آموزش ثبت سایت در الکسا
اگر به دنبال ثبت سایت تازه تاسیس خودتان در وب سایت الکسا هستید، در این گزارش از نمناک بصورت مرحله به مرحله به نحوه “ثبت سایت در الکسا” خواهیم پرداخت.

آموزش نحوه ثبت سایت در الکسا

وب سایت الکسا یکی از محبوب ترین وب سایت ها در جهان و البته در میان وب مسترها است که به میزان زیادی از آن برای انجام کارهای مختلف در زمینه سئو و افزایش رتبه سایت ها و مدیریت هرچه بهتر وب سایت و مطالب منتشر شده استفاده می شود. بطور کلی وب سایت الکسا یک نوع ابزار برای وب مسترها می باشد که با ایجاد یک حساب ساده که در ابتدا رایگان است و سپس باید به مرور زمان مبلغی را واریز کنید تا از خدمات این وب سایت استفاده کنید.

بطور کلی زمانیکه شما یک اکانت در الکسا برای خودتان ایجاد می کنید، می توانید از رقبای خودتان پیشی بگیرید چرا که الکسا قدرت تحلیل فعالیت وب سایت های مختلف را دارد و همچنین اگر شما وب مستر هستید، می توانید تمام حرکت هایی که در وب سایت خود را انجام داده اید را بررسی کنید. با این حال با تمام ابزارهایی که در این وب سایت گنجانده شده اند، می توانید رتبه خود را در این وب سایت ارتقاع دهید.

از طرفی از آنجاییکه این وب سایت در میان تمام وب مستران و سئوکاران کشورمان محبوب است، با ارتقاع وب سایتتان می توانید رتبه و جایگاه خود را بر اساس فعالیت هایی که می کنید را بدست بیاورید. اما شاید برای شما سوال باشد که چگونه سایت خود را در الکسا ثبت کنیم؟! برای پاسخ به این سوال ما در این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک بصورت قدم به قدم به شما آموزش خواهیم داد. همراه ما باشید.

1- ابتدا از این لینک وارد وب سایت الکسا شوید و بر روی گزینه Start Your Free Trial کلیک کنید.

ثبت سایت در الکسا

2- اینک حساب الکسا خودتان را بسازید که برای ایجاد حساب کاربری باید نام، نام خانوادگی، آدرس ایمیل، تخصص شما، صنعتی که در حال فعالیت هستید و تعداد کارمندان را باید وارد کنید و در انتها گزینه Create an account را انتخاب کنید تا حساب آزمایشی خود را برای مدت 14 روز بصورت رایگان استفاده کنید و سپس از بسته های موجود برای حساب کاربری خود، خواه یک ماهه و خواه یک ساله خریداری کنید.

نحوه ثبت سایت در الکسا

3- بعد از اتمام مراحل ساخت حساب الکسا، وارد ایمیل خودتان شوید تا لینک ورایفیکیشن را که برایتان ارسال شده است را کلیک کنید تا حساب ساخته شده شما فعال شود. در غیر اینصورت حساب شما فعال نخواهد شد. اینک از این لینک وارد حساب کاربری ساخته شده الکسا شوید.

ثبت سایت در الکسا

4- بعد از اکتیو کردن حساب کاربری، به صفحه جدیدی منتقل خواهید شد که باید رمز عبور خود را وارد و ذخیره نمائید.

نحوه ثبت سایت در الکسا

5- بعد از وارد شدن به حساب الکسا، از منو بالای صفحه گزینه Plans and Pricing را انتخاب کنید. 

ترفند ثبت سایت در الکسا

6- اینک بعد از انتخاب این گزینه، از انتهای صفحه انتخاب شده، گزینه Claim a site را انتخاب کنید.

ثبت سایت در الکسا

7- وارد صفحه جدیدی خواهید شد که باید کمی به سمت پائین اسکرول کنید تا به قسمت Claim Your Site برسید. آدرس وب سایت خود را وارد کنید و گزینه Continue را انتخاب نمائید.

نحوه ثبت سایت در الکسا

8- در این مرحله 2 راه برای ورایفای کردن آدرس سایت وارد شده در الکسا (alexa) وجود دارد که اولین آن آپلود کردن فایل HTML در سایت و دومین روش افزودن متاتگ می باشد که شما می توانید خیلی ساده این مرحله را پشت سربگذارید.

ثبت سایت در الکسا

9- بعد از تمام کردن مرحله بالا، بصورت خودکار سایت شما ورایفای خواهد شد و می توانید پیغام موفقیت آمیز بودن را نیز مشاهده کنید.

ثبت سایت در الکسا

10- هم اکنون آموزش ثبت سایت در الکسا تمام شد و سایت شما بصورت خودکار به حساب الکسا شما افزوده شده است.

آموزش قدم به قدم ثبت سایت در الکسا را اینجا بخوانید

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : اینترنت
وبگردی