برای افزایش قد کودکان

511
این مطلب مفید بود ؟110
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
برچسب : رشد کودک
وبگردی