تولد
زورگویی در محل کار
آشنا شدن با دلایل زورگویی در محل کار، به افرادی که در محیط کار مورد زورگویی قرار میگیرند، کمک میکند تا راحت تر باقلدری کنار آمده و با آن مقابله کنند.

زورگویی در محل کار به دلیل ویژگی های مثبت شماست

زورگویی و عادت به ضایع کردن حق، در همه جای دنیا وجود دارد و تنها من و شما نیستیم که گاهی توسط دیگران، این مسئله را تجربه می کنیم. این اتفاق ناخوشایند در مورد هر شخصی میتواند علتی داشته باشد که مورد بحث ما، افرادی هستند که در محل کار و توسط همکاران خود مورد بی مهری و زورگویی قرار میگیرند. برخی از کارمندان اکثراً از سمت رئیس، همکار یا قسمت مدیریت مورد فشار های روحی روانی هستند. البته این موضوع بستگی به جایی دارد که در آن کار می‌ کنید. در حقیقت 50 درصد از مردم به خاطر همین جو و رفتار منفیِ بالادستی های خود، محل کار شان را ترک می‌ کنند و شاید به طور کل آن شغل را کنار بگذارند که در این قسمت از نمناک دلایل این اتفاق را به شما معرفی می کنیم.

در شغل تان ماهر و حرفه ای هستید

زورگویی معمولاً از سمت افرادی می آید که احساس می‌ کنند دیگری برتر از آن ها است. پس اگر مورد توجه رئیس قرار بگیرید، احتمالا بعضی از همکاران تان سعی دارند به شما زورگویی یا تحکم داشته باشند، زیرا به شما حسادت می کنند. پس بهتر است که کارِ خودتان را انجام دهید و خیلی خودتان را درگیر نکنید.

زورگویی در کار

محبوب هستید

وقتی که دیگر همکاران ببینند شما در کارتان محبوب هستید، سعی می‌ کنند که از شما الگو برداری کنند یا بیشتر کنار شما باشند. این موضوع هم باعث ایجاد حس حسادت افراد دیگر می شود و قصد دارند که با تحکم، انگیزه شما را از بین ببرند.

انسان خوبی هستید

اگر انسان خوبی باشید، احتمالا افراد دیگری قصد دارند که شما را به زمین بزنند، زیرا از صداقت قلبی شما با خبر هستند و می خواهند هرطور که شده خلاف این موضوع را به دیگران اثبات کنند.

بحث کردن کارمندان

آسیب پذیر هستید

اگر دیگران متوجه شوند که با فلان رفتار می توانند به شما آسیب بزنند، قطعاً این کار را می‌ کنند. پس سعی کنید که از خودتان نقطه ضعف نشان ندهید.

متوجه حس نا امیدی‌ در شما شده اند

بعضی از افراد هستند که از لحاظ ذهنی شما را درگیر می‌ کنند‌؛ اگر متوجه شوند که این رفتارشان روی شما اثر گذاشته و باعث ناامیدی ‌تان شده، این کار را ادامه می دهند تا به هدف خودشان برسند.

اگه بقیه بهت زور میگن، بخون؛ علت زورگویی در محل کار و ...

4.111
این مطلب مفید بود ؟92
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی