دمنوش گیاهی
در این مقاله بهترین دمنوش های گیاهی موجود در بازار ایران و ویژگی های دمنوش های ترکیبی خوشمزه پرداخته شده است.

ترکیب دمنوش گیاهی

دمنوش ها و نوشیدنی های گیاهی میان برخی افراد طرفدارانی حتی بیش از چای سیاه و سبز دارد. با این حال، انتخاب دمنوشی که صد در صد گیاهی و بدون مواد افزودنی باشد امروزه به یکی از دغدغه های خانواده ها و علاقمندان به دمنوش تبدیل شده است.

با اینکه در همه ی عطاری ها انواع گیاهان دارویی به راحتی یافت می شود اما این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که بهترین دمنوش باید بدون مواد نگهدارنده و بدون طعم دهنده باشد و گیاه دمنوش در شرایط خاص کشت، برداشت و نگهداری شود. گیاهان دارویی که در دما، رطوبت و نور غیراستاندارد نگهداری می شوند علاوه بر آلودگی های ناشی از گرد و غبار و حشرات، ماده موثره خود را نیز از دست می دهند.

حتما یادتان باشد اگر بیماری خاصی دارید قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

نوشیدن دمنوش های گیاهی به شدت برای افرادی که می خواهند به طور طبیعی سلامتی خود را بهبود ببخشند و احتمال بیماری های ناشی از تغذیه نامناسب و سبک زندگی ناسالم امروزی را کاهش دهند، توصیه می شود.

بیشتر چای های گیاهی، انواعی از آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی دیگر را به بدن ارائه می دهند، اما این ویژگی ها به گیاهانی که انتخاب می شوند و ترکیب آنها با یکدیگر بستگی دارد. در واقع بهترین دمنوش، دمنوشی است که از ترکیب دقیق چند گیاه که باتوجه به خواص هرکدام انتخاب شده اند به دست آمده باشد و ترکیب درست و دقیق باید توسط کارشناسان و متخصصان این حوزه انجام گیرد تا علاوه بر اثربخشی بر روی بدن طعم دلچسبی نیز برای شما به ارمغان آورند.

دمنوش ترکیبی چیست؟

بسته به هدفتان از میل نمودن دمنوش می توانید از دمنوش ترکیبی برای دریافت نتیجه مطلوب خود استفاده کنید، مثل دمنوش ترکیبی لاغری یا دمنوش ترکیبی کاهش فشار خون، دمنوش آرام بخش، دمنوش انرژی بخش، دمنوش اعصاب، دمنوش ترکیبی برای سلامتی. و انواع دمنوش های دیگر...

دمنوش ترکیبی از ترکیب چند گیاه که بر اساس پژوهش های علمی و دانش طب گیاهی جهت افزایش خواص، کاهش مضررات و متعادل کردن طبع یکدیگر با میزان و فرمولاسیون دقیق و مشخص درکنار هم قرار می گیرند، تولید می شود. هریک از این دسته گیاهان اگر به اندازه و درست باهم ترکیب شده باشند و از مواد و افزودنی ها و همچنین رنگ در ان استفاده نشده باشد می توانند تبدیل به یک دمنوش خوشمزه و سلامت شوند.

در ترکیب گیاهان درکنار یکدیگر علاوه بر خواص، ایجاد طعم دلچسب و تولید یک دمنوش خوشمزه نیز مورد توجه قرار می گیرد. چرا که دمنوش سلامت دمنوشی است که هیچ اسانس یا رنگ یا افزودنی غیر گیاهی در آن بکار نرفته و صد در صد گیاهی باشد.

دمنوش تابستانی

با استفاده از دمنوش های گیاهی می توان روشی ایده آل برای خارج کردن گرما از بدن و خلاص شدن از چای ها و نوشیدنی های کافئین دار همیشگی پیدا کرد و بدن را در مقابل انواع بیماری های تابستانی مقاوم کرد.

جالب است بدانید که بسیاری از دمنوش ها را می توان بصورت سرد و همراه با یخ نیز میل کرد. با نوشیدن دمنوش سرد علاوه بر خواص بیشمار دمنوش های گیاهی، از خنکی مطبوع و دلپذیر این دمنوش ها نیز بهره مند می شویم. کافیست دمنوش مورد علاقه خود را آماده کنید، سپس چند تکه یخ و اگر دوست دارید کمی عسل به آن اضافه کنید و از این نوشیدنی خنک و فرح بخش لذت ببرید.

هرچند در فصل تابستان طیف گسترده ای از دمنوش ها را می توان مصرف کرد اما برخی دمنوش ها بدلیل خواص خنک کنندگی و فوایدی که دارند بیش از سایر دمنوش ها برای تابستان و هوای گرم مناسبند و بعنوان دمنوش تابستانی شناخته می شوند.

آیا می دانید بهترین دمنوش های تابستانه موجود در بازار کدام ها هستند؟

بسته بندی دمنوش های تی بگ

آیا می دانید در بسته بندی دمنوش های تی بگ از چه موادی استفاده می شود؟

بسیاری از بسته بندی های موجود در بازار یا از جنس کاغذی هستند که مواد مضر زیادی را به آب منتقل می کنند یا از مواد شیمیایی و چسب برای بسته بندی تی بگ استفاده می کنند که برای سلامتی زیان دارند پس برای استفاده از دمنوش سالم و هنگام خرید دمنوش حتما به بسته بندی و گیاهی بودن تی بگ باید توجه کنید.

در حال حاضر در بازار ایران بسته بندی های تی بگ پایه گیاهی که از چسب و مواد شیمیایی در آن استفاده نمی شود و تا 300 درجه سانتیگراد هیچ واکنش شیمیایی با آب نمی دهند توسط شرکت مهرگیاه عرضه شده است که بر خلاف سایر تی بگ های موجود در بازار برای سلامتی هیچ خطری نداشته به دلیل شکل هرمی و جنس ابریشم گونه خود باعث تبادل حداکثری مواد موثره گیاه با آب نیز می شوند.

دمنوش های گیاهی موجود در بازار ایران

45
این مطلب مفید بود ؟41
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی